Eye, Projector a Agent: vychytávky a koncepty od Sony

Sony se na letošním MWC chlubí vychytávkami. Jednu začne prodávat hned v létě, další mají do produkce dál.

Xperia Eye je kompaktní kamera určená k nošení, typicky na hrudníku. Cílem je zachycení unikátních okamžiků, aniž byste tím museli zaměstnávat ruce. Máte děti? Pak víte, o čem mluvím. Protože míření je při takovém nošení omezené, vývojáři si pomohli optikou se širokým úhlem záběru. Sony v tiskové zprávě mluví dokonce o 360 stupních záběru, ale to by muselo jít přímo o rybí oko a na zádech přístroje by muselo být druhé. Záda však nevidíme.

Klepněte pro větší obrázek
Kameru samozřejmě můžete normálně aktivovat, ale je vybavená i chytrými algoritmy, které to na základě detekovaného hlasu a obličejů udělají za vás.
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Aktualizováno: Záda vidíme a druhá čočka na nich rozhodně není.

Xperia Projector je koncept drobného projektoru, který na zeď promítá uživatelské prostředí. Ovládat je možné dotykem, hlasem, nebo gesty. Využití? Sony si tohle zařízení představuje jako rodinné centrum pro komunikaci a sdílení multimédií.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Pár obrázků přímo od Sony.
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
A teď obrázky skutečného produktu na stánku Sony na veletrhu MWC.

Xperia Agent je vize osobního asistenta, který „své uživatele“ pozná podle tváře, reaguje na jejich hlas a gesta. Poslouží jako centrum chytré domácnosti, na povel (hlas nebo internet) či podle aktuální situace umí ovládat různé přístroje od světel přes pračku až po klimatizaci. Sám se umí vyjadřovat nejen mluvenou řečí, ale také projektorem.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Oficiální grafika.
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
A Xperia Agent v reálu.

A teď v úvodu slíbená vychytávka, která se dostane na trh už v létě. Vlastně jsou dvě, ale o hlasovém asistentovi do ucha Xperia Ear jsme věnovali samostatný článek. Teď bude řeč o Sony RM-X7BT. Hezké jméno, že? ;-)

Za nevábným označením se skrývá do jednoho „puku“ sloučený ovladač a chytré komunikační a hudební centrum do auta. Také zde se do akce dostává technologie Sony Voice Control, hlasem je možné ovládat základní funkce smartphonu. Co se mikrofonu a zvukového výstupu týče, umí se RM-X7BT připojit k palubnímu systému, což zajistí dostatečnou kvalitu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
RM-X7BT sestává ze dvou jednotek. Adaptor zajistí přenos zvuku a handsfree telefonování, Commander se ve spojení se smartphonem stará o chytré funkce.
Váš názor Další článek: Samsung Galaxy S7 Edge: nejen pro mobilní hráče [video]

Témata článku: Sony, Příslušenství, Koncepty, Nositelnosti, Sony Xperia P, Samostatný článek, Oficiální grafika, Koncept, Project, Agent, Pár obrázků, Son, Osobní asistent, Palubní systém, Druhá čočka, Hudební centrum, PUK