Fotbalový nášup a nejlepší kulečník (Java hry)

Poražte své soupeře na trávě parádními fintami, vybudujte si vlastní fotbalový klub. Staňte se šampionem v kulečníku.

Zahrajeme si jeden z nejkvalitnějších fotbálků, taktici se postaví do čela jednoho z fotbalových týmů v novém manažeru, poté fotbálek vyměníme za neméně kvalitní kulečník a nakonec si připomeneme imitaci na nejslavnější logickou hru světa. Hry by měly být podporovány většinou v současnosti prodávaných i starších telefonů. Pokud si nejste jisti, zda je vybraná hra určena pro váš typ mobilu, ověřte si tuto skutečnost podle návodu v závěru článku.

Klepněte pro větší obrázek

Autor: Norbert Lapčák


Real Football 2009

Přednedávnem jsme tady měli Pro Evolution Soccer, dnes se představí jeho největší konkurent z dílen Gameloftu, a sice Real Football 2009. Bitva o fotbalového krále na poli mobilních her se tedy může rozpoutat. U Real Footballu vás na první pohled upoutá určitě precizní grafické zpracování. Nebudete se moct dočkat, až si zahrajete první zápas. Dalším pozitivem je skutečně propracovaná fotbalová simulace, budete mít pocit, že se díváte na opravdový zápas, už to není pouze o běhání tam a zpátky za míčem. Různé kličky, otočky s míčem či nůžky hře opravdu přidávají na realismu. Dokonce ani rozhodčí už neváhá vytáhnout žlutou kartu, proto pozor na fauly!

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nový Real Football sebou přináší spoustu módů; například trénink, rozdělený hned do tří částí, exhibice, pohár, ligová sezona, penaltový souboj a nově challenge mód. V menu pohár si dokonce můžete zahrát EURO 2008! Co se týká lig, všechny jsou plně oficiální, to znamená plně licencované. Můžete si zahrát anglickou, španělskou, německou, francouzskou a italskou ligu, čili asi ty nejlepší v Evropě. V novém módu challenge narazíte na 17 různých scénařů, jako například v posledním scénáři na nejtěžší obtížnosti, kde budete za Turecký národní tým otáčet nepříznivý stav 0 – 2 v zápase proti České Republice. Všechny scénáře jsou podle skutečnosti. Záleží pouze na vás, jestli si tento skvělý fotbálek zvolíte, nebo dáte přednost konkurenci.

Real Football 2009 (sportovní):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HSHNG na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč) 

Real Football 2009: Manager Edition

U fotbalu ještě chvíli zůstaneme. Pokud fandíte fotbalu, ale honění za míčem vás nebaví, Gameloft myslel i na vás a přináší na mobilní telefony asi nejlepšího fotbalového manažera současnosti. Real Football Manager přináší spoustu informací a možností na velmi malé obrazovky, a nejen v tom je jeho kouzlo. Na rozdíl od mnoha svých konkurentů, kteří buď nepřinášejí in-game záběry nebo se spoléhají na předem nastavené skripty, které se přizpůsobují vaší taktice, úsilí Gameloftu spočívá v používání Real Football enginu při probíhání aktuálního zápasu na obrazovce, takže nikdy nevíte, co máte očekávat. A tak to má být.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nejinovativnější část hry je však schopnost změnit strategii týmu v polovině zápasu, aniž byste museli vyvolat menu. Šipkou nahoru nebo dolů přepínáte mezi možností útoku, obrany nebo neutrálním stylem, směrem doprava a doleva pak korigujete rychlost přehrávání hry. Jediným zklamaním je pouze nedostatek oficiálních týmů a lig. Místo Chelsea a Liverpoolu si tak zahrajete za „London“ a „Merseyside“. Nejnovější přestupy zde chybí také, například Robinho v Manchestru City ještě chybí. Nicméně jsou to všechno drobné nedostatky, nad kterými se dá přimhouřit oko. I přesto Gameloft na poli fotbalových managerů jednoduše dominuje a se svým enginem svojí konkurenci zcela zahanbuje.

