Fotka týdne: Krásy jara okem mobilu

Dnes pro vás máme náhradní tapetu do Windows XP, květinovou jarní poetiku a zbloudilého netopýra s rozbitým echolokátorem.
Klepněte pro větší obrázek
Partnerem soutěže je a ceny pro vítěze věnoval Kingston 

Vítáme čtenáře naší rubriky. Ještě než se pustíme do vyhlašování, rádi bychom shrnuli uplynulý týden. S potěšením můžeme prohlásit, že povedených fotografií bylo o něco víc než posledně, ale stále se nejedná o žádný zázrak. Snad volné téma, snad že se situace v Galerii trochu ustálila... Kdo ví, každopádně doufáme, že nám ta stoupající tendence nadále vydrží.

Vítězem v 17. týdnu roku 2009 se stává hhitmen a jeho „Krajinka“ (Sony Ericsson k850i). Na fotce nás nejvíc potěšila kompozice, se kterou má drtivá většina nováčků zásadní problém. Chválit můžeme o to víc, že snímek neprošel prakticky žádným post-procesem, jen zmenšením a doladěním barev. Čistě blankytné nebe se sice snaží pozorovateli vsugerovat pocit prázdnoty, ale oči nakonec stejně sklouznou k liniím ve spodní části, a tak je celkový dojem zachráněn. Škoda, že hhitmen nedodává svoji Krajinku ve vícero druzích rozlišení, defaultní tapeta Windows XP by měla namále :)

Klepněte pro větší obrázek
hhitmen: „Krajinka“ (Sony Ericsson k850i)

Druhou příčku si vydobyl zasloužilý veterán Galerie, Martin Zemník. Jeho „Jarní probouzení“ (Sony Ericsson C902) tak jasně hraje prim mezi tou záplavou květů, poupat a spoustou svěží zeleně, kterou můžeme každé jaro v Galerii vidět. Martin příjemně prokombinoval hloubku ostrosti s rozvržením barevv prostoru fotografie. Krůček od dokonalosti dělí tuto fotografi snad jen nekokrétní pravá strana fotografie mimo HO.

Klepněte pro větší obrázek 
Martin Zemník: „Jarní probouzení“ (Sony Ericsson C902)

Prvenství v kategorii needitovaných fotografií patří dalšímu z veteránů, Martalovi. „Reštart echolokátora nutný“ (Samsung i900 Omnia 8GB) je dalším důkazem, čeho až se dá s mobilem dosáhnout bez post-procesu, kterému se Martal odjakživa vyhýbá jako čert kříži. A ve správných rukou to může být slušně daleko. Fotka v plném rozlišení (jako prakticky u všech mobilů) nečekaně vykazuje horší prokreslení detailů, ale nic, na co bychom nebyli už dávno zvyklí. Překvapuje nás minimální šum na obloze, s čímž mají slušný problém např. Motoroly či Nokie. Dalším pozitivem je dobře pracující autofocus, slušné barvy a minimální aberace. Ani světelný rozsah, jedna z největších slabin fotomobilů, není nijak špatný. Závěrem ještě musíme ocenit samotný úlovek, který se autorovi skutečně povedl. Netopýr se nevidí denně, natož za světla.

Klepněte pro větší obrázek
Martal: „Reštart echolokátora nutný“ (Samsung i900 Omnia 8GB)

Všichni vítězové už stojí na bedně, minulý týden je shrnut, zbývá se tedy jen rozloučit. Pro příští týden nevyhlašujeme žádné konkrétní téma, počasí nám přeje a tedy se těšíme na Vaše kreativní výtvory. Za týden ahoj!

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Pro vítěze Fotografie týdne je připravena 2GB microSD s redukcemi a USB čtečkou, nebo 4GB USB „fleška“

Témata článku: Mobilní fotografie, Sony Ericsson C902, Sony Ericsson K850i

10 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Doktor 28. 4. 2009 11:04:05
    Ale jo, vyhlašuje. Tady je zas někdo chytrej:-D Lepší v 4-5 než ve 2-3...
  • Pavel Průcha 28. 4. 2009 10:47:35
    Když myslíš, tak tě v tom nechám.
  • kevin a perry 28. 4. 2009 10:29:21
    Ale Ty nic nevyhlašuješ, tak se prober. Ty si na to jen hraješ :-O:-D
Určitě si přečtěte

Úžasná podívaná: Nejlepší fotky roku 2017 pořízené dronem

Úžasná podívaná: Nejlepší fotky roku 2017 pořízené dronem

** Dronestagram je jako Instagram, jen pro fotky pořízené dronem ** Čtvrtý ročník soutěže znovu přinesl skvělou podívanou ** K tradičním kategoriím přibyla nová pro fotky s nápadem

31.  7.  2017 | Kůžel Filip | 7

Tak fotí 11 Androidů s cenou do 6 000 Kč. Oznámkujte je

Tak fotí 11 Androidů s cenou do 6 000 Kč. Oznámkujte je

** Časopis Computer připravuje obří srovnávací test smartphonů ** Tentokrát jde o 11 Androidů s cenou pod 6 000 Kč ** Pomůžete s hodnocením fotoaparátů?

13.  6.  2017 | Kůžel Filip, Michlovský Jakub | 15


komerční sdělení

Komerční sdělení