Eurotel: radost pro nemocné děti

Eurotel se rozhodl pomoci nemocným dětem a to hned dvakrát. Kromě toho, že jim umožnil volat zdarma domů, se je bude v průběhu června snažit přivést na jiné myšlenky profesionální klauniádou přímo u jejich nemocničního lůžka.
Eurotel: radost pro nemocné děti

Telefony pro děti

Společnost Eurotel Praha, s. r. o., se již v minulosti rozhodla darovat 31 nemocnicím v ČR Go sady, které jsou určeny pro to, aby si mohli těžce nemocné děti zdarma zavolat domů svým rodičům či přátelům. Tuto možnost hodnotí kladně kromě dětí také jejich ošetřující lékaři a psychologové.

„Jsme rádi, že děti mohou volat své rodině a kamarádům a mluvit s nimi. Každé dítě v nemocnici nese odloučení od svých blízkých jinak a možnost kontaktu s kamarády nebo rodinou jejich léčbě prospívá,“ říká Mgr. Marcela Křížová, psycholožka dětské kliniky při Thomayerově nemocnici v Praze-Krči.

Dětská oddělení vybraných 31 nemocnic v předchozích dvou letech obdržela celkem 300 mobilních telefonů spolu s Go kartami, u kterých jim Eurotel průběžně doplňuje kredit. Mobilní telefony jsou v nemocnicích k dispozici hlavně těm dětem, které se nemohou hýbat a nebo jsou nuceni v nemocnici trávit delší dobu.

Nemocnicí chodí klaun

Letošní červnové doplňování kreditu se však Eurotel rozhodl pojmout trochu netradičně. Během června, kdy nemocnice od Eurotelu dostanou kredit v celkové výši 600000 Kč (tedy přibližně 19 500 Kč na jednu nemocnici), totiž bude děti obcházet Zdravotní klaun. Zdravotní klaun je již v některých západních státech poměrně běžnou záležitostí. Podle lékařů totiž návštěvy profesionálních klaunů velmi kladně přispívají k rychlejšímu léčení dětí, což bylo také v roce 1986 prokázáno profesorem Michaelem Katzem, primářem dětské kliniky nemocnice v New Yorku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Zdravotním klaunem, který bude v červnu procházet českými nemocnicemi a mimo jiné bude roznášet také dobíjecí kupony, bude Gary Edwards. Ten má s prací Zdravotního klauna již dlouholeté zkušenosti z jednotek intenzivní péče a má pro děti připraveno i několik zábavných scének. Gary Edwards se pak také snaží každému dítěti věnovat individuálně u jeho lůžka a alespoň 5 až 10 minut si s ním povídat nebo jej rozveselit.

Kéž by podobných akcí bylo více

Eurotelu za tuto pomoc nemocným dětem nepochybně patří dík. Asi jen ony nemocné děti dokáží opravdu ocenit to, co pro ně Eurotel dělá. Nezbývá tedy než dodat to poslední – kéž by takovýchto aktivit našich operátorů bylo více. Určitě by se našlo hodně lidí, kteří by uvítali i tu sebemenší pomoc.

Poznámka: Seznam nemocnic, kde se děti budou moci setkat se Zdravotním klaunem, naleznete zde.

Témata článku: Operátoři, O2, EU

8 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Martin Zikmund 7. 6. 2002 18:56:53
    Nemyslím si, že by tohle dělal Eurotel pro peníze. Spočítejte si ty...
  • Lenulka 6. 6. 2002 23:01:41

    Jako příbuzná velmi nemocného puberťáka nemohu říci nic jiného, než...

  • Petr 6. 6. 2002 22:45:08
    Ale samozřejmě, že se Eurotel snaží vydělat! Je od něj sice hezký, co pro...
Určitě si přečtěte

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

** iPhone 7 32 GB nyní pořídíte těsně pod 20 tisíc korun ** Novinky náleží do střední třídy, Huawei Y6 2017 vyjde na 3 995 Kč ** Na konci léta nabízí O2 slevu až tři tisíce no nový mobil, za úpis

5.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

** I velmi atraktivní kousky Afriky, jižní Ameriky a Karibiku patří do EU ** To znamená, že i odtud voláte za domácí ceny ** Martinik, Madeira, Guadeloupe, Azory, Kanáry a další

4.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 24

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

** Než tzv. rebranding, raději poplatek za právo užívat známku O2 ** Původně měl operátor právo používat jméno O2 do ledna 2019 ** 39 % telefonů v síti O2 umí LTE, kolik prodatují operátor neuvedl

28.  7.  2017 | Pospíšil Aleš, Láska Jan | 15


komerční sdělení

Komerční sdělení