@evleaks jako záruka: BlackBerry Venice má Android

Přichází možná nejrevolučnější BlackBerry všech dob. Z Androidu – platformy prolezlé červy – zkusí udělat bezpečný trezor pro uživatelská data.
@evleaks jako záruka: BlackBerry Venice má Android

Evan Blass v minulosti známý pod aliasem @evleaks opět kazí náladu – tentokrát lidem v BlackBerry, kteří chtěli udržet v tajnosti projekt vysouvacího smartphonu Venice. Ještě v pátek jsme se ptali, zda poběží na BB OS 10, nebo na Androidu, po dalších pár tweetech je jasno. Evan už se úniky nepředstavených novinek neživí, jen čas od času vypustí něco, co mu samo spadne do klína, přitom však má jistotu pravosti, aby si nepokazil renomé.

BlackBerry s Androidem tedy berte jako jistou věc. Přikládám i dvě animace, které jakoby byly připravené právě do chystaného smartphonu. Tak to totiž BlackBerry dělá – raději než zdlouhavě vysvětlovat, jak se co dělá, přiloží krátkou a jasnou animaci – např. jak se vkládá SIM karta.

Také jste si ztěžovali, jak stejno-stejný je svět dnešních Androidů, dotykových placek? Také jste se ptali, kde jsou všechny ty otevírací a vysouvací klávesnice? Vypadá to, že tady jedna je a přichází ze značně nečekaného směru – od firmy, která se dlouho snažila stavět na své tradici, ale teď přichází s modelem, který může změnit běh dějin. Tedy aspoň pro slavné jméno BlackBerry.

A vězte, že nejde jen o další Android výjimečný pouze vysouvací klávesnicí. V Kanadě evidentně důkladně pracovali i na Androidu. Ostatně spolupráce s Googlem je známá věc, teď se jen projeví novým způsobem, novým smartphonem. BlackBerry se pouští na platformu pověstnou bezpečnostními problémy, přitom potřebuje zachovat tvář výrobce nejbezpečnějších smartphonů na světě. Za bernou minci můžeme vzít i seznam instalovaných aplikací opět od @evleaks – Venice bude mít řadu vlastních aplikací, které by šlo jednoduše převzít od Googlu: kalendář, kontakty, poznámky atd. BlackBerr vytvořilo vlastní launcher, podobně jako na BB OS 10 bude centrem všeho dění BlackBerry Hub.

Klepněte pro větší obrázek
Od @evleaks 

Jde tedy o zvláštní únik. Víme o hodně věcech, které budou. Nikdo ale neví, jak budou vypadat. Jak bude BlackBerry s Androidem v reálu vypadat, fungovat a působit. BlackBerry má znovu naši pozornost, čekáme na oficiální premiéru.

Klepněte pro větší obrázek
Žijeme ve zvláštním světě. Na Androidu téměř nikdo nevydělává, ale pracují s ním všichni a zkoušejí jej i veličiny let minulých – Nokia a teď BlackBerry.
Diskuze (47) Další článek: Opera Max šetří datový tarif. Nově i z YouTube a Netflix

Témata článku: Blackberry, Android, Smartphony, Spekulace, evleaks, Záruka, #Android, Black, Bezpečnostní problém, Dnešní android

Určitě si přečtěte