Fotografie týdne: hladina jako z hororu

Jako umělecký prostředek dnes posloužila hladina, strom a autorova ruka. Výsledek je opravdu neobvyklý.
Klepněte pro větší obrázek
Partnerem soutěže je a ceny pro vítěze věnoval Kingston 

Uplynulý týden můžeme s trochou nadsázky nazvat černobílý. I když naprostá většina nahraných fotografií do naší galerie byla barevná, mezi nejlepšími fotkami se umístily ve větší míře právě ty černobílé. Pořídit mobilem takovou fotku je trošku problém, dnes už prakticky každý fotomobil nabízí ve výčtu svých funkcí volbu různých barevných efektů, mezi nimi je samozřejmě i černobílá. Bohužel mobily nabízejí jen jedno základní nastavení, ve výsledku tak dostáváme spíše šedočerné fotografie. Proto musíme sáhnout po editoru a pokud umíme, tak si převod „namícháme“ sami ku obrazu svému. Pomyslný titul Fotograf týdne získal Lojofonik, jehož dvě fotografie se umístily v TOP 5. Je to panoramatický snímek jeho domovského Liptova a krásná horská scenérie Dereše. Dále určitě musíme zmínit Grebsonův gorilý portrét a zámek ve Studénce v podání Grimjaura.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

V dnešní době jsme zvyklí na pestrobarevný svět, a tak je černobílá fotka paradoxně milým zpestřením, zvláště pak v naší galerii. Možná právě proto se v 49. týdnu na prvním místě umístil Odraz na hladině od fotografa s přezdívkou Jaxo.

Stejně jako u minulé Fotografie týdne si i dnes autor na názvu nedal moc záležet, což je škoda. Snímek v diskuzi dobře nazval Gallows, „Tak blízko a predsa tak ďaleko“, určitě by to sedělo více a jen by to umocňovalo náboj jisté zahalenosti a nejasnosti, možná až hororové temnosti, která je podpořena částečnou rozmazaností. K tomu je dobře zvolen čtvercový formát, odraz stromu však mohl být více vlevo. Jaxo osadil fotku černým rámečkem, lepé by se ale hodil masivnější, což opět můžeme nalézt v diskuzi. Když se podíváme do autorovy galerie zjistíme, že vyhledává různá zákoutí a detaily, které běžně přecházíme bez povšimnutí.

Klepněte pro větší obrázek

Jaxovi blahopřejeme, brzy se ozveme také e-mailem. Dostane tričko s logem MobilManie a bude si moci vybrat znásledujících cen od Kingstonu...

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Pro vítěze je připravena 2GB microSD s redukcemi a USB čtečkou, nebo 4GB USB „fleška“
Diskuze (10) Další článek: O2 spouští MMS chat

Témata článku: Ostatní, Hladina, Čtvercový formát, Nejlepší fotka, Hlad, Fotografie, Foto

Určitě si přečtěte