Fayn Flat je hlemýždí neomezeno za čtyři stovky

  • Novinka ukazuje, jaký manévrovací prostor u nás virtuálové mají
  • Fayn tarif prezentuje jako „messenger a whatsapp friendly“
  • Volání je skoro bez omezení, ale za SMSky se připlácí
Fayn Flat je hlemýždí neomezeno za čtyři stovky

Virtuální operátor Fayn nabízí neomezený tarif za čtyři stovky. Provolat lze 3 000 minut, datovat lze bez omezení FUPem, jenže pouze rychlostí 32 kb/s. Tarif má v základu 25 MB, rychlost se sníží po jejich spotřebování, ale odpojeni od internetu nebudete.

To platí i v rámci roamingu v celé EU. Využívat lze jak mobilní sítě 3G, tak LTE. Fayn argumentuje tím, že vnímá potřebu mnohých lidí být online na různých messengerech. Při této rychlosti si ještě můžete vyhledat spoj či zkusit načíst některé datově méně náročné mobilní verze webu. Zbytek vyřídíte na Wi-Fi.

Fayn Flat
Měsíční paušál 399 Kč
Volání 3 000 minut
SMS do vl. sítě 0,48 Kč
SMS do ostatních sítí 1,19 Kč
data* 25 MB + 32 kb/s bez limitu stahování
* bez dat je tarif o 10 Kč levnější

Možná budete souhlasit, že jde o smutný pohled, který ovšem odráží možnosti virtuálních operátorů na českém trhu. Velkoobchodní nabídka síťových operátorů je totiž prakticky na úrovni cen, za které síťoví operátoři prodávají rezidentní tarify.

Pokud ale patříte k lidem, kterým stačí být v kontaktu přes messengery, mail a zároveň hodně volají, pak máte alternativu k dražším „flatům“ síťových operátorů.

Diskuze (76) Další článek: iPhony vyhazovaly falešnou aktualizaci. Apple vše vyřešil ...aktualizací

Témata článku: Virtuální operátoři, Messenger, WhatsApp, SMS, Neomezený tarif, Evropská unie, Flat, Pokřivený trh, Manévrovací prostor, Velkoobchodní nabídka, Neo, Sms vl, Souhlas, Smutný pohled, Český trh, Síťový operátor, Tarif, Virtuální operátor, Hlemýžď, Volání, Fayn, Měsíční paušál, Mobilní síť, Operátor


Určitě si přečtěte

24 skrytých, ale praktických funkcí Google Map. Věděli jste o nich?

24 skrytých, ale praktických funkcí Google Map. Věděli jste o nich?

** Mapy Googlu nabízí nespočet užitečných funkcí ** Vybrali jsme 24 těch méně známých a skrytých ** Využijete je na počítači i v mobilu

Computer časopis, Jiří Kuruc | 7

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Nástupce původního modelu Amazfit podražil a vrhá se tak do nelehkého boje s konkurencí, která za příplatek několika stovek, nabízí o hodně víc funkcí.

Ondrej Papánek | 27

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 128