Fotografie týdne: ateliér z kusu papíru

Pokud ještě chodíte do školy, nebo sedáváte pravidelně na poradách, jistě znáte pohled skrze stočený list papíru. Už vás ale napadlo vzít mobil a srolovaný list vyfotografovat? Podívejte se, co jeden list papíru a fotomobil dokáže.
Fotografie týdne: ateliér z kusu papíru

Stejně jako tomu bylo minulý týden, ani tentokrát není fotografie týdne ve znamení konkrétní scény, na kterou můžete narazit v přírodě či v ulicích města. Zachycuje však naprosto běžný jev, který známe téměř všichni z dob, kdy jsme ještě navštěvovali školní zařízení prvního stupně.

Ono se řekne vyfotit papír, ale zkuste to tak, aby byl obraz ostrý a také zajímavý. Čtenáři s přezdívkou Lican se to vcelku povedlo, a co víc, snímek není degradován vysokou hladinou šumu jako tomu bývá u fotografií z mobilních telefonů. Fotografie byla pořízena mobilním telefonem Sony Ericsson K750i, rozlišení jeho fotoaparátu je 2 Mpx, využít lze autofokusu i vestavěného blesku.

Klepněte pro větší obrázek

Název: Tunel
Autor: Lican
Fotomobil: Sony Ericsson K750i

Technická kvalita snímku je velmi dobrá, vytknout lze snad jen tmavý levý spodní roh, to je však možné vyřešit mírným ořezem. Autorova idea je zřejmá již ze samotného názvu – Tunel – to zkrátka mluví za všechno. Velmi vhodné bylo také použití papíru s předtištěnou strukturou (zřejmě čtverečkovaný papír), která diváka ještě více vtahuje do centra tunelu.

Velice dobrým výtvarným prvkem na výsledném snímku jsou ohnuté rohy papíru téměř na konci tunely, ty dodávají fotografii nejen dynamiku, ale také rozviřují vody poklidně plynoucí spirály.

Jediným doporučením z naší strany je zvolit vhodnější výřez ze snímku, a to tak abychom se zbavili černého rohu. V druhé fázi potom upravit kontrast celého snímku, především pak „vytáhnout“ světlé odstíny. K zahození není ani vyzkoušet barevné tónování, které udělá snímek zajímavějším.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Snímek po úpravě kontrastu a mírném ořezu • barevné tónování

Nejen dnešnímu oceněnému, ale i všem ostatním přejeme dobré světlo a mnoho zajímavých zážitků s mluvící krabičkou.

Diskuze (19) Další článek: Již 40 000 uživatelů ví jaXmobilem

Témata článku: Ostatní, Sony Ericsson K750i, Dobré světlo, Foto, Fotografie, Papír, Kus

Určitě si přečtěte