Fixed Smile je drobeček, který vám najde ztracené věci

Zapomínáte často klíče nebo jiné drobnosti? Existují chytré doplňky, které mohou vaše věci pohlídat. Vyzkoušeli jsme Bluetooth přívěsky Fixed Smile.

Na pohled se jedná o nenápadné zařízení s rozměry 3 × 3 centimetry a tloušťkou jen pár milimetrů. Na těle najdete ouško pro uchycení, tlačítko a kulatou diodu. Z Google Play/Apple App Store stáhnete aplikaci Fixed Smile, přes Bluetooth spárujete přívěsek s mobilem a umístíte jej třeba na klíče. Pokud se klíče vzdálí od telefonu a přeruší se spojení, okamžitě se to dozvíte.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ukázka aplikace.

Přívěsků můžete mít s telefonem spárováno více (omezení je na straně mobilu), takže oceníte možnost si je přejmenovávat a vyfotit. Aplikace průběžně ukazuje stav každého připojeného hlídače, vidíte stav baterie a také poslední zaznamenanou polohu. Kdykoliv můžete připojený Smile „prozvonit“, což urychlí hledání peněženky po bytě. Sledování lze pozastavit (buď manuálně pro každý Fixed Smile zvlášť případně automaticky ve zvolený čas nebo dle GPS ve zvolené lokalitě, telefon vás tedy nebude upozorňovat třeba v noci nebo doma), nebo můžete přívěsek označit za ztracený. Pokud s ním appka v budoucnosti obnoví spojení, hned vás upozorní.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Fixed Smile používám několik týdnů a vše funguje skvěle. Pokud omylem vypnete Bluetooth, appka vás okamžitě upozornění. Díky GPS v telefonu systém průběžně zaznamenává polohu jednotlivých hlídačů, takže v aplikaci vidím, kde jsem měl danou věc naposledy. Často využívám i obrácené prozvonění – na dvojitý stisk tlačítka na přívěsku se naopak ozve telefon. Skvělé.

Baterie by dle výrobce měla vydržet rok, poté si ji sami můžete vyměnit. Fixed Smile má skvělou myšlenku, kterou se výborně povedlo převést do praxe. Další informace najdete přímo na oficiálních stránkách produktu, cena jednoho Fixed Smile se pohybuje kolem 500 korun.

Diskuze (21) Další článek: Sharp chystá velký comeback do Evropy. Uvedeno má být pět nových smartphonů

Témata článku: Bluetooth, Příslušenství, GPS, Fixed, Telefon, Skvělá myšlenka, Chytrý doplněk, Oficiální stránka, Díky GPS, Kter, Aplikace, Dvojitý stisk, Tlačítko, Přívěsek, Klíč, Hlídač, Drobeček, Dvojí stisk, Zvolený čas


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 107

RECENZE: Apple iPhone SE (2020) – vstup do jablečného světa dlouho nebyl lákavější

RECENZE: Apple iPhone SE (2020) – vstup do jablečného světa dlouho nebyl lákavější

** Jedná se o nejdostupnější smartphone z nabídky Applu ** Starý design kompenzuje výkonným procesorem z iPhonu 11 ** Má sice jeden foťák, ale ostudu rozhodně neudělá

Martin Miksa | 178