Evropské úřady nutí Apple povolit otěže. iPhony mají otevřít volbu výchozích aplikací

Bloomberg píše, že Apple zvažuje vpuštění aplikací třetích stran tam, kde si doposud udržoval monopol – ve výchozích aplikacích. Vysvětlíme to na jednoduchém případu. Pokud dnes na iPhonu v e-mailu kliknete na webový odkaz, automaticky se otevře Safari. Pokud na internetu kliknete na mailovou adresu, automaticky se otevře Apple Mail. To samé platí pro Mapy a Messages, podobné by to mělo být s defaultní hudební aplikací na chytrém reproduktoru HomePod.

Otevřenější přístup má být reakcí na sérii antimonopolních řízení zejména v Evropě. Apple tedy ustoupí od svých striktních pravidel, ale v konečném důsledku mu to prospěje. Možnost volby je často jmenovanou výhodou konkurenční platformy Android a teď by obdobnou svobodu získaly i iPhony a iPady.

Zdroj: Bloomberg

Diskuze (8) Další článek: Týden mobilně 521: Jak na reklamace a následky zrušeného veletrhu

Témata článku: Apple, iPhone, Android, Aplikace, EU, iOS, HomePod, Politika, Regulace, Safari, Evropský úřad, Bloom, Bloomberg, Internet, Volby, Evropa, Otěž


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 106

RECENZE: Xiaomi Mi Note 10. První pokus o 108 MPx v mobilu vyšel na výbornou

RECENZE: Xiaomi Mi Note 10. První pokus o 108 MPx v mobilu vyšel na výbornou

** Telefon přináší unikátní zoomovací schopnosti a rekordní rozlišení ** Radost udělá i dlouhá výdrž baterie a bleskové dobíjení ** Škoda jen staršího Androidu a vyšší cenovky

Martin Miksa | 42