Fotografie týdne: Alpy s fotomobilem

Až vám zase někdo bude tvrdit, že se mobilem nedá udělat pěkná fotka, pošlete mu odkaz na tenhle článek...

Každý týden v naší galerii fotomobilů vyhlašujeme Fotografii týdne (přehled nejlepších najdete zde). S návratem sponzora, firmy Kingston, se nejlepší fotky posledních sedmi dní dostávají do popředí. Každý týden vám v podobném článku ukážeme ty nejpovedenější a vyhlásíme vítěze, který se může těšit na paměťovku či USB-paměť od Kingstonu a tričko od MobilManie. Ze všech Fotografií týdne pak na konci roku vyhlásíme Fotografa roku 2008 (mále lepší nápad jak pojmenovat celkového vítěze?).

Klepněte pro větší obrázek
Partnerem soutěže je a ceny pro vítěze věnoval Kingston
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Na začátku spolupráce s Kingstonem jsou zásoby cen velké, a tak dostane vítěz na výběr: 2GB microSD s redukcemi a USB čtečkou, a nebo 4GB USB „fleška“

Zima nám pomalu klepe na dveře, i tak se nám v galerii schází spíše fotografie jakoby z konce léta. Mezi nejlepší fotografie 46. týdne bezesporu patří hříbkové zátiší Martina Zemníka, noční ulička Tomasona a černobílá krajinka od Lojofonika.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nejvíce nám ale učarovala turistická fotografie Bwiana z Alp požízená telefonem Sony Ericsson K800i. Získala si spoustu příznivců i méně nadšených uživatelů, vesměs jsou však všechny názory kladné. Mezi negativa patří nadměrná přeostřenost a viditelná „mapa“ na obloze s nereálným modrým stínem hor ve středu fotky. To vše jsme ale přehlédli pro dobře zvolenou kompozici, námět a hlavně celkový náboj a atmosféru snímku. Svěžest a čerstvý alpský vzduch z ní přímo vyzařuje. Autorovi blahopřejeme.

Klepněte pro větší obrázek

TIP: už víte, jak krásné fotky je možné pořídit mobilem, teď se podívejte, jaké obrázky lezou z dospělých fotoaparátů: Fotka týdne webu DIGIarena.cz

Diskuze (24) Další článek: Od hada ke Star Wars

Témata článku: Ostatní, Sony Ericsson K800i, Dospělý fotoaparát, Foto, Alpy, Fotografie

Určitě si přečtěte