FM rádio pro počítače s PalmOS

Uživatelé kapesních počítačů s operačním systémem PalmOS mohou svůj přístroj rozšířit o další funkci – stereo rádio. Podmínkou je slot pro SD karty.
FM rádio pro počítače s PalmOS

Majitelé kapesních počítačů s PalmOS systémem se budou moci již brzy ponořit do éteru rozhlasových vln. Dopomoci jim k tomu má stereo FM rádio od společnosti iBIZ Technology. Společnost je známá svými doplňky pro kapesní počítače. Pro platformu PocketPC již podobné rádio existuje, na rozdíl od „palmů“ však ve formě zásuvného modulu do slotu Compact Flash. Rádio pro „palmy“ má podobu modulu, který se jednoduše umístí do pozice pro paměťovou kartu SD. Klepněte pro větší obrázek

Rádio lze použít v modelech Palm m125, m130, m500, m505, m515, i705, Tungsten-T, Handspring Treo 90.

Díky tomuto doplňku můžete poslouchat své oblíbené stanice třeba při cestě do školy, práce apod. Ve svém počítači můžete uložit až osmnáct stanic. Funkce rádia jsou následující: automatické ladění, paměť pro 18 stanic, regulace hlasitosti a okamžité ztišení (Mute). Rádio pracuje v rozsahu 88 Mhz - 108 Mhz. Stereo sluchátka jsou součástí dodávky, ale není problém je nahradit kvalitnějšími – díky standardnímu konektoru typu jack. Přídavný modul bude k dostání za necelých 50 dolarů. Předběžné objednávky lze nahlásit na stránkách výrobce.

Osobně se mi přídavné rádio moc nezamlouvá. Jednak z důvodů vyššího odběru energie a tím pádem i možné ztráty nesynchronizovaných dat při vybití počítače. Také představa neustálého vytahování počítače z pouzdra z důvodů změny stanice není kdovíjak příjemná. A konečně cena – za 1 500 korun lze koupit kvalitnější a soběstačné přenosné rádio.

Diskuze (8) Další článek: SMS DreamCom: odesílání textových zpráv přes mobilní telefon

Témata článku: FM rádio, Rádio, Počítač

Určitě si přečtěte