Fotografie týdne: jak se fotí slunce mobilem

Víte, že za jedinou fotku z mobilu od nás můžete každý týden dostat gigabajty značky Kingston a triko MobilMania?
Klepněte pro větší obrázek 
Partnerem soutěže je a ceny pro vítěze věnoval Kingston

Zdravíme příznivce fotografií, nejen těch mobilních. Prázdniny jsou už na spadnutí, ale my jedeme vesele dál a stejně tak i soutěž o fotografii týdne. Takže kdo chce, nastupuje. Připoutat se, a za jízdy nemluvit na řidiče :)

Klepněte pro větší obrázek
ancoman: „Západ slnka“ (Sony Ericsson K770i)

Naše první, a tedy vítězná, zastávka je u ancomana a jeho romantické západovky. „Západ slnka “ (SE K770i) je ukázkou zdařilé práce se světlem. Drtivá většina snímků do protisvětla je v galerii, bohužel, k pláči. Ale když se daří, tak se daří. Bez přepálených nebo temně slitých míst, s dobrou ostrostí a slušnou kompozicí. Ancoman nás tak mile překvapil a my mu gratulujeme k prvnímu místu.

Klepněte pro větší obrázek
Bwian: „...tam, kdesi...“ (Sony Ericsson C902)

Nezastavujeme, máme zpoždění. Ale ne, tady zastavit rozhodně musíme. Bwianonvi se totiž povedl kuriózní klam. Nebojte, komerční lety do vesmíru ještě neodstartovaly. „...tam, kdesi... “ (Sony Ericsson C902) je kompozicí prvotřídně zamaskovaná špička vysílače. I tonální úpravy jsou zdařilé a snímek je, jak jsme u bwiana zvyklí, naprosto čistý. Smekáme, a vyrážíme dál.

Klepněte pro větší obrázek
hhitmen: „Paraplíčka“ (Samsung i8510 Innov8)

Další mezipřistání je v baru u hhitmena. Paraplíčka (Samsung i8510 Innov8) je netradiční makro. Samsung v rukách majitele opět předvedl své dovednosti v komplikovaných expozičních podmínkách. Hhitmen si pěkně pohrál s hloubkou ostrosti, ale jestli u toho pro inspiraci pil zelenou, nebo Myslivce, továžně nevíme :)

Klepněte pro větší obrázek
ero007: no name (Nokia 6303 Classic)

Naše cílovápřistávací dráha je u ero007. Název fotky (Nokia 6303 Classic) je dobrou ukázkou schopností mobilu. Rozumný světelný rozsah a množství detailů nás vysloveně nutí hodnotit. Tráva je, jak je zvykem prakticky většiny fotomobilů, stále slitá.Pochválit musíme živé podání barev, se kterým mají i nové modely Nokie občas neskutečné problémy. Nádech fialové, modré ani růžové nás tu netrápí. Jednolité nebe nad chrámem příjemně oživuje pruh kondenzační čáry v mírné diagonále.Do případné editace autor jistě zahrne retušstřechy Tranzitu.

„Vystupovat, jsme na místě, máte něco k proclení?“

„Takšup s tím do galerie, příští týden vybíráme dalšího vítěze!„

Možná jste si všimli, možná ne. V Galerii fotomobilů jsme připravili i sekce pro „Graficky neupravené fotografie“. Tím chceme docílit nejen toho, aby se o fotky z mobilů podělili i lidé, kteří fotografie upravovat z jakéhokoliv důvodu nechtějí, nebo neumějí. Zejména chceme také přinést objektivní zhodnocení funkce fotoaparátu v různých telefonech, abyste viděli, jak fotky vypadají v té první fázi, kdy na fotomobilu stisknete spoušť a tím to defakto končí. Proto bude tentokrátFT zaměřena na „Graficky neupravenou fotografii na libovolné téma“. Soutěžit mohou pouze fotografie, které nebylygraficky upravovány, pouze byly třeba oříznuty, nebo zmenšeny. Heslo „FT“ připište pro jistotu pod každou soutěžní fotografii.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Pro vítěze Fotografie týdne je připravena 2GB microSD s redukcemi a USB čtečkou, nebo 4GB USB „fleška“

 

Témata článku: Mobilní fotografie, Nokia 6303 classic, Sony Ericsson C902, Sony Ericsson K770i

3 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Tom 23. 6. 2009 19:51:00
    ... netuším, protože přes ty nekonečný špagáty vody už ani nevím jak...
  • snowboarder 23. 6. 2009 14:53:57
    Souhlasím :-) Mělo to všechno a bylo to takový odpočinkový. Moc povedený...
  • JointeZz 23. 6. 2009 13:57:04
    Musím říct, že nejvíc ze všech s emi líbil právě kousek od hhitmena. Fakt...
Určitě si přečtěte

Úžasná podívaná: Nejlepší fotky roku 2017 pořízené dronem

Úžasná podívaná: Nejlepší fotky roku 2017 pořízené dronem

** Dronestagram je jako Instagram, jen pro fotky pořízené dronem ** Čtvrtý ročník soutěže znovu přinesl skvělou podívanou ** K tradičním kategoriím přibyla nová pro fotky s nápadem

31.  7.  2017 | Kůžel Filip | 7

Tak fotí 11 Androidů s cenou do 6 000 Kč. Oznámkujte je

Tak fotí 11 Androidů s cenou do 6 000 Kč. Oznámkujte je

** Časopis Computer připravuje obří srovnávací test smartphonů ** Tentokrát jde o 11 Androidů s cenou pod 6 000 Kč ** Pomůžete s hodnocením fotoaparátů?

13.  6.  2017 | Kůžel Filip, Michlovský Jakub | 15


komerční sdělení

Komerční sdělení