EuroTel T!P je stále dobrá volba

I když většina lidí považuje mobilní síť EuroTel T!P za odrovnanou, stále je to dobrá volba pro málo telefonující, kteří nechtějí platit vysoké poplatky, a mít přitom dobré pokrytí.
EuroTel T!P je stále dobrá volba
EuroTel provozuje v ČR dvě mobilní telefonní sítě – jednu analogovou, standardu NMT (Nordic Mobile Telephone) pod názvem T!P, a druhou digitální, standardu GSM (Global System for Mobile communication) pod názvem Eurotel GSM Global. V našem článku se zaměříme na první z nich, která v září oslaví již desáté výročí od svého založení.

Jaké si můžete aktivovat tarifní programy

V síti T!P si můžete vybrat ze dvou tarifních a jednoho předplaceného programu. Tarifní programy se nazývají T!P TOP a T!P 60. Co se předplacených služeb týče, tak existuje sada Go Felicia, kterou můžete pořídit pouze s telefonem Nokia 540b za 3995 Kč (včetně DPH). Samotný tarif Go Felicia nelze pořídit. Pokud si chcete aktivovat některý z tarifních programů, tak zaplatíte 2100 Kč za aktivaci dotovaného telefonu a 1050 Kč za aktivaci nedotovaného telefonu. Vzhledem k tomu, že se však ceny NMT telefonů pohybují řádově nad 15 tisíc, tak pravděpodobně využijete aktivace telefonu dotovaného. Dotované telefony pro síť T!P jsou celkem dva – Nokia 640 za 3995 Kč (včetně DPH) a Nokia 650 za 4995 Kč. Přechod z tarifu Go Felicia na libovolný tarifní program je zcela zdarma (podobně jako u Go v síti GSM).

Zvláštnosti Eurotelu

 • Eurotel, stejně jako Oskar, u tarifních programů účtuje první minutu celou a po první provolané minutě účtuje po vteřinách.
 • Zákazník může libovolně měnit svůj tarifní program, a to zcela zdarma a maximálně jednou měsíčně.
 • Podrobný rozpis hovorů lze získat i dva měsíce zpětně za poplatek 263 Kč za jeden měsíc (s DPH).
 • Při platbě inkasem má Eurotel u všech tarifních programů levnější měsíční paušál nebo nějaké zvýhodnění v podobě minut či SMS zpráv zdarma navíc (platí i v síti Eurotel GSM Global).
 • Eurotel nabízí zákazníkům využívajícím tarifní programy věrnostní program Eurotel Benefit. Body, které v rámci tohoto programu získáte můžete vyměnit např. za volné minuty, příslušenství k mobilním telefonům, mobilní telefony, zájezdy, CD, apod.

Go Felicia

Nákup předplacené sady Go Felicia je v podstatě nejlevnějším způsobem, jak se stát uživatelem sítě T!P. Za 3995 Kč obdržíte vcelku dobrý telefon Nokia 540b (podobný Nokii 3110) a kdykoliv se vám zachce, tak můžete přejít na některý z tarifních programů.

Volací doba je podobně jako u předplacených sad v síti Eurotel GSM Global rozdělena na dobu ve špičce (Po–Pá 7:00–19:00) a mimo špičku (Po–Pá 19:00–7:00, víkendy a státní svátky). Účtování probíhá standardně za každých započatých 30 sekund hovoru.

Druh volání Špička Mimo špičku
Do sítě Eurotel 3,30 Kč 3,30 Kč
Do sítě Paegas 7,70 Kč 7,70 Kč
Do sítě Oskar 9,60 Kč 9,60 Kč
Do pevné sítě 7,70 Kč 5,50 Kč
WAP nelze nelze
SMS nelze nelze
Záznamová služba 1,50 Kč 1,50 Kč

Eurotel Go Felicia vám nabízí:

 • Dobíjení kreditu z bankomatů
 • Volání do zahraničí přes Internet
 • Eurotel Asistent

Eurotel Go Felicia neumožňuje:

 • CLIR – zamezení vaší identifikace
 • Přesměrování hovorů
 • Roaming
 • SMS

Tarifní programy

Tarifní programy jsou celkem dva – T!P TOP a T!P 60. Volací doba je rozložená na dobu ve špičce (Po–Pá 8:00–20:00), mimo špičku (Po–Pá 20:00–8:00) a o víkendech a státních svátcích. Účtování probíhá po první provolané minutě po vteřinách (viz. výše).

