Exkluzivně: Oskar zvítězil nad Paegasem!

Včera se hrálo velmi zajímavé hokejové utkání mezi týmy Oskara a Paegasu a my jsme byli při tom. Zajímá vás, kdo vyhrál?
Exkluzivně: Oskar zvítězil nad Paegasem!

Zápas začínal ve 20:30 a jeho konání bylo přísně utajováno (i když ne až tak přísně a ne zas tak utajováno). Celému dění na ledu přihlížela bezmála stovka diváků složená z drtivé většiny ze zaměstnanců Oskara, kteří své kolegy přišli povzbudit převážně ve firemním oblečením a aby si jejich mužstvo připadalo jako doma, tak s sebou přinesli také tři velká loga Oskara. Oskarův tým také přišla podpořit přímo samotná personální ředitelka Českého Mobilu, Regina Miller. Oproti tomu fanoušci Paegasu přišli odění spíše konzervativně a bylo jich poněkud poskrovnu.

Krátce před půl devátou nastoupila obě mužstva na led. Zatímco Oskarův tým působil soudržně ale poněkud nejistě a rozpačitě, tak mužstvo Paegasu úhledně kroužilo ve své obranné třetině a předvádělo své perfektní bruslařské umění. Přesně ve 20:30 se poprvé rozezněla píšťalka rozhodčího a zápas mohl začít. Na úvod se hráči podáním rukou pozdravili a hráči Oskarova týmu každému protihráči věnovali papírovou tašku s logem Oskara a blíže neurčeným obsahem, o kterém se nám i přes velkou snahu nepodařilo zjistit bližší podrobnosti.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Začátek první třetiny byl spíše ve znamení Paegasu. Ona počáteční demonstrace síly na soupeře zapůsobila, a tak hráči Paegasu své kolegy z Oskara tlačili do obranné třetiny. Po krásné akci zakončené přesnou nahrávkou se zatřepotala síť Oskarovy branky poprvé. Brankář sice puk viděl, ale nestačil zvednout svoji pravici a puk nad ní hladce prošel, aby zasáhl svůj cíl. To ale vyburcovalo četné Oskarovi fanoušky k tomu, aby své kolegy podpořili. Ti, povzbuzeni více méně domácím prostředím, pak převzali hru do svých rukou. Oba dva týmy hrály skutečně jako týmy a nikoliv jako soubor individualit, jak to někdy předvádějí profesionální hokejisté. Hra probíhala rychle a se stále rostoucí razancí. Tlak Oskarova týmu na branku Paegasu však stále rostl, až mu i zkušený brankář, který bránil čest Paegasu, podlehl. Bylo vyrovnáno na 1:1.

Paegas takovouto odvetu však evidentně nečekal, a na jeho hráčích to bylo znát. Hráči Oskara naopak získali potřebné sebevědomí a krátce poté překonali brankáře v bílém podruhé, stav byl 2:1 pro Oskara. To ale uvedlo sebevědomý tým Paegasu do varu a na Slávistickém ledě se začal odehrávat opravdový boj, který se dá vidět snad jen na olympiádě. Hráči obou týmů předváděli perfektní hokej a oba brankáři excelovali skvělými zákroky, za které by se nemusel stydět ani Dominik Hašek. Nervozita stoupala jak na ledě, tak v hledišti. Fanoušci Oskara si vymýšleli i vlastní pokřiky, které hráče Paegasu uváděly ještě více do varu. Téměř každý zákrok červenočerného brankáře se pak dočkal komentáře slovy: „Máme dobré pokrytí!“ což zaměstnance Paegasu, kteří bojovali za čest svého operátora na ledě, tak trochu znervózňovalo. Ke konci první třetiny byl psychický tlak již takový, že došlo k první a zároveň také jediné bitce, kterou se nakonec bez větších problémů podařilo uklidnit. Rozhodčí oba týmy potrestal vyloučením, a tak se na ledě ocitli jen tři Oskarovi hráči proti čtyřem svým protějškům.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Druhá třetina již byla sice o něco klidnější, ale o to více byla bohatší na skvělé útočné akce a náhlé úniky, které byly dominantou především našeho nejmladšího operátora. V prvních sekundách druhé třetiny se dokonce dvěma Oskarovým hráčům povedlo prokličkovat mezi hráči Paegasu a přečíslit situaci dva na jednoho. Modrobílý brankář však jejich plány bravurním zákrokem překazil. Druhá třetina probíhala převážně v obranné třetině Oskara, přičemž Paegas předváděl opravdu pěknou, kombinační hru. Jeho obrana však byla poněkud děravá, a tak se rudočerným hráčům povedlo několikrát přejít do rychlého útoku, z nichž jeden nakonec skončil za zády modrobílého gólmana. Stav byl 3:1 pro Oskara.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Třetí třetina byla na góly nejbohatší a divácky také nejzajímavější. Oba dva týmy se snažily dát do hry vše. Jeden z nejpěknějších zákroků celého zápasu pak předvedl Oskarův gólman, kdy poté, co zachytil puk, mu tento vypadl na led, čehož využil útočník Paegasu, který jej nahrál svému kolegovi. Na puk se však obětavě vrhnul obránce Oskara a jeho pohyb tak zbrzdil. Než stačil Paegas puk vylovit zespod Oskarova obránce, tak už do branky obětavě nastoupil další z Oskarových obránců. Oskar měl prostě dobrou obranu a překvapující útok. Naproti tomu Paegas na svou chatrnou obranu poněkud doplácel. V poslední třetině ho tak Oskar znovu stejným způsobem jako v předchozím případě překvapil a po nádherné kombinaci poslal puk za záda brankáře svého soka počtvrté. Svůj okamžik slávy si však vychutnal také tento gólman, a to když zastavil spolu s dalšími třemi spoluhráči další z Oskarových výpadů. První střelu totiž modrobílý gólman vyrazil a než stihnul strůjce této střely vypálit podruhé, tak mu do cesty vstoupil další hráč Paegasu. Po efektní kličce a přesné nahrávce se ale chystala další nebezpečná střela, které zabránil další z modrobílého týmu. Oskarovým útočníkům se však podařilo puk ukořistit i tentokrát a prokličkovat mezi ležícími hráči. Přizvednutá střela, která nakonec přeci jen zakončila svou dráhu v síti soupeře se však svého zadostiučinění nedočkala. Těsně před výstřelem se totiž branka Paegasu pohnula a gól neplatil.

