FaceApp je nový hit v mobilech. Umělá inteligence z vás udělá babičku nebo dědečka

Na sociálních sítích v posledních dnech kolují všudypřítomné portréty lidí v seniorním věku s vráskami a šedivými vlasy, v nichž ale poznáváte rysy svých kamarádů. Má je na svědomí aplikace FaceApp, která rozhodně není žádnou novinkou – vývojáři ji poprvé představili už před dvěma lety a od té doby si ji do mobilu stáhly desítky milionů lidí.

Umělá inteligence (AI) v aplikaci dokáže s vyfotografovaným obličejem doslova zázraky. Věrohodným způsobem změní účes, barvu očí, udělá make-up jako hollywoodské hvězdě nebo vyobrazí, jak by nejspíš vypadalo vaše dvojče opačného pohlaví. Nejpopulárnějším efektem je nyní ale tzv. „cestování časem“, které přidává vrásky, kruhy pod očima a zestaří vás o desítky let.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Ukázka aplikace pro iOS

Podobizny lidí vypadají velmi propracovaně, AI pracuje se stárnutím kůže, s měnícím se tvarem očních víček, mimickými vráskami a spoustou dalších detailů. Jediné, co neumí úplně přesně predikovat, je ustupující vlasový porost u pánů – z mužů tak dělá štramácké šedovlasé dědečky, což by většina na stáří jistě ocenila.

Otazník nad bezpečností dat

Aplikace FaceApp má ruský původ a u expertů vzbuzuje bezpečnostní otazníky. Umělou inteligencí přetvořené snímky se totiž neukládají přímo lokálně do smartphonu, ale nejdříve se zpracují na vzdáleném serveru. Existuje podezření, zda si aplikace neshromažďuje obličeje lidí z celého světa, nepřiřazuje si k nim jména a netvoří si tak rozsáhlou databázi. Jinak je s ní ale náramná legrace.

Klepněte pro větší obrázek
Jak si všiml redaktor portálu Seznam Zprávy Filip Horký, aplikace má přímo v podmínkách uvedeno, že váš obličej může jakkoli přetvořit a dále jej publikovat

FaceApp můžete stahovat zdarma pro Android a iOS. V základním režimu je nyní k dispozici 21 bezplatných filtrů, placená Pro verze obsahuje o sedm efektů navíc. V třídenní trial lhůtě si můžete vyzkoušet všechny efekty zdarma.

Diskuze (6) Další článek: Velký únik! Toto je Samsung Galaxy Tab S6 s magnetickým stylusem v celé své kráse

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, Aplikace, Umělá inteligence, iOS, Inteligence, Dědeček, Nový hit, Mobil, Make-up, Babička, Vráska, Efekt, Android a IOS, FaceApp


Určitě si přečtěte