Facebook přejmenuje Instagram a WhatsApp. Zásadní změny však nečekejte

Instagram from Facebook a WhatsApp from Facebook. „Chceme, aby bylo zřetelnější, že tyhle služby jsou součástí Facebooku,“ vysvětluje tisková mluvčí firmy Bertie Thomson pro The Information důvod této změny. Očekává se, že z pohledu uživatele půjde spíše o formální změny, které se v grafické podobě v aplikacích objeví jen jako méně výrazný dovětek známých jmen. Otázkou je, co se bude dít na pozadí.

Ve stejném článku The Information píše, že CEO firmy Mark Zuckerberg je frustrovaný z toho, že se Facebooku nedostává dostatečný kredit za růst Instagramu a WhatApp. Firma prý také doufá, že užší spojení těchto velkých jmen digitálního světa s mateřskou firmou aspoň částečně vylepší její pošramocené jméno.

Ozývají se ale i opačné hlasy – že v době bezpečnostních skandálů společnosti Facebook a klesající obliby sociální sítě Facebook je takové rozhodnutí podivné, kontraproduktivní a vrhne stín i na Instagram a WhatsApp, což jsou jména, kterým se zásadní problémy dosud vyhýbaly. Také varují před tím, že změna jména bude znamenat konec i toho zbytku autonomie, kterou si projekty v rámci korporace udržely.

Diskuze (21) Další článek: Nejlepší mobilní síť v Česku měl v první polovině roku Vodafone

Témata článku: Aplikace, Facebook, WhatsApp, Instagram, Mark Zuckerberg, Pře, WhatApp, Jméno, CEO, Zásadní změna


Určitě si přečtěte

RECENZE: TCL 10 Pro – opravdová radost pohledět

RECENZE: TCL 10 Pro – opravdová radost pohledět

** Prim zde hraje vzhled a displej, na obojí radost pohledět ** Dobrá je výdrž baterie, potěší reverzní dobíjení, infraport je bonus ** Zklamáním je fotoaparát, foto i video umí být skvělé i špatné

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Apple iPhone SE (2020) – vstup do jablečného světa dlouho nebyl lákavější

RECENZE: Apple iPhone SE (2020) – vstup do jablečného světa dlouho nebyl lákavější

** Jedná se o nejdostupnější smartphone z nabídky Applu ** Starý design kompenzuje výkonným procesorem z iPhonu 11 ** Má sice jeden foťák, ale ostudu rozhodně neudělá

Martin Miksa | 178