Fotografie měsíce v galerii mobilů

Chorvatská pláž, ztrouchnivělá loď, příznivé počasí a Sony Ericsson K750i. K tomu ještě pořádná dávka estetického cítění a jedinečná fotka je na světě.
Fotografie měsíce v galerii mobilů

Každým dnem do naší galerie přibývají nové snímky rozličné kvality. Před svátky jsme z nich každý týden začali vybírat ty nejlepší a opět se k seriálu Fotografie týdne vracíme. Vzhledem k odmlce vybíráme fotografii od posledního hodnocení, které proběhlo právě před měsícem. Proto jsme také patřičně upravili nadpis dnešního článku.

Mezi lidmi, fotografujícími mobilem, a těmi, co používají fotoaparát, je několik zásadních rozdílů. Ti s fotomobilem fotí většinou svět okolo sebe takový, jaký je, bez úprav a změn. Nosí mobil stále u sebe, takže není problém zachytit zajímavou scénu v tramvaji, v koupelně nebo ve škole, kam si zrovna neberete foťák. Ani je nenapadne snažit se jedinou situaci fotit dvanáctkrát. A většinou výsledek svého snažení nijak zvlášť neupravují, i když by mu to třeba prospělo. David Helan si ale se záběry ze svého mobilu hraje. I když v naší galerii jsou jeho přezdívkou podepsány zatím jen dvě fotografie, na Flickru se můžete podívat na rozsáhlejší sbírku, pořízenou stejným přístrojem – Sony Ericssonem K750i.

Tip: navštivte jedinečnou galerii fotografií pořízených mobilními telefony

"Red's dream", snímek, který vznikl na jedné z nesčetných kamenitých pláží v Chorvatsku, zaujme už na první pohled. Autor má samozřejmě výhodu v tom, že jezdí do cizích krajů, kde je snazší najít neotřelé kompozice. Loď před domem totiž u nás jen tak nenajdete, ale zajímavá scéna se může objevit třeba i ve vedlejší ulici. Důležité je, aby její fotografie zaujala i náhodného pozorovatele. V tomto případě můžeme údivem pootevřít pusu nad krásnou oblohou, která dodává snímku dynamičnost. Také se můžeme na chvíli zamyslet, jaké příběhy už tahle stará loďka zažila. Fotografie s nejvyšší pravděpodobností prošla úpravou kontrastu, což dalo barvě dřeva oranžový nádech. Oranžová krásně koresponduje s nekonečnou modří oblohy, což navozuje myšlenky o kontrastu lidského díla a nesmrtelnosti přírody. Člověku se nechce věřit, že tohle je fotografie z mobilu. Možná mohla být loď trochu ostřejší. Ale sluší jí to i bez moře.

Klepněte pro větší obrázek

Název: red's dream
Autor: Helmen
Fotomobil: Sony Ericsson K750i

Dnešní vybraná fotografie byla shodou okolností pořízena stejným typem mobilu jako ta předchozí, ale tentokrát mě v otázce pozdějších úprav předběhl sám autor. Pokud máte zájem, můžete se podívat do jeho galerie na výše zmíněném Flickru, kde mimo jiné najdete i zajímavý snímek fasády Galerie Vaňkovka či proslulé modré panely obchodního domu Omega na Náměstí Svobody v Brně. I s mobilem je zkrátka možné pořídit ohromující kousky, stačí je jen v případě potřeby trochu prozářit a už máte něco, čím se můžete pochlubit. A k takovému chlubení je přímo dělaná naše fotogalerie, do které můžete své snímky zařadit a dát je na obdiv všem čtenářům MobilManie.

Diskuze (5) Další článek: Čtvrtý operátor: oficiální vyjádření ČTÚ

Témata článku: Ostatní, Sony Ericsson K750i, Vybraná fotografie, Mobil, Zajímavý snímek, Měsíc, Fotografie, Foto, Fotograf


Určitě si přečtěte

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

** Otestovali jsme nový model spadající do nejnižší řady Galaxy J ** Část funkcí si bere od Galaxy A6, kovové tělo však nahradil kvalitní plast ** I tak se ale novinka prodává za 6 500 Kč. Není to trochu moc?

Martin Chroust | 22

RECENZE: Motorola One — iPhone X s Androidem One

RECENZE: Motorola One — iPhone X s Androidem One

** Střední třída bez zastaralých řešení ** Povedený design dává svou inspiraci hodně najevo ** Zajímavá alternativa, pokud vás Nokie neoslovují

Martin Herodek | 18

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

Jak na platby mobilem a chytrými hodinkami? Vše, co potřebujete vědět

** V Česku máme mnoho možností, jak platit bezkontaktně ** Na výběr jsou různé platformy i typy zařízení ** Co je potřeba udělat, abyste mohli platit taky?

Jan Láska | 59

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Nástupce původního modelu Amazfit podražil a vrhá se tak do nelehkého boje s konkurencí, která za příplatek několika stovek, nabízí o hodně víc funkcí.

Ondrej Papánek | 18

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 11 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až čtrnáct tisíc korun

Jan Láska | 59