EuroTel s novými tarify a účtování po sekundách

EuroTel od října nabízí dva nové tarifní programy, přičemž některé staré už nejsou přístupné. Navíc se u všech tarifů změnil způsob účtování. Vyplatí se tyto změny?
EuroTel s novými tarify a účtování po sekundách
Od počátku října, tj. od včerejška, si už u EuroTelu nemůžete pořídit tarifní programy Start, Global, Business a jejich varianty se službou Víkend. Ze starých programů jsou dostupné už jen tarify Relax, Start Týden, Global Týden a Business Týden. K nim však EuroTel přidal dva úplně nové tarify: Relax Plus a Optimum.

Relax Plus – relaxujte po špičce

Relax Plus je modifikací staršího tarifu Relax. Má stejný měsíční paušál, tj. 255 Kč bez daně (267,75 Kč včetně daně), ovšem v něm už máte zahrnuto 10 minut volání zdarma a 10 textových zpráv. Pokud si zavedete inkaso z účtu, nedostanete klasickou slevu 60 Kč, ale k volným minutám i textovkách přibude další desítka, tj. budete mít celkem 20 volných minut a 20 SMS.

Při správné skladbě hovorů bude tedy sleva výrazně vyšší než původních 60 Kč. Např. při volání na pevnou linku: pokud provoláte oněch 10 minut ve špičce do pevné sítě, ušetříte 63 Kč, k tomu máte ještě deset textovek, tedy 26,3 Kč. Všechny ceny s daní najdete v tabulce.

Pokud využijete naší služby pro počítání výhodnosti tarifů, zjistíte, že nový Relax Plus je dosti výhodný, a to především tehdy, když volné minuty provoláte ve špičce do jiné sítě než EuroTel. Vždy navíc máte k dobru deset, popř. dvacet textovek zdarma.

Optimum – optimální volba

Druhý tarif, který již není jen inovací staršího, se jmenuje Optimum. Měsíčně vás bude stát 555 Kč bez daně (582,75 Kč včetně daně), volných minut však máte rovných 60 a textových zpráv 20. Stejně jako u služby Relax Plus vám platba inkasem nesníží měsíční poplatek, ale přidá 10 volných minut a 10 textových zpráv. Ceny za volání do sítě EuroTelu byly o něco zvýšeny, podstatně však klesly ceny za volání do ostatních sítí. Když budete chvíli počítat, zjistíte, že tento tarif je velmi výhodný pro středně volající s přibližně 2 až 3 hodinami měsíčně.

Služba Paušál Volné Špička Mimo špičku SMS
Minuty SMS EuroTel Telecom, Paegas Oskar Hlasová schránka EuroTel Telecom Paegas Oskar Hlasová schránka
Relax Plus 267,75 10 / 20* 10 / 20* 5,04 12,29 12,29 1,26 2,84 6,30 6,93 6,93 2,84 2,63
Optimum 582,75 60 / 70* 20 / 30* 5,67 6,93 8,19 1,26 3,15 4,10 5,04 6,93 3,15 2,63

Ceny jsou uvedeny s DPH 5 %.
* Platí při platbě inkasem z účtu.

Schránka – ve špičce levnější než mimo ni

V tabulce vás možná překvapila cena za volání do schránky – 1,20 Kč ve špičce a 2,70, resp. 3,00 Kč mimo ni. Ve špičce je vybírání zpráv více než o polovinu levnější; tuto zvláštnost nemá žádný jiný tarifní program na trhu. EuroTel tak chce zpřístupnit schránku uživatelům, kteří hledí na každou korunu, i přes den. Ovšem musíte ji stihnout vybrat do konce špičky, jinak vás volání do ní přijde více jak dvojnásobně dráž.

Spočítejte si, jestli se vám nové tarify vyplatí!

Služba Mobilmanie pro hledání optimální mobilní služby již obsahuje aktuální data a můžete si spočítat, jestli se vám vyplatí zůstat u svého staršího tarifu, nebo jestli bude výhodnější využít nových tarifních programů. U EuroTelu jsou změny tarifů zdarma, nezapomeňte ale, že ke své starší službě se už nebudete moci vrátit.

Účtování po sekundách – ale až po první minutě

EuroTel nepřekvapil jen novými tarify, změnil totiž také způsob účtování. Místo půlminutových intervalů jsou všechny tarifní programy od počátku října účtovány po sekundách, ovšem až po první provolané minutě. EuroTel tedy nabízí stejnou tarifikaci jako Oskar.

Podle vyjádření EuroTelu tato změna přichází po rozsáhlých marketingových průzkumech, z nichž vyplynulo, že veřejnost by účtování po sekundách uvítala. Ano, veřejnost by jistě uvítala účtování po sekundách, ovšem již od počátku hovoru. Tato nová tarifikace EuroTelu je vhodnější jen pro ty, co vedou delší telefonáty. Pokud patříte mezi ty, co stihnou svoje hovory vyřídit do půl minuty, nejste asi příliš nadšeni. Zda je tedy tento způsob výhodnější, záleží hodně na skladbě vašich hovorů. Jen upozorňuji, že tato změna je u tarifních programů automatická, takže běží již nyní. Neplatí však pro předplacenou kartou Go, kde třicetisekundové účtování zůstalo zachováno

Váš názor Další článek: Příslušenství pro Sony CMD C1

Témata článku: Operátoři, O2, EU, Tarify, Účtování, Euro, Nový tarif, Tarif, Nov


Určitě si přečtěte