Real Football 2009: Manager Edition (sportovní simulátor):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HZVND na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč) 

Midnight Pool 2

Dnes už třetí hra od Gameloftu, opět jedna z těch povedených. Jedná se o pokračování skvělého kulečníku. Na začátek si vyberete jednu ze tří postav a můžete se vrhnout do boje za profesionální kariéru. Postupně budete procházet turnaji po celých Spojených státech a za vyhrané peníze si můžete kupovat například nové vybavení, příslušenství nebo sijen vylepšíte vlastnosti. K dispozici jsou až tři typy pravidel, takže si vybere každý. Soupeřit budete celkem proti jedenácti protivníkům. Chcete-li je porazit, od svého mistra se budete muset naučit co nejvíce triků a parádiček. Získávání zkušeností ale není jednoduché, samotný mistr vás často potrápí více než všichni protivníci dohromady.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Hodně dobré je i grafické zpracování, které se od tolik povedené jedničky posunulo o tolik výš. Nadchnou i detaily, jako například 3D okýnko právě provedené střely, které se otevře po každém pěkném šťouchu. Na dobrou grafiku od Gameloftu jsme si již zvykli, ale zdá se, že pořád je co vylepšovat. Pokud vás náhodou obyčejné hraní omrzí, můžete se pokusit naplnit tak zvanou místnost úspěchů, kde si odemykáte různé trofeje. Trofej získáte splněním určitých požadavků a specialitek – například „vzdušný útok“, „andělský zásah“, potopení tří koulí a podobně. Opět nejlepší kapesní kulečník, který v podstatě nemá žádnou konkurenci.

Midnight Pool 2 (sportovní):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HQYSF na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč) 

Arcadia

V roce 1985 jistý Alexej Pažitkov vyvinutím Tetrisu určitě netušil, jaký „poprask“ jeho hra vyvolá. Tetris tady byl, je a bude. Na tak chytlavou hru se prostě nezapomíná. Ale v dnešní moderní době se Tetris stává čím dál, tím víc „out“. Jak ho opět prosadit? Podle posledních trendů ho stačí obléct do nového grafického kabátku a přidat nějaké ty bonusy a power-upy. Přesně takhle se dá zjednodušeně popsat i Arcadia. Základním principem celé hry je totiž skládat cihličku vedle cihličky. Ale abychom nebyli tak přísní – Arcadia přináší nové, dalo by se říci až sci-fi grafické zpracování. A přece jenom přináší i něco nového.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Hra vás hodí do role nejmenovaného zedníka daleké budoucnosti a vaším úkolem bude pomocí plošiny chytat různobarevné padající cihličky a následně je dle barev skládat vedle sebe nebo na sebe. Tři stejné barvy mizí. Prostě pravidla klasického Tetrisu. Jak jsem již napsal výš, bonusy na sebe nenechají dlouho čekat. Zde vám napomůže například multibarevná cihla, která se přizpůsobí barvě, kterou potřebujete k dokončení kombinace. V Arcadii hraje hodně velkou roli taktéž náhoda. Někdy se vám na hrací plochu spustí otazník, který vám po zachycení může pomoct přidáním bodů nebo také uškodit převrácením plošiny a podobně. Další z logických her, která vám přes několik desítek kol přinese dostatek zábavy při čekání na autobus.

Arcadia (logická):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HCCEY na číslo 900 09 50 (cena 50 Kč) 


Doplňující informace

Hry jsou v češtině nebo slovenštině, může se ale stát, že pro váš mobil nejsou lokalizovány. V tomto případě vám bude doručena anglická verze.

Pro zjištění podpory vybraného obsahu vaším telefonem pošlete SMS s textem:

STAHNU[mezera]KOD na číslo 900 09 03 (cena za SMS je 3 Kč)

KOD je pětipísmenný objednací kód a je uveden u každé nabídky. 

Příklad: STAHNU HABCD

Cena za stažená data se řídí dle ceníku vašeho mobilního operátora. Před stažením si zkontrolujte, zda máte dostatek volné paměti v telefonu. Telefon musí mít aktivován a správně nastaven WAP, telefony Siemens navíc nastaven i tzv. Java profil – pomůže vám infolinka vašeho mobilního operátora. V případě objednávky na nepodporovaný telefon vám MobilBonus hru zdarma vymění za jinou.

Technicky zajišťuje MobilBonus, s. r. o., help@mobilbonus.cz, infolinka +420 777 717 535 (Po–Pá 8:00–16:00).

Váš názor Další článek: Tuning antény prodlouží výdrž mobilu

Témata článku: Software pro mobily, Hry, Real Football, Nové vybavení, Poslední trend, Fotbal, První zápas, Java


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39