Populele je chytré ukulele od Xiaomi. Slibuje, že naučí hrát i hluchého

Zvykli jsme si, že se Xiaomi pouští do všemožných oblastí elektroniky, ale hudební nástroj? To tu ještě nebylo. Populele U1 však není jen tak obyčejné ukulele, výrobce přidal Bluetooth modul, 72 LED diod zapuštěných hmatníku a mobilní aplikaci.

Populele U1 totiž vzniklo s cílem naučit hrát i úplné začátečníky. V aplikaci jsou připravené výukové programy, které intuitivně vedou hráče pomocí světelné navigace v hmatníku. Pro pokročilé uživatele je připravený metronom, ladička a další vychytávky, které tradiční nástroj nenabídne. Integrovaná baterie vydrží 10 hodin, nabíjí se přes microUSB konektor.

Jinak ale jde o klasický nástroj, na který se dá hrát i bez elektronických berliček. Použité dřevo pochází z javoru, smrku a ořechu, hmatník je polymerový, ladicí mechanika kovová, struny z nylonu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Máte zájem? Populele U1 se dá v Česku koupit za 3 200 Kč (např. na Kytary.cz), čínský Gearbest je na cca dvou tisících Kč.

Představení Populele na videu:

Diskuze (42) Další článek: Apple právě vydal iOS 13 a watchOS 6. Spolu s nimi přichází také Apple Arcade

Témata článku: Xiaomi, Gadget, Chytrá domácnost, Chytré věci, Koloběžky, SOB Top, Nespočet, Úhel záběru, The Times, Export, Prostředník, Stisknutí tlačítka, Případ potřeby, Nosnost


Určitě si přečtěte

RECENZE: Motorola One Vision – Android One v protáhlém provedení

RECENZE: Motorola One Vision – Android One v protáhlém provedení

** Průstřel zabírá zbytečně moc místa, výřez by byl lepší ** Na střední třídu více než štědré úložiště a podpora paměťovek navrch ** Ve všech směrech vyvážený telefon boduje cenou a Androidem One

Martin Herodek | 31

RECENZE: Garmin Forerunner 945 jsou hodinky nabušené k dokonalosti. Umí téměř vše!

RECENZE: Garmin Forerunner 945 jsou hodinky nabušené k dokonalosti. Umí téměř vše!

** Tohle je vrchol mezi sportovními hodinkami. ** Forerunner 945 umí prakticky vše, co se sportovního měření týká. ** Navíc jsou lehké a potěší i výdrž kolem 30 hodin při zapnuté GPS.

Pavel Tomek | 24