V autě jako ve stíhačce. Xiaomi Carrobot je levný head-up-displej do každého auta

Nový gadget od Xiaomi můžete brát jako účinné zvýšení bezpečnosti při řízení auta, nebo si s ním můžete zahrát na pilota nadzvukové stíhačky. Právě odtud totiž pochází základní myšlenka Head-Up Display (HUD), který přenáší důležité informace do zorného pole pilota.

Xiaomi Carrobot HUD se umístí na kapličku nad volantem a zobrazuje vše od hladiny paliva v nádrži, přes okamžitou rychlost, po navigační diagramy. Část informací získává přes OBD přímo z vozu, další data tečou z mobilu přes Bluetooth.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
U lepších aut si můžete za HUD připlatit, ale díky Xiaomi jej lze pořídit prakticky kamkoliv.

Při konstrukci Xiaomi myslelo kromě funkcí i na odolnost a ergonomii. V létě ze čelním sklem bude zařízení čelit extrémním teplotám a počítají s tím jak použité materiály, tak obsažená elektronika. Senzor intenzity okolního osvětlení upravuje jas, takže jsou informace dostatečně viditelné za slunných dní a naopak neoslňují v noci.

Zařízení je primárně určené primárně pro čínský trh a nejsou známé plány na export do Evropy. Cena na crowdfundingovém portálu Yupin je 399 juanů, později v regulérním prodeji bude přibližně na 600 juanech, po přepočtu a přidání poplatků by to mohlo znamenat konečnou cenu cca 3 000 Kč.

Diskuze (40) Další článek: T-Mobile přece jen jedno omezení v neomezených datech má. Zpomalil přenosy v roamingu

Témata článku: Xiaomi, Gadget, Chytré věci, Chytrá domácnost, SOB Top, Koloběžky, Nosnost, The Times, Stisknutí tlačítka, Nespočet, Případ potřeby, Prostředník, Úhel záběru, Export


Určitě si přečtěte

RECENZE: Garmin Forerunner 945 jsou hodinky nabušené k dokonalosti. Umí téměř vše!

RECENZE: Garmin Forerunner 945 jsou hodinky nabušené k dokonalosti. Umí téměř vše!

** Tohle je vrchol mezi sportovními hodinkami. ** Forerunner 945 umí prakticky vše, co se sportovního měření týká. ** Navíc jsou lehké a potěší i výdrž kolem 30 hodin při zapnuté GPS.

Pavel Tomek | 24

24 skrytých, ale praktických funkcí Google Map. Věděli jste o nich?

24 skrytých, ale praktických funkcí Google Map. Věděli jste o nich?

** Mapy Googlu nabízí nespočet užitečných funkcí ** Vybrali jsme 24 těch méně známých a skrytých ** Využijete je na počítači i v mobilu

Computer časopis, Jiří Kuruc | 7