Eurotel Tandem a T-Mobile Partner: ušetřete, kde se dá

Eurotel a T-Mobile nabízí možnost zřízení dceřiných SIM karet k vašemu stávajícímu paušálu. K čemu je to dobré? Můžete ušetřit nemalé peníze při volání ve skupině, ať už se jedná o rodinu, přátele či firmu. Nabízíme vám kompletní přehled těchto služeb, včetně alternativy Oskara.
Eurotel Tandem a T-Mobile Partner: ušetřete, kde se dá
Kapitoly článku

Operátoři Eurotel a T-Mobile nabízejí svým zákazníkům s běžnými tarify možnost pořídit si ke svému účtu ještě další karty SIM se speciálním výhodným tarifem. Tento tarif má poměrně výhodné ceny a platíte za něj jen malý nebo žádný paušální poplatek. Je určen především pro rodiny nebo malé firmy, protože vyúčtování za všechny takto sdružené SIM karty je společné. Nic však nebrání úsporychtivé skupince přátel, aby si společný účet také pořídili. Mezi sebou totiž potom mohou volat za zvýhodněné ceny.

Oba operátoři mají službu postavenou trochu jinak. Zatímco T-Mobile nabízí jediný tarif pro dceřiné SIM karty a je navíc zatížen nízkým měsíčním paušálem, Eurotel má v nabídce tři tarify rozdělené podle výše tarifu rodičovské SIM karty.

U T-Mobilu se služba nazývá Partner, u Eurotelu Tandem. Oskar podobnou službu nenabízí, nejvíce se ale oběma zmíněným blíží program Moje rodina. V jeho rámci může být několik běžných tarifů vedeno pod společným účtem. Odměnou je opět levnější volání mezi sdruženými kartami SIM.

Kromě výhodnějšího volání ve skupinách pod společným účtem nabízejí všichni tři operátoři také služby pro levnější volání ve dvojicích. Těmto službám jsme se věnovali ve starším článku.

Eurotel Tandem

Službu Eurotel Tandem si může zřídit každý zákazník Eurotelu s běžným tarifem a platnou smlouvou. Jmenovitě se jedná o nové tarify Bronz, SMS, Silver, Gold, Platinum a Diamant včetně odvozených programů Max, dále starší tarify Relax, Start, Optimum, Global a Business včetně odvozených variant a také studentský tarif Pohoda.

Podle výše tarifu pak záleží na tom, kolik přidružených SIM karet může zákazník dostat. S nejnižšími tarify se jedná pouze o dvě karty, u vyšších tarifů lze vytvořit až tři dceřiné karty Tandem k jedné mateřské kartě. Každý účastník může aktivovat omezený počet skupin s dceřinými SIM kartami, a to i v případě, že má uzavřeno více smluv.

Pokud má zákazník uzavřeno více smluv, lze SIM karty Tandem aktivovat pouze k jednomu telefonnímu číslu. Pokud bude používat SIM karty k podnikatelským účelům, pak má možnost aktivace až dvou mateřských SIM karet. Pro jednu fyzickou osobu je možné aktivovat maximálně tři SIM karty Tandem. Maximální počet SIM karet Tandem, které můžete od Eurotelu získat, je šest.

Tandem A Tandem B Tandem C
25% sleva 35% sleva 50% sleva
Eurotel Pohoda Eurotel Silver Eurotel Platinum
Eurotel Bronz Eurotel Silver Max Eurotel Platinum Max
Eurotel Bronz Max Eurotel Gold Eurotel Diamant
Eurotel SMS Eurotel Gold Max Eurotel Diamant Max
Eurotel SMS Max Eurotel Optimum Eurotel Business 200
Eurotel Individual Eurotel Optimum Plus Eurotel Business 300
Eurotel Relax Eurotel Optimum Profi Eurotel Business 600
Eurotel Relax Plus Eurotel Start Týden Eurotel Business Týden
Eurotel Relax Klasik Eurotel Global Týden Eurotel Business Vikend
Eurotel Komplet Eurotel Global GSM Optimum Standard
Eurotel Start Klasik Eurotel Global Vikend GSM Business Standard
Eurotel Start Vikend GSM Standard  
GSM Start GSM Kontakt Standard  

Tandem tarify jsou tři. Základní ceny jsou stejné, jednotlivé varianty se liší pouze cenou za volání v rámci mateřské skupiny a dceřiných SIM karet. U nejvýhodnějšího tarifu je cena za volání o 50 % nižší oproti volání v rámci sítě Eurotelu. Stejná sleva je započítána také u textových zpráv zaslaných v rámci skupiny. Dva nižší tandem tarify nabízí slevu 35 % a 25 %.

 Počet karet

Tandem A

Tandem B

Tandem C

mateřských

1

1

1

dceřiných

2

3

3

Ceny programů se mohou zdát na první pohled vysoké, je nutné si však uvědomit, že se u nich neplatí žádný měsíční paušál. Ten musíte platit pouze za svůj běžný tarif.

Eurotel  Tandem A  Tandem B Tandem C
Měsíční paušál - Kč - Kč - Kč
špička* vlastní síť

5,95 Kč

  ve skupině 4,64 Kč 3,87 Kč 2,98 Kč
  ostatní sítě

7,14 Kč

mimo špičku vlastní síť

3,57 Kč

  ve skupině 2,68 Kč 2,32 Kč 1,79 Kč
  ostatní sítě

5,95 Kč

zprávy SMS

2,38 Kč

  SMS ve skupině 1,79 Kč 1,55 Kč 1,19 Kč
  MMS

9,28 Kč

  MMS ve skupině 6,95 Kč 6,02 Kč 4,64 Kč
sleva na volání a zprávy ve skupině 25 % 35 % 50 %

Výdaje pod kontrolou

Majitel mateřské SIM karty je pochopitelně také správcem společného účtu. Ten je sice pro všechna čísla souhrnný, ale výdaje za jednotlivé SIM karty jsou ve vyúčtování přehledně rozděleny, takže máte možnost kontrolovat výdaje každého člena skupiny. Pro dceřiné SIM karty máte jako majitel účtu navíc možnost nastavit orientační limity pro hlasové služby (v minutách) a SMS zprávy (počet). Více se o možnostech nastavení limitů a zjišťování aktuálního stavu volání dočtete zde.

Pokud sbíráte body do programu Benefit, nepřijdete o ně. Naopak vám budou ještě více přibývat za volání s Tandem kartami.

Zřízení Tandem SIM karty je zdarma. Aktivaci je možné zařídit buď ve značkových prodejnách Eurotelu nebo na infolince *11 (ze sítě Eurotel). Uživatelé předplacených služeb Go mohou zažádat o přechod do Tandem skupiny, přičemž jejich telefonní číslo zůstane zachováno. Opačný postup však není možný. Do Tandem skupiny pod mateřskou SIM kartu nelze přejít z jiného standardního tarifu. Účastník ale může požádat o opačný převod Tandem SIM karty na standardní tarif.

K tandem tarifu není možné koupit telefon za zvýhodněnou cenu a nelze využít nabídky Mobil+.


V druhé kapitole se podíváme na nabídku T-Mobilu a Oskara.

Témata článku: Operátoři, Vodafone, O2, T-Mobile, EU, Partner, Eurotel Relax, Mobil, Eurotel Start, Stejná sleva, Euro


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34