Firma Point.X zahájila další kobercový nálet v češtině

Po sedmi letech manželství s britskou společností Psion, třech Křišťálových discích (1991, 1993,...
Po sedmi letech manželství s britskou společností Psion, třech Křišťálových discích (1991, 1993, 1997) uvedla koncem ledna počeštěnou verzi kapesního organizéru nové generace Series 5, a sice s podporou národních znaků. Řešení je softwarové a zadává se na kapesní počítač z diskety. Podpora češtiny zabezpečuje zadávání národních znaků na klávesnici, jejich zobrazování na displeji a tisk. Použitá sada znaků je kompatibilní s "českými" Windows.

Organizér Psion Series 5 je vybaven podsvíceným displejem s rozlišením VGA, tužkou pro volbu funkcí a komfortní, patentově chráněnou klávesnicí. Zabudovaný digitální záznamník zvuku je vybaven externími tlačítky.

Psion Series 5 již má 32bitovou architekturu včetně operačního systému EPOC32, ovládání ve stylu Windows, "kancelářské" programové vybavení, obdobu Microsoft Exploreru, a proto umožňuje zabezpečit integraci a kompatibilitu s PC. Propojovací kabel a programové vybavení pro komunikaci je součástí dodávky, a zajišťuje kompatibilitu s MS Office i Office 97, Lotus SmartSuite a Corel Office/WordPerfect. Lze také synchronizovat diář na kapesním počítači s plánovacími systémy MS Schedule/Outlook, Lotus Notes Calendar, Novell Groupwise atd.

Vlastní programy pro Psion Series 5 lze vyvíjet buď v prostředí Visual C++ na PC, a hotový program přeložit pro Psion. Nebo lze také psát aplikace přímo v organizéru v jazyku OPL, který vychází z Basicu.

Pro rodinu organizérů Psion dnes existuje na 3 tisíce hotových aplikací. Patří sem evidence financí Pocket Quicken, jazyky Berlitz Phrase Book, mapa Evropy i ČR EnRoute, hry jako např. Monopoly a šachy; manažery jistě zaujme Presentation Pack, který umožňuje připravovat elektronické prezentace na kapesním počítači a přenášet je do programu MS PowerPoint na PC.

Nová řada se vyrábí ve dvou základních variantách s pamětí 4 MB a 8 MB; přídavné paměti v provedení standardu CompactFlash karty umožňují rozšíření o dalších až 30-40 MB.

Psion Series 5 má rozměry šekové knížky (je o chlup větší, než Series 3), váží cca 350 gramů, a dvě tužkové baterie velikosti AA mu umožňují nepřetržitý provoz 35 hodin.

Váš názor Další článek: Na prezentace s handheldem místo notebooku

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Nepřetržitý provoz, Point, Firma


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11