Služby nabízené v síti Eurotel T!P:

 • zasílání a příjem SMS (pouze pro tarifní programy)
 • roaming pouze v SR
 • Volání do zahraničí přes Internet
 • Eurotel Info
 • Eurotel Assistent

T!P TOP

Tento tarifní program je v případě inkasní platby v podstatě také předplaceným tarifem, neboť nemusíte platit žádné měsíční poplatky. Oproti Go Felicia však nabízí možnost příjmu a odesílání SMS. T!P TOP je vhodný zejména pro ty, kteří chtějí být stále na příjmu. Velice zajímavé je také volání do hlasové schránky zdarma. Pokud potřebujete telefonovat hlavně do sítě Eurotel nebo být stále na příjmu, pak je to jeden z nejvýhodnějších tarifních programů Eurotelu.

T!P TOP
Měsíční paušál při platbě inkasem 0 Kč
Měsíční paušál při platbě jiným způsobem 63 Kč
Volné minuty 0
Do sítě Eurotel (špička) 5,78 Kč
Do sítě Eurotel (mimo špičku) 5,78 Kč
Do sítě Eurotel (víkendy + státní svátky) 3,15 Kč
Do sítě Paegas (špička) 9,98 Kč
Do sítě Paegas (mimo špičku) 5,78 Kč
Do sítě Paegas (víkendy + státní svátky) 3,15 Kč
Do sítě Oskar (špička) 10,08 Kč
Do sítě Oskar (mimo špičku) 6,93 Kč
Do sítě Oskar (víkendy + státní svátky) 6,93 Kč
Do pevné sítě (špička) 9,98 Kč
Do pevné sítě (mimo špičku) 5,78 Kč
Do pevné sítě (víkendy + státní svátky) 3,15 Kč
Záznamová služba 0 Kč
SMS 2,63 Kč

Ceny jsou uvedeny včetně 5% DPH

T!P 60

Pokud telefonujete hlavně o víkendech a nevoláte do sítě Oskar, pak je T!P 60 právě pro vás. O víkendech nabízí T!P 60 nejlevnější volání z mobilních sítí v ČR a při volání na pevnou telefonní síť je o víkendech jen nepatrně dražší než meziměstské volání v síti Českého Telecomu.

T!P 60
Měsíční paušál při platbě inkasem 420 Kč
Měsíční paušál při platbě jiným způsobem 483 Kč
Volné minuty 60
Do sítě Eurotel (špička) 3,15 Kč
Do sítě Eurotel (mimo špičku) 3,15 Kč
Do sítě Eurotel (víkendy + státní svátky) 1,05 Kč
Do sítě Paegas (špička) 7,88 Kč
Do sítě Paegas (mimo špičku) 3,15 Kč
Do sítě Paegas (víkendy + státní svátky) 1,05 Kč
Do sítě Oskar (špička) 10,08 Kč
Do sítě Oskar (mimo špičku) 6,93 Kč
Do sítě Oskar (víkendy + státní svátky) 6,93 Kč
Do pevné sítě (špička) 7,88 Kč
Do pevné sítě (mimo špičku) 3,15 Kč
Do pevné sítě (víkendy + státní svátky) 1,05 Kč
Záznamová služba 0 Kč
SMS 2,63 Kč

Ceny jsou uvedeny včetně 5% DPH

T!P ano či ne?

Pokud telefon používáte především na telefonování a posílání textovek a nevadí vám horší kvalita zvuku, pak je síť Eurotel T!P pro vás to pravé. Nové NMT telefony jsou na velice vysoké úrovni a kromě dobrého zvuku a datových a faxových přenosů nabízejí podobné služby jako jejich GSM bratříčci. Jsou sice poněkud větší a těžší, ale mají pokrytí i tam, kde třeba GSM telefony ne.Síť NMT totiž používá frekvence okolo 450 MHz, takže se její signál šíří podstatně lépe než signál sítě GSM. Na druhou stranu však stačí i třeba menší překážka v podobě skříně či stojícího člověka, která v místě s horším signálem může váš hovor podstatně rušit. Kvalita hovoru je každopádně podstatně horší než u sítí GSM.

Jestliže oželíte kvalitní zvuk, pak vám síť T!P má určitě stále ještě co nabídnout. Obzvláště tarif T!P 60 je vhodný pro ty, kteří hodně volají o víkendech na pevnou telefonní síť nebo do sítí Eurotel a Paegas.

Go Felicia je pak velice zajímavou alternativou pro seniory, kteří již hůře vidí a nepotřebují tudíž textovky. Tato předplacená služba totiž nabízí volání do sítě Eurotel po celý den za 3,15 Kč a relativně levné volání do pevné sítě za 7,70 Kč ve špičce a 5,50 Kč mimo špičku.

Diskuze (15) Další článek: Co nás čeká na letošním CeBITu

Témata článku: Operátoři, O2, EU, Euro, Digitální standard, Dobrá volba, Faxový přenos


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 39