Excentrik bez příčiny. Zatím nejpodivnější výřez má chystaný Asus ZenFone 6

Výrobci smartphonů se rozdělili na dva tábory. Ti, kteří výřez v horní straně displeje přijali jako běžný rys moderního smartphonu, a ti, kteří nepřestávají bojovat a vymýšlejí kličky, jak se jej zbavit. Nejnovější a zároveň také nejpodivnější pokus ukazuje uniklý Asus ZenFone 6.

Výřez je zde minimalizovaný na pouhou selfie kameru, ale udivuje hlavně posunutí směrem k rohu. Snímky uveřejnil HDblog.it s tím, že jde o finální design telefonu, který se představí na veletrhu MWC koncem února 2019 v Barceloně. Na stranu druhou stále existuje možnost, že jde o snímky prototypu, který nikdy nespatří světlo světa.

Přeskládání ikonek v notifikační oblasti patrně nebude velký problém, na focení selfie s vyosenou kamerou si patrně zvyknete, Asus získává kladné body za snahu odlišit se, ale hlavní otázka zůstává – proč? K čemu je to dobré? Jak Asus pozici výřezu vysvětlí veřejnosti?

Jinak o telefonu mnoho nevíme. Snímač otisků prstů na zádech znamená, že není v displeji (což bude v roce 2019 patřit k „dobrým mravům“ první smartphonové ligy). Vidíme také trojitý fotoaparát, Android 9 Pie, sluchátkový 3,5mm jack, ale podrobnější informace zatím chybí.

Prototyp ZenFonu 6 také na videu:

Via 9to5Google

 

 

Diskuze (11) Další článek: Znovuoživení dokončeno. Niantic vydal očekávanou hru Ingress Prime

Témata článku: Asus, Android, Spekulace, Trojitý fotoaparát, Barcelona, Prototyp, Selfie, Podrobná informace, Moderní smartphone, Telefon, Hlavní otázka, Horní strana, Finální design, Displej, Kladný bod, Výřez, Velký problém, Kamera, Dobrý mrav, Notifikační oblast, MWC


Určitě si přečtěte