Exkluzivně: Stamp PC PHONE – nejvybavenější mezi novinkami

Společnost Stamp je známá především nabídkou super levných notebooků. Nyní chce proniknout také do oblasti mobilních telefonů a hned její první počin stojí za to!
Exkluzivně: Stamp PC PHONE – nejvybavenější mezi novinkami

Hlad po mobilních telefonech a zejména po těch „chytřejších“ je stále velmi velký. Není proto s podivem, že o tento segment se zajímá stále více společností. Dnes vám exkluzivně představíme čínskou společnost Stamp, které se v Asii proslavila nabídkou notebooků za velmi výhodné ceny. Své portfólio nyní hodlá rozšířit i o chytré telefony. Svou reálnou vizi prezentovala nyní v Hong Kongu a oficiálně ji představí do konce prázdnin. Na trh se pak dostaví už v říjnu a to za velmi slušnou cenu deseti tisíc korun. O co se jedná?

PC PHONE je trochu škaredý

Jedná se o další smartphone postavený na platformě WinCE.Net. Na publikovaných snímcích vypadá trochu zastarale a sešle. Vězte, že to je pouze prototyp a reálný model bude vypadat snad lépe. Již nyní však lze vypozorovat silnou inspiraci u „kapesáku“ HandEra a mobilu Motorola Accompli.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Jestliže vás první pohled odradil, je čas podívat se na zoubek funkční výbavě, která by vám měla spravit náladu. Hned z úvodu podotknu, že jediné co novince schází je podpora Bluetooth.

Dominantní velký LCD displej má rozlišení 240 x 320 pixelů a zobrazí až 65 tisíc barev. Dotykový displej chrání flip s průhledovým okénkem, přes který prosvítají v zavřeném stavu základní informace. Nad displejem si všimněte otočné kamerky. Ta má vcelku ucházející rozlišení 640 x 480 pixelů a využijete ji hlavně při práci s multimediálním zprávami MMS.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přístroj pohání procesor Motorola MC9328MXMI s taktem 200 MHz. Díky němu můžete pohodlně poslouchat skladby formátu MP3 nebo si přehrávat krátké videosnímky. Pokud by vás to přestalo bavit, můžete vyrazit na internet a to vcelku rychle – PC PHONE podporuje GPRS třídy 10. Internetu si užijete dosyta, neboť můžete surfovat plnohodnotnými stránkami html. Portfólio aplikací snadno rozšíříte pomocí podpory Java programů. O nedostatek paměti se bát nemusíte – přímo v telefonu hledejte 32 MB a zbytek na paměťových kartách SD/MMC.

Přestože PC PHONE funguje i v sítích GSM, asi se s ním u nás nepotkáme. Je to škoda, neboť PC PHONE je velmi dobře vybavený smartphone a za velmi slušný peníz.

Stamp PC PHONE

  • Síť: GSM nebo CDMA1X
  • Rozměry: 90 x 53 x 24,5 mm
  • Baterie: Li-Ion
  • Procesor: Motorola MC9328MXI 32 Digi RISC, 200 MHz
  • Displej: 240 x 320 pixelů, 65 tisíc barev, dotykový
  • Kamera: 640 x 480 pixelů, rotační
  • Audio: MP3 přehrávač, diktafon, zdířka pro sluchátka a mikrofon
  • Spojení: IrDA, USB, seriál RS232, GPRS (třídy 10)
Diskuze (6) Další článek: Test - Sportovní pouzdra pro véčkové telefony

Témata článku: Novinka, Mez, Phone, Slušný peníz

Určitě si přečtěte