EuroTel zdražuje hovory z Go do Paegasu

Nedávno zvýšil Paegas ceny za volání z Twistu do sítě EuroTelu. Tento krok nezůstal bez odezvy a proto EuroTel zareagoval 1. dubna podobně - zdražil volání z Go do Paegasu.
EuroTel zdražuje hovory z Go do Paegasu
Nedávno zvýšil Paegas ceny za volání z Twistu do sítě EuroTelu. Tento krok nezůstal bez odezvy a proto EuroTel zareagoval 1. dubna podobně - zdražil volání z Go do Paegasu.

Začátkem týdne vydala ČTK zprávu o tom, že Úřad na ochranu hospodářské soutěže zahájil správní řízení se společností EuroTel a RadioMobil. Důvodem je zneužití dominantního postavení na trhu a diskriminace třetího operátora Oskara. Oba operátoři totiž účtují svým zákazníkům za volání do sítě Oskara poplatky až o několik korun dražší.

Nejdříve zdražil Paegas

Hned druhý den na tento akt reagoval Peagas změnou ve svých poplatcích. O průběhu tiskové konference společnosti Paegas jsme vás samozřejmě informovali.

Paegas srovnal ceny za volání do sítě Oskara na úroveň cen za volání do sítě EuroTelu. V případě tarifních programů zlevnil volání do Oskara na úroveň volání do EuroTelu. To je samozřejmě potěšující zpráva nejen pro společnost Český mobil, ale i pro všechny majitele tarifních programů. Jinak je tomu ovšem u sad Twist. Jejich majitelé se dostali do nevýhody. V případě Twistů se totiž naopak zdražilo volání do EuroTelu na úroveň Oskara. To znamená, že cena za volání do sítě EuroTelu se zvýšila o korunu na konečných 6,80 Kč. Svůj postoj k tomuto kroku jste jasně vyjádřili v bouřlivé diskusi plné emocí. S vašimi negativními hlasy musím plně souhlasit ač jsem majitelem tarifního programu.

Ještě dodám, že marketingový ředitel Radiomobilu Robert Chvátal na otázku novinářů uvedl následující: „Myslíme si, že jsme byli k EuroTelu příliš vstřícní....“

A teď i Eurotel

Osobně jsem byl moc zvědavý, jak na to zareaguje EuroTel. V pátek jsem dostal odpověď. Pozdě odpoledne se konala na rychle svolaná tisková konference, kde manažer pro předplacené sady Go, Jiří Zdražil, informoval novináře o změně poplatků za hovory do sítí ostatních mobilních operátorů.

Odvetný krok je velmi podobný. Majitelé klasických tarifů se dočkají zlevnění hovorů do sítě Oskar na úroveň Paegasu, kdežto u předplacených programů je tomu přesně naopak. U Go se tak zdražuje poplatek za volání do sítě Paegasu na úroveň Oskara; změna je platná od 1. dubna, tedy ode dneška . Do sítě Paegase i Oskara nyní budete volat za shodných 9,90 Kč v případě Quatro Go a neuvěřitelných 15,50 Kč v případě Original Go.

Jiří Zdražil z EuroTelu k tomu dodal, že je k tomuto kroku donutil Paegas a částečně také Úřad na ochranu hospodářské soutěže. Ceny musely stoupnout, jinak by EuroTel muset na volání do cizích sítí doplácet nemalé částky a EuroTelu by hrozila po několika ziskových letech velká ztráta.

Předplacenky už nejsou in

Znevýhodnění majitelů předplacených sad u obou operátorů zcela jistě souvisí také s bojem o pravidelně platící zákazníky. Výsledkem má být více zákazníků, kteří budou platit měsíční paušál na úkor úbytku předplacených sad. Oba operátoři však zapomněli na to, že je tu ještě Oskar, jehož ceny se nemění a jsou tak ještě výhodnější, než kdykoliv dříve.

A jen pro připomenutí: dnes je prvního dubna. Rádi bychom se také omluvili společnosti EuroTel, že jsme si na její účet ztropili aprílový žert.

Diskuze (71) Další článek: Kompletní balík: infra a Handset Manager

Témata článku: Operátoři, O2, EU, Euro, Paegas, Hovor, Potěšující zpráva

Určitě si přečtěte