Eurotel vám řekne, kde jste a kam jdete

Tisková zpráva: Nový mobilní průvodce nabízí ojedinělé určování polohy a vyhledávání bankomatů, nemocnic, hotelů nebo dopravního spojení pomocí mobilního telefonu. Chcete vidět kompas na displeji svého mobilu?
Eurotel vám řekne, kde jste a kam jdete

Společnost Eurotel Praha, spol. s r.o., ve spolupráci s MultiMedia Computer, s.r.o. , vytvořila v České republice unikátní službu „Mobilní průvodce“. Všichni uživatelé mobilních telefonů Eurotel s podporou WAP mají nyní na portálu Juice jedinečnou možnost, na základě určení své polohy, vyhledávat bankomaty, nemocnice, hotely nebo dopravní spojení pomocí mobilního telefonu. Navíc díky patentované technologii orientačního a navigačního systému mají zákazníci Eurotelu v mobilním telefonu první „Mobilní kompas“ na určení směru k hledanému objektu, či pro samotné určení světových stran.

Praktické využití je nesporné,“ říká Glenice Maclellan, výkonná ředitelka marketingu Eurotelu. „Ať se zákazníci Eurotelu ocitnou na jakémkoliv místě v České republice, díky Mobilnímu průvodci na portálu Juice, jednoduše zjistí kde se právě nacházejí, kde v jejich nejbližším okolí je benzínové čerpadlo, bankomat, nemocnice, naleznou nejbližší autobusovou zastávku, vyhledají si dopravní spojení, nebo nejbližší autoservis.

„Jsme přesvědčeni, že lokálně orientované služby budou patřit k nejoblíbenějším službám. V blízké budoucnosti s rozvojem mobilních technologií bude dále narůstat jejich význam a možnosti využití. Eurotel neustále přináší nové služby, které zákazníkům usnadňují jejich každodenní život a právě Mobilní průvodce je přesně takovou službou, která dokáže zákazníkům pomoci kdekoliv se nacházejí, v kterékoliv denní či noční hodině.“ dodává Glenice Maclellan.

Mobilní turistický průvodce umožňuje přímé vyhledávání objektů podle jména nebo polohy, nebo nepřímé vyhledání, kdy uživatel nejdříve zadá svou polohu podle obce, ulice nebo jiného významného prvku v území a následně hledá objekt. Mobilní dopravní průvodce umožňuje vyhledání nejbližší autobusové či železniční zastávky a dopravního spojení z ní vlakem, autobusem, nebo kombinovaně.

Databáze Mobilního průvodce obsahuje přes 500 nemocnic a poliklinik, téměř 2000 lékáren, více než 1400 bankomatů, přes 2300 čerpacích stanic PHM a LPG, přibližně 30 tisíc autobusových a vlakových zastávek, přes 4500 hotelů, penzionů a kempů, seznam více než 1700 vodních ploch, nebo stovky turistických a přírodních zajímavostí v České republice.

Pokud se naši zákazníci ocitnou v cizím městě, opět díky Mobilnímu průvodci na portálu Juice, zjistí kde je nejbližší hotel nebo kemp. Pak zbývá jen vyhledat informaci o navštíveném místě, turistické zajímavosti, nebo koupališti v okolí,“ vysvětluje Glenice Maclellan.

Informace o vyhledaných objektech jsou doplněny o schematické mapy. Mapové podklady jsou pro použití na WAP telefonech optimalizovány tak, aby bylo dosaženo dostatečné názornosti a čitelnosti na současně dostupných WAP telefonech.

Když si zákazník není jistý, je-li směr jeho cesty podle nabízené mapy nebo slovního popisu cesty dostatečný, může použít unikátní technologii orientačního a navigačního systému. „Mobilní kompas“ zobrazí na displeji telefonu šipku, která ukazuje směr k hledanému objektu doplněnou informací o vzdálenosti. Dále je možné využít směrovou růžici k přímému určení světových stran.

Jsme první, kdo udělal z mobilního telefonu kompas, kterým je možné určit směr hledaného objektu nebo světovou stranu.“ dodává Glenice Maclellan.

Digitální mapové podklady ve formě Atlasu ČR a plánů měst dodala pro Eurotel firma Central European Data Agency, a.s. Cena za používání služby je shodná s cenou za přístup na portál Juice, podle jednotlivých zákaznických tarifů.

Témata článku: Operátoři, O2, Ostatní, EU

22 komentářů

Nejnovější komentáře

  • ajsik 20. 10. 2001 17:45:35

    Podle clanku sluzba funguje na principu, ze uzivatel zada svou polohu a...

  • Martin Zadražil 25. 7. 2001 7:29:56
    Myslím,že telefony přes veškerou snahu operátorů musí taky na něco...
  • Co je moc ... 19. 7. 2001 8:26:09
    No jo, v lese potřebujete vědět kde je nejbližší bankomat. Turisti chodi...
Určitě si přečtěte

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

** iPhone 7 32 GB nyní pořídíte těsně pod 20 tisíc korun ** Novinky náleží do střední třídy, Huawei Y6 2017 vyjde na 3 995 Kč ** Na konci léta nabízí O2 slevu až tři tisíce no nový mobil, za úpis

5.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

** I velmi atraktivní kousky Afriky, jižní Ameriky a Karibiku patří do EU ** To znamená, že i odtud voláte za domácí ceny ** Martinik, Madeira, Guadeloupe, Azory, Kanáry a další

4.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 24

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

** Než tzv. rebranding, raději poplatek za právo užívat známku O2 ** Původně měl operátor právo používat jméno O2 do ledna 2019 ** 39 % telefonů v síti O2 umí LTE, kolik prodatují operátor neuvedl

28.  7.  2017 | Pospíšil Aleš, Láska Jan | 15


komerční sdělení

Komerční sdělení