Pár sekund před koncem pak ještě Paegas provedl nádhernou útočnou akci, při které se jeho dvěma útočníkům podařilo překonat celou Oskarovu, do té doby neprostupnou, obranu, na jejímž konci byl nešťastný rudočerný brankář, za kterým ležel pár centimetrů za čárou černý puk. Konečný stav celého zápasu tedy byl 4:2 pro Oskara.

Na konci utkání si všichni hráči opět potřásli rukama a Oskarův tým za ovací svých fanoušků odkráčel do šaten.

 

Témata článku: Operátoři, Vodafone, T-Mobile

14 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Kristian 2. 4. 2002 19:41:20
    A co si si myslel, ze si Oskar najal nejakych profikov? Ne! Profici su u...
  • kousek 30. 3. 2002 13:45:09
    A co takhle odveta? Kdo se bojí, sere v...
  • Viki 29. 3. 2002 20:44:44
    Blahopřeji Oskaru! Akorát by mohl konečně už zapnout GPRS pro Oskarty! 2...
Určitě si přečtěte

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

Sigfox v praxi: Jak internet věcí pomáhá k lepšímu vínu

** Internet věcí už není prázdná fráze ** Čekali byste chytrou elektroniku ve vinohradu na jihu Moravy? ** Čerstvé informace každých 30 minut umožní šetrně pracovat s chemií

17.  8.  2017 | časopis Computer, Michlovský Jakub

V srpnovém ceníku T-Mobilu najdeme Xperii L1 a Samsungy J3 a J5 (2017)

V srpnovém ceníku T-Mobilu najdeme Xperii L1 a Samsungy J3 a J5 (2017)

** V druhé půlce letních prázdnin bodují telefony střední třídy ** Pokud fandíte výhodným nákupům, zaostřete na Huawei ** Za dvouletý úpis vám operátor sleví až 4 000 Kč z ceny

3.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

Vodafone obohatil nabídku o Nokii 3, starší modely zlevnily [ceník]

Vodafone obohatil nabídku o Nokii 3, starší modely zlevnily [ceník]

** Novou Nokii 3 můžete mít za necelé čtyři tisíce ** Zlevňovaly iPhony, Huawei P10 (lite) a Xperia XCompact ** Suveréně nejdražším zařízením se stal 12.9 iPad Pro za 37 777 Kč

31.  7.  2017 | Pospíšil Aleš | 1

Vodafone Smart V8: kdeže loňské sněhy jsou [recenze]

Vodafone Smart V8: kdeže loňské sněhy jsou [recenze]

** Vodafone Smart V8 je letošní jedničkou modelové řady od Vodafonu ** Svou výbavou se řadí do nižší střední třídy ** Lákat bude na kovové zpracování nebo čtečku otisků prstů

30.  7.  2017 | Měchura Milan | 9

Vodafone Smart N8: dravější konkurence mu bere vítr z plachet [recenze]

Vodafone Smart N8: dravější konkurence mu bere vítr z plachet [recenze]

** Evoluce osvědčeného konceptu bez výrazných chyb ** Konkurence nespí a pořádně Vodafonu zatápí ** Zajímavý poměr cena/výkon už není tak atraktivní jako dříve

27.  7.  2017 | Herodek Martin | 14


komerční sdělení

Komerční sdělení