EuroTel zdražuje hovory z Go do Paegasu

Nedávno zvýšil Paegas ceny za volání z Twistu do sítě EuroTelu. Tento krok nezůstal bez odezvy a proto EuroTel zareagoval 1. dubna podobně - zdražil volání z Go do Paegasu.
EuroTel zdražuje hovory z Go do Paegasu
Nedávno zvýšil Paegas ceny za volání z Twistu do sítě EuroTelu. Tento krok nezůstal bez odezvy a proto EuroTel zareagoval 1. dubna podobně - zdražil volání z Go do Paegasu.

Začátkem týdne vydala ČTK zprávu o tom, že Úřad na ochranu hospodářské soutěže zahájil správní řízení se společností EuroTel a RadioMobil. Důvodem je zneužití dominantního postavení na trhu a diskriminace třetího operátora Oskara. Oba operátoři totiž účtují svým zákazníkům za volání do sítě Oskara poplatky až o několik korun dražší.

Nejdříve zdražil Paegas

Hned druhý den na tento akt reagoval Peagas změnou ve svých poplatcích. O průběhu tiskové konference společnosti Paegas jsme vás samozřejmě informovali.

Paegas srovnal ceny za volání do sítě Oskara na úroveň cen za volání do sítě EuroTelu. V případě tarifních programů zlevnil volání do Oskara na úroveň volání do EuroTelu. To je samozřejmě potěšující zpráva nejen pro společnost Český mobil, ale i pro všechny majitele tarifních programů. Jinak je tomu ovšem u sad Twist. Jejich majitelé se dostali do nevýhody. V případě Twistů se totiž naopak zdražilo volání do EuroTelu na úroveň Oskara. To znamená, že cena za volání do sítě EuroTelu se zvýšila o korunu na konečných 6,80 Kč. Svůj postoj k tomuto kroku jste jasně vyjádřili v bouřlivé diskusi plné emocí. S vašimi negativními hlasy musím plně souhlasit ač jsem majitelem tarifního programu.

Ještě dodám, že marketingový ředitel Radiomobilu Robert Chvátal na otázku novinářů uvedl následující: „Myslíme si, že jsme byli k EuroTelu příliš vstřícní....“

A teď i Eurotel

Osobně jsem byl moc zvědavý, jak na to zareaguje EuroTel. V pátek jsem dostal odpověď. Pozdě odpoledne se konala na rychle svolaná tisková konference, kde manažer pro předplacené sady Go, Jiří Zdražil, informoval novináře o změně poplatků za hovory do sítí ostatních mobilních operátorů.

Odvetný krok je velmi podobný. Majitelé klasických tarifů se dočkají zlevnění hovorů do sítě Oskar na úroveň Paegasu, kdežto u předplacených programů je tomu přesně naopak. U Go se tak zdražuje poplatek za volání do sítě Paegasu na úroveň Oskara; změna je platná od 1. dubna, tedy ode dneška . Do sítě Paegase i Oskara nyní budete volat za shodných 9,90 Kč v případě Quatro Go a neuvěřitelných 15,50 Kč v případě Original Go.

Jiří Zdražil z EuroTelu k tomu dodal, že je k tomuto kroku donutil Paegas a částečně také Úřad na ochranu hospodářské soutěže. Ceny musely stoupnout, jinak by EuroTel muset na volání do cizích sítí doplácet nemalé částky a EuroTelu by hrozila po několika ziskových letech velká ztráta.

Předplacenky už nejsou in

Znevýhodnění majitelů předplacených sad u obou operátorů zcela jistě souvisí také s bojem o pravidelně platící zákazníky. Výsledkem má být více zákazníků, kteří budou platit měsíční paušál na úkor úbytku předplacených sad. Oba operátoři však zapomněli na to, že je tu ještě Oskar, jehož ceny se nemění a jsou tak ještě výhodnější, než kdykoliv dříve.

A jen pro připomenutí: dnes je prvního dubna. Rádi bychom se také omluvili společnosti EuroTel, že jsme si na její účet ztropili aprílový žert.

Témata článku: Operátoři, O2, EU

71 komentářů

Nejnovější komentáře

  • honza 17. 7. 2001 19:14:27
    je mi uplne jedno,kolik stoji hovor z 1 operatora do 2,protoze ja a...
  • eminem 17. 7. 2001 19:14:27
    Divny je slaby slovo ;-)
  • Michal Zámečník 17. 7. 2001 19:14:27
    Jo, taky jsem se celkem pobavil. Hlavně u těch, co nás chtěli žalovat a...
Určitě si přečtěte

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

** iPhone 7 32 GB nyní pořídíte těsně pod 20 tisíc korun ** Novinky náleží do střední třídy, Huawei Y6 2017 vyjde na 3 995 Kč ** Na konci léta nabízí O2 slevu až tři tisíce no nový mobil, za úpis

5.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

** I velmi atraktivní kousky Afriky, jižní Ameriky a Karibiku patří do EU ** To znamená, že i odtud voláte za domácí ceny ** Martinik, Madeira, Guadeloupe, Azory, Kanáry a další

4.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 24

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

** Než tzv. rebranding, raději poplatek za právo užívat známku O2 ** Původně měl operátor právo používat jméno O2 do ledna 2019 ** 39 % telefonů v síti O2 umí LTE, kolik prodatují operátor neuvedl

28.  7.  2017 | Pospíšil Aleš, Láska Jan | 15


komerční sdělení

Komerční sdělení