Exkluzivně: Oskar zvítězil nad Paegasem!

Včera se hrálo velmi zajímavé hokejové utkání mezi týmy Oskara a Paegasu a my jsme byli při tom. Zajímá vás, kdo vyhrál?
Exkluzivně: Oskar zvítězil nad Paegasem!

Zápas začínal ve 20:30 a jeho konání bylo přísně utajováno (i když ne až tak přísně a ne zas tak utajováno). Celému dění na ledu přihlížela bezmála stovka diváků složená z drtivé většiny ze zaměstnanců Oskara, kteří své kolegy přišli povzbudit převážně ve firemním oblečením a aby si jejich mužstvo připadalo jako doma, tak s sebou přinesli také tři velká loga Oskara. Oskarův tým také přišla podpořit přímo samotná personální ředitelka Českého Mobilu, Regina Miller. Oproti tomu fanoušci Paegasu přišli odění spíše konzervativně a bylo jich poněkud poskrovnu.

Krátce před půl devátou nastoupila obě mužstva na led. Zatímco Oskarův tým působil soudržně ale poněkud nejistě a rozpačitě, tak mužstvo Paegasu úhledně kroužilo ve své obranné třetině a předvádělo své perfektní bruslařské umění. Přesně ve 20:30 se poprvé rozezněla píšťalka rozhodčího a zápas mohl začít. Na úvod se hráči podáním rukou pozdravili a hráči Oskarova týmu každému protihráči věnovali papírovou tašku s logem Oskara a blíže neurčeným obsahem, o kterém se nám i přes velkou snahu nepodařilo zjistit bližší podrobnosti.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Začátek první třetiny byl spíše ve znamení Paegasu. Ona počáteční demonstrace síly na soupeře zapůsobila, a tak hráči Paegasu své kolegy z Oskara tlačili do obranné třetiny. Po krásné akci zakončené přesnou nahrávkou se zatřepotala síť Oskarovy branky poprvé. Brankář sice puk viděl, ale nestačil zvednout svoji pravici a puk nad ní hladce prošel, aby zasáhl svůj cíl. To ale vyburcovalo četné Oskarovi fanoušky k tomu, aby své kolegy podpořili. Ti, povzbuzeni více méně domácím prostředím, pak převzali hru do svých rukou. Oba dva týmy hrály skutečně jako týmy a nikoliv jako soubor individualit, jak to někdy předvádějí profesionální hokejisté. Hra probíhala rychle a se stále rostoucí razancí. Tlak Oskarova týmu na branku Paegasu však stále rostl, až mu i zkušený brankář, který bránil čest Paegasu, podlehl. Bylo vyrovnáno na 1:1.

Paegas takovouto odvetu však evidentně nečekal, a na jeho hráčích to bylo znát. Hráči Oskara naopak získali potřebné sebevědomí a krátce poté překonali brankáře v bílém podruhé, stav byl 2:1 pro Oskara. To ale uvedlo sebevědomý tým Paegasu do varu a na Slávistickém ledě se začal odehrávat opravdový boj, který se dá vidět snad jen na olympiádě. Hráči obou týmů předváděli perfektní hokej a oba brankáři excelovali skvělými zákroky, za které by se nemusel stydět ani Dominik Hašek. Nervozita stoupala jak na ledě, tak v hledišti. Fanoušci Oskara si vymýšleli i vlastní pokřiky, které hráče Paegasu uváděly ještě více do varu. Téměř každý zákrok červenočerného brankáře se pak dočkal komentáře slovy: „Máme dobré pokrytí!“ což zaměstnance Paegasu, kteří bojovali za čest svého operátora na ledě, tak trochu znervózňovalo. Ke konci první třetiny byl psychický tlak již takový, že došlo k první a zároveň také jediné bitce, kterou se nakonec bez větších problémů podařilo uklidnit. Rozhodčí oba týmy potrestal vyloučením, a tak se na ledě ocitli jen tři Oskarovi hráči proti čtyřem svým protějškům.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Druhá třetina již byla sice o něco klidnější, ale o to více byla bohatší na skvělé útočné akce a náhlé úniky, které byly dominantou především našeho nejmladšího operátora. V prvních sekundách druhé třetiny se dokonce dvěma Oskarovým hráčům povedlo prokličkovat mezi hráči Paegasu a přečíslit situaci dva na jednoho. Modrobílý brankář však jejich plány bravurním zákrokem překazil. Druhá třetina probíhala převážně v obranné třetině Oskara, přičemž Paegas předváděl opravdu pěknou, kombinační hru. Jeho obrana však byla poněkud děravá, a tak se rudočerným hráčům povedlo několikrát přejít do rychlého útoku, z nichž jeden nakonec skončil za zády modrobílého gólmana. Stav byl 3:1 pro Oskara.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Třetí třetina byla na góly nejbohatší a divácky také nejzajímavější. Oba dva týmy se snažily dát do hry vše. Jeden z nejpěknějších zákroků celého zápasu pak předvedl Oskarův gólman, kdy poté, co zachytil puk, mu tento vypadl na led, čehož využil útočník Paegasu, který jej nahrál svému kolegovi. Na puk se však obětavě vrhnul obránce Oskara a jeho pohyb tak zbrzdil. Než stačil Paegas puk vylovit zespod Oskarova obránce, tak už do branky obětavě nastoupil další z Oskarových obránců. Oskar měl prostě dobrou obranu a překvapující útok. Naproti tomu Paegas na svou chatrnou obranu poněkud doplácel. V poslední třetině ho tak Oskar znovu stejným způsobem jako v předchozím případě překvapil a po nádherné kombinaci poslal puk za záda brankáře svého soka počtvrté. Svůj okamžik slávy si však vychutnal také tento gólman, a to když zastavil spolu s dalšími třemi spoluhráči další z Oskarových výpadů. První střelu totiž modrobílý gólman vyrazil a než stihnul strůjce této střely vypálit podruhé, tak mu do cesty vstoupil další hráč Paegasu. Po efektní kličce a přesné nahrávce se ale chystala další nebezpečná střela, které zabránil další z modrobílého týmu. Oskarovým útočníkům se však podařilo puk ukořistit i tentokrát a prokličkovat mezi ležícími hráči. Přizvednutá střela, která nakonec přeci jen zakončila svou dráhu v síti soupeře se však svého zadostiučinění nedočkala. Těsně před výstřelem se totiž branka Paegasu pohnula a gól neplatil.

Pár sekund před koncem pak ještě Paegas provedl nádhernou útočnou akci, při které se jeho dvěma útočníkům podařilo překonat celou Oskarovu, do té doby neprostupnou, obranu, na jejímž konci byl nešťastný rudočerný brankář, za kterým ležel pár centimetrů za čárou černý puk. Konečný stav celého zápasu tedy byl 4:2 pro Oskara.

Na konci utkání si všichni hráči opět potřásli rukama a Oskarův tým za ovací svých fanoušků odkráčel do šaten.

 

Diskuze (14) Další článek: Od Eurotelu: novinky v Juice

Témata článku: Operátoři, Vodafone, T-Mobile, Oskar, Paegas


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10