Everex končí s Windows CE zařízeními

Everex překvapivě končí s počítači do dlaně poháněnými Windows CE a tluče tak další hřebíček do pomyslné rakve.
Everex končí s Windows CE zařízeními
Everex překvapivě končí s počítači do dlaně poháněnými Windows CE a tluče tak další hřebíček do pomyslné rakve. Everex má mezi stroji s Windows CE velmi slušnou pozici. Jeho stroje jsou populární pro svou láci, díky slušné propagaci je Everex jednou z nejlépe prodávaných značek s Windows CE v naší republice. Nicméně ani to zřejmě vedení Everexu nepřesvědčilo, že se vydali správným směrem. Byly zrušeny plány na dříve ohlášený barevný Freestyle 540 stejně tak se ruší aktuální modely. Důvodem byl nezájme kupujících o černobílé modely a nedostatek barevných displejů pro modely nové. O razanci jeho kroků hovoří i nedostupnost serveru http://freestyle.everex.com v době psaní článku (úterý odpoledne).

Již v půlce roku podobný krok ze scény ohlásil Philips, jehož počítače do dlaně byly také velmi populární. Ten nicméně nedávno obrátil a bude s Microsoftem opět spolupracovat na novém zařízení MSN Web Companion. Je tedy možné, že Everex dá své Freestyly k ledu a později využije své zkušenosti z Windows CE u jiných produktů. Cimrmanovské prohlášení Tudy ne přátelé! má v podobě Everexu velmi kruté finanční výsledky. Everex si mohl vybrat, zda bude nadále podporovat málo výkonnou divizi a čekat na nějaký velký bod obratu v budoucnu (s pravděpodobně pokračujícími nedobrými finančními výsledky), nebo rovnou prohlásí celou oblast za neperspektivní a s možným budoucím ziskem se rozloučí. Podobná rozhodnutí jsou vždy bolestná a Everex, který byl jedním z prvních autorů strojů s Windows CE, to jistě cítí.

Co to znamená pro koncové uživatele? Podpora stávajících produktů zřejmě zcela nezanikne, nicméně nic nového pro ně nelze čekat. Současné modely možná půjde v rámci výprodejů koupit levněji, půjde však o koupi bez záruky další podpory.

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC

Určitě si přečtěte

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

10.  8.  2017 | Láska Jan | 30

Apple iOS 11: velké grafické změny a pár šikovných vychytávek [vyzkoušeno]

Apple iOS 11: velké grafické změny a pár šikovných vychytávek [vyzkoušeno]

** Vyzkoušeli jsme první veřejnou betu iOS 11 ** Jaké novinky a změny systém přináší ? ** Vyplatí se aktualizovat nyní, nebo počkat na finální verzi?

4.  7.  2017 | Miksa Martin | 82


komerční sdělení

Komerční sdělení