Foťák místo metru. iPhony dostaly aplikaci Měření

Stačí aktualizovat na iOS 12 a na ploše se objeví nová aplikace Měření. Využívá platformu ARKit pro rozšířenou realitu a umožní měřit objekty v reálném světě jen za pomoci fotoaparátu.

Měření nabízí dvě možnosti: Vodováha a Metr. Rozhraní aplikace je přehledné a ať zvolíte první nebo druhou nabídku, můžete se v něm mezi nimi kdykoli přepínat. Vodováha funguje jak plošně, tak horizontálně. Navíc po klepnutí do displeje umí uložit hodnotu jako nulu, od které následně můžete vycházet.

Metr vás přepne do rozhraní fotoaparátu, ve kterém musíte najít objekt, který chcete změřit. Ten se aplikace snaží automaticky detekovat. Pokud se jít to nepovede, musíte jej změřit ručně. Najdete zde i symbol koše pro smazání měření, či ten pro pořízení otisku obrazovky. Naměřené rozměry tak nemusíte nikam opisovat a vždy je najdete ve své galerii fotografií.

Vyzkoušeli jsme, jak takové měření mobilem funguje v praxi:

Diskuze (126) Další článek: Víme, co Samsung ukáže 11. října. Galaxy A7 (2018) se čtyřmi foťáky!

Témata článku: Apple, Aplikace, iOS 12, Fotoaparát, iOS, Rozšířená realita, AppStore, Měření, Rozhraní, Foťák, Nová aplikace, Galerie fotografií, Objekt, Reálný svět, První nabídka


Určitě si přečtěte