Fio banka a Raiffeisenbank spouští platby Apple Pay. V ČR je podporuje už 13 finančních institucí

Fio banka a Raiffeisenbank spouští platby Apple Pay. V ČR je podporuje už 13 finančních institucí

Další dvě banky dnes oznámily spuštění mobilních plateb Apple Pay prostřednictvím iPhonů a chytrých hodinek Apple Watch.

Klepněte pro větší obrázek

Fio banka spouští službu v České republice i na Slovensku. Po necelém půl roce tedy nabízí alternativu i pro uživatele iPhonů. Dosud Fio banka podporovala pouze bezkontaktní platby Google Pay pro Android. Mějte však na paměti, že do iPhonu zatím lze nahrát pouze karty od Mastercard či Maestro. Karty VISA od Fio banky prozatím Apple Pay nepodporují.

Klepněte pro větší obrázek

Raiffeisenbank začíná podporovat Apple Pay pouhý měsíc od spuštění vlastní platební aplikace pro Androidy RaiPay – obě hlavní mobilní platformy má tak pokryty, ačkoli o přechodu na univerzálnější Google Pay teprve uvažuje. Stejně jako Fio banka také „Raiffka“ zpočátku umožňuje přidat do služby Apple Pay pouze karty vydané karetní společností MasterCard.

Je zajímavé sledovat, jak jarní spuštění Apple Pay v ČR motivovalo české banky k rychlému přechodu na mobilní bezkontaktní platby. Fio banka a Raiffeisenbank jsou po necelých 8 měsících od vstupu Apple Pay na český trh již dvanáctou a třináctou finanční institucí, které tento typ mobilního placení podporují. 

Podporované banky/služby:

(v odkazech najdete instrukce k Apple Pay přímo u konkrétní banky/služby)

Diskuze (7) Další článek: Chytré televize od Samsungu dostaly aplikaci O2 TV. Set-top box nebude třeba

Témata článku: Apple, iPhone, Smartphony, NFC, Google Pay, Apple Watch, iOS, Apple Pay, Bezkontaktní platby, Fio banka, MasterCard, Visa, Raiffeisenbank, Instituce, Mastercard a Maestro, Spuštění, Finanční instituce, Platba, Česká republika, UniCredit Bank, Bezkontaktní platba, Spoušť, Slovensko


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

RECENZE: Samsung Galaxy A50 — střední třída s minimem kompromisů

** Samsung se letos zaměřil na střední třídu, a my jsme otestovali další výsledek jeho snažení ** Galaxy A50 vás naláká na skvělý displej, velkou baterii a trojitý fotoaparát ** Plastová konstrukce nevadí, vůbec poprvé jsme si Samsungů vyzkoušeli optickou čtečku otisků prstů.

Martin Chroust | 27