Firma Point.X zahájila další kobercový nálet v češtině

Po sedmi letech manželství s britskou společností Psion, třech Křišťálových discích (1991, 1993,...
Po sedmi letech manželství s britskou společností Psion, třech Křišťálových discích (1991, 1993, 1997) uvedla koncem ledna počeštěnou verzi kapesního organizéru nové generace Series 5, a sice s podporou národních znaků. Řešení je softwarové a zadává se na kapesní počítač z diskety. Podpora češtiny zabezpečuje zadávání národních znaků na klávesnici, jejich zobrazování na displeji a tisk. Použitá sada znaků je kompatibilní s "českými" Windows.

Organizér Psion Series 5 je vybaven podsvíceným displejem s rozlišením VGA, tužkou pro volbu funkcí a komfortní, patentově chráněnou klávesnicí. Zabudovaný digitální záznamník zvuku je vybaven externími tlačítky.

Psion Series 5 již má 32bitovou architekturu včetně operačního systému EPOC32, ovládání ve stylu Windows, "kancelářské" programové vybavení, obdobu Microsoft Exploreru, a proto umožňuje zabezpečit integraci a kompatibilitu s PC. Propojovací kabel a programové vybavení pro komunikaci je součástí dodávky, a zajišťuje kompatibilitu s MS Office i Office 97, Lotus SmartSuite a Corel Office/WordPerfect. Lze také synchronizovat diář na kapesním počítači s plánovacími systémy MS Schedule/Outlook, Lotus Notes Calendar, Novell Groupwise atd.

Vlastní programy pro Psion Series 5 lze vyvíjet buď v prostředí Visual C++ na PC, a hotový program přeložit pro Psion. Nebo lze také psát aplikace přímo v organizéru v jazyku OPL, který vychází z Basicu.

Pro rodinu organizérů Psion dnes existuje na 3 tisíce hotových aplikací. Patří sem evidence financí Pocket Quicken, jazyky Berlitz Phrase Book, mapa Evropy i ČR EnRoute, hry jako např. Monopoly a šachy; manažery jistě zaujme Presentation Pack, který umožňuje připravovat elektronické prezentace na kapesním počítači a přenášet je do programu MS PowerPoint na PC.

Nová řada se vyrábí ve dvou základních variantách s pamětí 4 MB a 8 MB; přídavné paměti v provedení standardu CompactFlash karty umožňují rozšíření o dalších až 30-40 MB.

Psion Series 5 má rozměry šekové knížky (je o chlup větší, než Series 3), váží cca 350 gramů, a dvě tužkové baterie velikosti AA mu umožňují nepřetržitý provoz 35 hodin.

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Firma

Určitě si přečtěte

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

** Máte starší telefon který nepoužíváte? Nevyhazujte jej. ** S projekty UpCycling mu můžete dát nový smysl. ** Může z něj být třeba herní konzole, kamerový systém či stroj na těžbu Bitcoinu

5.  11.  2017 | Miksa Martin | 2

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

** Microsoft chystá novou verzi Office ** Co bychom od něj chtěli my? ** Jak by měly vypadat jeho součásti?

29.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 4

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2