Exkluzivně: nová 3G Motorola E1070 na vlastní oči

Znáte Motorolu E1070? Byla představena minulý týden, je to véčko, které se některými detaily podobá Razru a mohlo by se možná objevit u Eurotelu. Na světě zatím stále koluje jen několik stejných obrázků, u nás si můžete prohlédnout rozsáhlou fotogalerii. Motorolu E1070 totiž máme v ruce.
Exkluzivně: nová 3G Motorola E1070 na vlastní oči | wikipedia
Kapitoly článku

Motorola minulý týden představila tři mobilní telefony, které kromě GSM podporují také sítě třetí generace. Je to už známé véčko V3x, klasický telefon E770v a tajemný mobil véčkové konstrukce E1070. Jeho podobu Motorola stále skrývá, neukázala oficiální obrázky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Motorola E1070 na vlastní oči

Motorola už umí pevná véčka

Telefon, který jsme mohli nafotit a prozkoumat, bohužel není funkční. Je to tzv. engineering sample. Nedá se zapnout, po hardwarové stránce ale už není co vylepšovat, konstrukce je vynikající.

Motorola E1070 je multimediální véčko, které si kromě GSM rozumí i se sítěmi třetí generace. Výrobce v tiskové zprávě tvrdí, že jej bude prodávat prostřednictvím několika operátorů: TIM, Telefónica, Orange a O2; snad i dalších. Jestli vás zaujala Telefónica, tak je to opravdu ten španělský operátor, který vlastní Český Telecom. Telefon by se tak mohl objevit i v nabídce Eurotelu.

Motorola E1070 je velké véčko. Nemohu říct, že největší, už jsme viděli horší mamuty, do kategorie střízlíků se ale rozhodně nemůže řadit. Má rozměry 95 × 48 × 24 mm a váží 130 g. Konstrukce je trochu jiná než u běžných véček, trochu připomíná Razr V3. Víčko s displejem totiž nedoléhá úplně dolů, ale skrývá se do vaničky vyfrézované do většího spodního bloku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Je to velké véčko • displej sedí ve vaničce

Telefon je vyroben z pevného plastu. Vršek a spodní část jsou černé, jemně metalizované, střed je stříbrný. Véčko se dá otevřít jednou rukou, po překonání určité hranice pomůže pružina a rozevírání dokončí.

Až příliš černý

Přední část telefonu je hodně tmavá, malý displej a štítek s objektivem fotoaparátu není téměř vidět. Tyto prvky jsou spolu s logem Motoroly orámovány lesklým okénkem. Fotoaparát má rozlišení 1,3 Mpx, kvalitu snímků ale nemůžeme zhodnotit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Prvky na čelní ploše

Na levém boku je kolébkové tlačítko pro regulaci hlasitosti. Pod ním najdeme klávesu, které bude možné přiřadit rychlé spuštění vybrané funkce. Vpravo je tlačítko pro rychlou aktivaci fotoaparátu a systémový konektor. Díky tomu, že jde o standardní rozhraní miniUSB, nebude potřeba žádný speciální a kvůli tomu také patřičně předražený kabel. Věřme, že přes USB bude možné telefon i nabíjet.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ovladače na obou bocích

Nepřehlédněte ani slot pro paměťové karty na pravém boku telefonu. Motorola tradičně používá malé karty formátu TransFlash.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Slot pro paměťovou kartu

Klávesnice: úplně plochá, ale píše se dobře

Otvírám véčko a vidím pěknou kombinaci světlého základu a tmavých štítků displeje a klávesnice. Displej bude mít velice jemné rozlišení 240 × 320 bodů, počtem barev se Motorola nepochlubila, ale pochybuji, že to bude méně než 262 tisíc. V pravém spodním rohu displeje je kolečko a v něm objektiv druhé kamery. Má rozlišení VGA (640 × 480 bodů) a je určena pro videohovory.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Po otevření

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Kamera pro videohovory v rohu displeje

Klávesnice je úplně plochá, jednotlivá tlačítka vůbec nevystupují nad okolní povrch. Podobně jako u Motoroly Razr V3 je oddělují jen pryžové výstupky, číslice ale tentokrát nejsou vyleptané, na tlačítkách je popis. Membránová klávesnice má ale velmi dobrou odezvu, a pokud to nepokazí software, na Motorole se bude dobře psát.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Úplně plochá klávesnice

Pro pohyb v nabídce je určena čtyřsměrná klávesa s potvrzovacím středem. Kolem jsou rozmístěna funkční tlačítka: vedle zeleného a červeného také dvě kontextová, jedno mazací a dvě vyhrazené klávesy. Jedna spustí wapový prohlížeč, druhá zřejmě videohovor.

Klepněte pro větší obrázek
Hlavní tlačítko

Profesionální véčko

K funkcím telefonu toho bohužel nemůžeme moc dodat, náš vzorek se nedá zapnout a sama Motorola se funkcemi moc nepochlubila. Kromě toho, co jsem v článku zmínil, víme už jen o podpoře Bluetooth.

Motorola E1070 je po konstrukční stránce velice pěkné véčko. Je pevné, masivní, konzervativní a zároveň elegantní. Pokud bych ho měl přirovnat k nějakému jinému telefonu, nenapadá mě nic jiného než Sony Ericsson Z800i. Oba patří do stejné „profesionální“ kategorie.

Motorola slibuje začátek prodeje na čtvrté čtvrtletí, v ČR ale tyto předpoklady většinou nemůžeme brát vážně, Motoroly mívají zpoždění. Cenu výrobce neudává a bez znalosti nabídky funkcí se špatně odhaduje. Tipuji, že by Motorola mohla začít přibližně na patnácti tisících korunách, případný rozptyl ale samozřejmě může být velký.

Motorolu E1070 si na vlastní oči můžete prohlédnout v invexové expozici Mobility Hall


Ve druhé kapitole najdete kompletní fotogalerii se všemi obrázky Motoroly E1070

Témata článku: Motorola, 3G, Motorola E1070 , Motorola Razr, Motorola Razr V3, Motor


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31