FaceTime v iOS 13 simuluje oční kontakt. Při videohovoru už nikdy nebudete koukat mimo

Znáte to. Máte zapnutý videohovor, ale místo do kamery se při něm díváte na displej. Druhé straně pak připadá, že celou dobu koukáte mimo. Apple se s tímto detailem rozhodl skoncovat ve FaceTime v rámci iOS 13. V nové betě se totiž objevila funkce, která u iPhonu pomocí umělé inteligence simuluje váš přímý oční kontakt. Přestože se budete při hovoru dívat na displej, obraz bude uměle upraven tak, že druhá strana uvidí, že se díváte přímo do kamery.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Will Sigmon demonstroval, jak doopravdy vypadá obraz při pohledu na displej/ do kamery (dva snímky vlevo), a jak si jej ve FaceTime upraví umělá inteligence.

Na novou funkci upozornil na Twitteru Will Sigmon, který srovnal, jak vypadá jeho obličej při pohledu v aplikaci fotoaparátu a ve FaceTime. Rovněž se ukázalo, že na překreslování obličeje v reálném čase je potřeba určitý výkon, takže je funkce prozatím dostupná jen pro iPhony XS a XR. Na předloňském iPhonu X už funkce údajně v nastavení chybí.

Diskuze (17) Další článek: Asus rozesílá pozvánky. Víme, kdy představí ROG Phone 2

Témata článku: Apple, iPhone, Software pro mobily, Umělá inteligence, iOS, FaceTime, iOS 13, AI, Videohovory, JavaScript, Kontakt, Funkce, Oční kontakt, Kamera, Videohovor