Everkom EGD-120: mobil, který neznáte

Na světě je spousta mobilů, které stojí za vaši pozornost i přesto, že se s nimi v našich končinách často nesetkáte. Model EGD-120 je jedním z nich a výrobce jej chce prezentovat na nadcházejícím veletrhu CeBIT.
Everkom EGD-120: mobil, který neznáte
Společnost Everkom je velmi mladá na to, aby uvízla ve vašem podvědomí. Její vznik se datuje teprve od roku 1999. V její nabídce naleznete nejen GSM telefony, ale i přístroje pro digitální video. Nabídka telefonů pod značkou Everkom není nijak obsáhlá, ale i těch pár modelů výstižně naznačuje, že výrobce umí a s telefony to myslí vážně. 

Nejsympatičtějším modelem je bezpochyby ten, který nese jmenovku EGD-120. Pod líbivým zevnějškem, který však trochu degraduje pevná anténa, se nachází spousta zajímavých funkcí a vlastností. Takový malý výběr toho nejužitečnějšího.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

První pohled již tradičně spočine na velkém barevném displeji, který zobrazí až 4 096 barev. Je tak trochu pro parádu, protože využití nalezne asi jen v některé ze čtyř her. Zato ostatní funkce jsou již praktičtější. Duální telefon Everkom EGD-120 je vybaven podporou rychlých dat GPRS (třídy 10) a komunikací IrDA. Prvně zmiňovaná bude hojně využívána pro brouzdání WAPem nebo také pro připojení počítače k internetu (právě pomocí IrDA). 

Telefonní seznam disponuje pamětí pro 255 kontaktů a na poli textových zpráv se střetnete i s EMS. Podporovány jsou nejběžnější světové jazyky, ale pouze v menu. Žádný prediktivní slovník se v technické dokumentaci k telefonu nevyskytuje.

Klepněte pro větší obrázek

Koho by nepotěšilo polyfonní vyzvánění, které je v našem případě 16hlasé. Výběr vhodné vyzváněcí melodie z 42 melodií v telefonu bude jistě snadný. Kdo by žádal více legrace, může se donekonečna dívat na indikační diodu, která poblikává v celkem sedmi barvách. Telefon si velice dobře rozumí s aplikacemi starajícími se o váš volný i pracovní čas a nabízí vše potřebné.

Tento sympatický telefon se v našich končinách asi nikdy neobjeví, ale může to být dobrý tip na suvenýr z cest.

Ve zkratce:

  • Mobilní telefon Everkom EGD-120
  • Síť: GSM; 900/1800 MHz
  • Rozměry: 98 x 44 x 19.5 mm
  • Hmotnost: 80 g
  • Displej: barevný, 4 096 barev
  • Baterie: Li-Ion, 1000 mAh
  • Pohotovostní doba: až 180 h
  • Doba hovoru: až 3 h
  • Další funkce a vlastnosti: GPRS, IrDA, EMS, polyfonní vyzvánění, 4 hry, PIM aplikace, WAP, hlasitý odposlech.
Diskuze (4) Další článek: Qtek 1010 = XDA s 64 MB paměti

Témata článku: Mobil

Určitě si přečtěte