Eurotel vám řekne, kde jste a kam jdete

Tisková zpráva: Nový mobilní průvodce nabízí ojedinělé určování polohy a vyhledávání bankomatů, nemocnic, hotelů nebo dopravního spojení pomocí mobilního telefonu. Chcete vidět kompas na displeji svého mobilu?
Eurotel vám řekne, kde jste a kam jdete

Společnost Eurotel Praha, spol. s r.o., ve spolupráci s MultiMedia Computer, s.r.o. , vytvořila v České republice unikátní službu „Mobilní průvodce“. Všichni uživatelé mobilních telefonů Eurotel s podporou WAP mají nyní na portálu Juice jedinečnou možnost, na základě určení své polohy, vyhledávat bankomaty, nemocnice, hotely nebo dopravní spojení pomocí mobilního telefonu. Navíc díky patentované technologii orientačního a navigačního systému mají zákazníci Eurotelu v mobilním telefonu první „Mobilní kompas“ na určení směru k hledanému objektu, či pro samotné určení světových stran.

Praktické využití je nesporné,“ říká Glenice Maclellan, výkonná ředitelka marketingu Eurotelu. „Ať se zákazníci Eurotelu ocitnou na jakémkoliv místě v České republice, díky Mobilnímu průvodci na portálu Juice, jednoduše zjistí kde se právě nacházejí, kde v jejich nejbližším okolí je benzínové čerpadlo, bankomat, nemocnice, naleznou nejbližší autobusovou zastávku, vyhledají si dopravní spojení, nebo nejbližší autoservis.

„Jsme přesvědčeni, že lokálně orientované služby budou patřit k nejoblíbenějším službám. V blízké budoucnosti s rozvojem mobilních technologií bude dále narůstat jejich význam a možnosti využití. Eurotel neustále přináší nové služby, které zákazníkům usnadňují jejich každodenní život a právě Mobilní průvodce je přesně takovou službou, která dokáže zákazníkům pomoci kdekoliv se nacházejí, v kterékoliv denní či noční hodině.“ dodává Glenice Maclellan.

Mobilní turistický průvodce umožňuje přímé vyhledávání objektů podle jména nebo polohy, nebo nepřímé vyhledání, kdy uživatel nejdříve zadá svou polohu podle obce, ulice nebo jiného významného prvku v území a následně hledá objekt. Mobilní dopravní průvodce umožňuje vyhledání nejbližší autobusové či železniční zastávky a dopravního spojení z ní vlakem, autobusem, nebo kombinovaně.

Databáze Mobilního průvodce obsahuje přes 500 nemocnic a poliklinik, téměř 2000 lékáren, více než 1400 bankomatů, přes 2300 čerpacích stanic PHM a LPG, přibližně 30 tisíc autobusových a vlakových zastávek, přes 4500 hotelů, penzionů a kempů, seznam více než 1700 vodních ploch, nebo stovky turistických a přírodních zajímavostí v České republice.

Pokud se naši zákazníci ocitnou v cizím městě, opět díky Mobilnímu průvodci na portálu Juice, zjistí kde je nejbližší hotel nebo kemp. Pak zbývá jen vyhledat informaci o navštíveném místě, turistické zajímavosti, nebo koupališti v okolí,“ vysvětluje Glenice Maclellan.

Informace o vyhledaných objektech jsou doplněny o schematické mapy. Mapové podklady jsou pro použití na WAP telefonech optimalizovány tak, aby bylo dosaženo dostatečné názornosti a čitelnosti na současně dostupných WAP telefonech.

Když si zákazník není jistý, je-li směr jeho cesty podle nabízené mapy nebo slovního popisu cesty dostatečný, může použít unikátní technologii orientačního a navigačního systému. „Mobilní kompas“ zobrazí na displeji telefonu šipku, která ukazuje směr k hledanému objektu doplněnou informací o vzdálenosti. Dále je možné využít směrovou růžici k přímému určení světových stran.

Jsme první, kdo udělal z mobilního telefonu kompas, kterým je možné určit směr hledaného objektu nebo světovou stranu.“ dodává Glenice Maclellan.

Digitální mapové podklady ve formě Atlasu ČR a plánů měst dodala pro Eurotel firma Central European Data Agency, a.s. Cena za používání služby je shodná s cenou za přístup na portál Juice, podle jednotlivých zákaznických tarifů.

Diskuze (22) Další článek: Pomůže mobil proti letním parnům?

Témata článku: Operátoři, Ostatní, O2, EU, Euro, Přímé vyhledávání, Tisíc aut


Určitě si přečtěte

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 41

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82