Facebook aktualizoval appku. Nově si řekne o půl gigabajtu, přitom neuvidíte jedinou změnu

Facebook vydává aktualizace pro jeho mobilní aplikaci v pravidelných intervalech. Ta poslední pro Apple iOS nese označení 189.0 a v seznamu novinek uvádí pouze „zlepšení rychlosti a spolehlivosti“. Ani po spuštění aplikace nejsou vidět rozdíly, přesto si aplikace řekne o masivních 516 MB. 

Ještě minulá verze udávala, že v zařízení zabírá 296 MB. Tento údaj po aktualizaci poskočil na 318 MB, ale přibyla k němu položka „Dokumenty a data“ s dalšími 260 MB. Aktualizace deklaruje celkem 515,9 MB, ale neznamená to, že by tento prostor hned po instalaci opravdu zabrala, reálný růst je tedy jen 24 MB.

Mobilní aplikace si na kapacitu úložiště v zařízení kladou stále větší a větší nároky. Jak přibývají aktualizace a rozšiřují se funkce, roste i jejich datový objem. V případě platformy Android alespoň můžete sáhnout po Lite verzích aplikací, a to jak Facebooku tak jeho Messengeru. Kdy se tak dočkají i uživatelé iPhonů a iPadů není známo.

Diskuze (17) Další článek: Kolik dní musí průměrný Čech pracovat na iPhone XS a pro koho je jablko za hubičku?

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, Aplikace, Facebook, Messenger, Google Play, AppStore, Datový objem, Apple IOS, Lite verze, Velký nárok, Jediná změna, Aktualizace, Minulá verze, Pravidelný interval


Určitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 117

Online přenos: Apple představil tři nové iPhony a Watch 4

Online přenos: Apple představil tři nové iPhony a Watch 4

** Čekáme tři nové iPhony navazující na loňský model X ** Víme o nich hodně. Má Apple v rukávu utajený trumf? ** Tim Cook vstoupí na pódium v 19:00

Filip Kůžel, Martin Miksa | 235

RECENZE: Asus Zenfone 5Z — velký stylař posouvá hranice

RECENZE: Asus Zenfone 5Z — velký stylař posouvá hranice

** Zenfone 5Z je jako pětka, jenom se špičkovou výbavou ** Potěší vysokým výkonem, očištěným systémem, ale i stereo repráčky ** S cenou se naštěstí drží při zemi.

Martin Miksa | 26

RECENZE: Samsung Galaxy Note 9 — modrožlutý náčrtník tahá esa z rukávu

RECENZE: Samsung Galaxy Note 9 — modrožlutý náčrtník tahá esa z rukávu

** Nejnovější Note z dílny Samsungu vylepšil pero S Pen. Přes Bluetooth s ním můžete třeba fotit selfíčka ** Telefonu narostla paměť, zvýšila se kapacita baterie, nově dostal i kapalinové chlazení ** Note 9 se neprofiluje jen jako pracovní nástroj, stejně velký důraz je kladen i na mobilní hry

Martin Chroust | 31