Finové čtyřky nikdy nepoužívali, ale letos v Barceloně zřejmě představí Nokii 4

Finové čtyřky nikdy nepoužívali, ale letos v Barceloně zřejmě představí Nokii 4

Finská Nokia měla svého času nejkošatější portfolio mobilních telefonů na světě. Ale ani v dobách svého největšího rozkvětu nikdy nesáhla po značení telefonů začínajícího čtyřkou. Řadu 4xxx záměrně vynechávala a pokud už se čtyřka někdy v názvu objevila, bylo to na méně nápadném místě (např. Nokia 6234 nebo Nokia 5140).

Klepněte pro větší obrázek
Je tohle chystaná Nokia 4? (Foto: NokiaPowerUser.com)

Důvod byl prozaický – číslice 4 je v některých asijských zemích považována za nešťastnou nebo může symbolizovat smrt. Této spojitosti už se ale nejspíš „nová Nokia“ v rukou HMD Global neobává, a tak podle portálu NokiaPowerUser.com v Barceloně představí model střední třídy Nokia 4. Nakonec, v Číně má výrobce trochu jiné portfolio, a tak tam model se čtyřkou vůbec uvádět nemusí.

Nokia 4 se má zařadit do nižší střední třídy, ovšem pohánět ji má nový procesor Snapdragon 450, který má být až dvakrát výkonnější než Snapdragon 430, jenž používá Nokia 5, takže může jít de facto o nástupce tohoto modelu. Další podrobnosti v tuto chvíli známé nejsou, ale spekuluje se, že Nokia 4 rozhodně nebude jedinou finskou novinkou představenou v Barceloně.

Nokia 4 se může stát nástupnickým modelem loňské Nokie 5:

Speciál: Mobile World Congress 2018

Mobile World Congress je veletrh, který se každý rok v únoru koná v Barceloně. Je zaměřený na mobilní technologie, telefony, síťový a operátorský byznys.

Výrobci telefonů v Barceloně pravidelně představují novinky. Na letošním MWC 2018 je to zejména: Samsung Galaxy S9 a Galaxy S9+ • nové telefony Nokia, třeba vysouvací Nokia 8110 • Sony XZ2 Compact • řada Alcatel

Diskuze (13) Další článek: Huawei ukáže na MWC novou generaci tabletů. Nejvyšší model má mít i stylus

Témata článku: Nokia, Smartphony, Střední třída, Spekulace, Čína, HMD Global, MWC, MWC Barcelona 2018, Barcelona, Veletrhy, Portfolio, Xpress-on, Nokia 8110 4G (2018), Mobilní telefon, NokiaPowerUser, Nástupnický model, Nový procesor, Asijská země, Čtyřka, Fin, Model


Určitě si přečtěte

RECENZE: Apple iPhone XS Max je zdařilá evoluce s větším displejem i cenou

RECENZE: Apple iPhone XS Max je zdařilá evoluce s větším displejem i cenou

** Telefon navazuje na loňskou generaci jen přidává větší OLED displej ** Vše se nese v duchu malých, ale užitečných inovací ** Cena kvůli větší velikosti bohužel o pár tisíc povyrostla

Martin Miksa | 365

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 117