Fotografie týdne: nejlepší úlovek fotomobilem

Nepotřebujete drahý fotoaparát k pořízení atraktivního snímku, stačí telefon vybavený integrovaným fotoaparátem. Důkazem je fotografie pořízená Nokií N70, kterou jsme vyhodnotili jako nejzajímavější snímek z galerie fotomobilů za uplynulý týden.
Fotografie týdne: nejlepší úlovek fotomobilem

V naší jedinečné galerii fotografií pořízených mobilními telefony je už téměř 1500 fotografií. Děkujeme všem aktivním čtenářům, kteří se do naplňování galerie zapojili. Pokud se chcete pochlubit svými fotkami pořízenými mobilním telefonem také, přečtěte si jednoduchý návod, jak na to.

Rozhodli jsme se, že po vzoru našeho sesterského fotografického webu DigiArena.cz budeme vybírat každý týden jednu fotografii, kterou vyhodnotíme jako nejzajímavější. Nezasvěceným čtenářům tak připomeneme naši galerii a především budete mít každý týden inspiraci k další fotografické tvorbě. Tentokrát jsme nejlepší fotografii za uplynulý týden vybírali v redakci, ale už od příště toto rozhodování necháme na odborníkovi z oboru fotografie, který ke snímku uvede i patřičný komentář.

Barvy, kontrast, jednoduchost

V galerii se najde hned několik fotografií, u kterých člověk obdivuje schopnosti dnešních fotomobilů. My se však při vyhodnocování fotografie týdne zaměřujeme spíše na kreativitu autorů. Snímek tohoto týdne byl pořízen Nokií N70, která má vestavěný fotoaparát s rozlišením 2 Mpx bez automatického zaostřování. Technická nedokonalost je samozřejmě znát, patrný je vyšší šum, chromatická aberace na obrysu opeřence a také mírná neostrost. Přesto se jedná o obsahově velmi atraktivní fotografii.

Klepněte pro větší obrázek

Autor: Pavels4
Název: ...
Fotomobil: Nokia N70

Autor zvolil jednoduchou kompozici, ve které dává vyniknout kontrastu národních barev zastoupených modrou oblohou, bílým ptákem a červeným podkladem. Zdařilo se šikovně zachytit i vhodný pohled zvířete, i když stín od zobáku působí trochu rušivě. Daleko více však čistou kompozici ruší bílá skvrna na červeném podkladu. Ale to už je zkrátka problém ptactva.

Poznámka redakce: Fotografii týdne vybíráme za období od pátku do čtvrtka. Pátek si necháme na rozhodování a každou sobotu uveřejníme výsledek. Pokud se tento systém osvědčí, nebudeme jej měnit. Vyhodnocování fotografie týdne plánujeme spojit se soutěží, ve které bychom odměňovali nejšikovnější autory.

Diskuze (9) Další článek: Nokia 6080: pevná, levná, elegantní (test)

Témata článku: Ostatní, Nokia N70, Nokia N70 Music Edition, Skvrna, Foto, Fotografie, Fotka pořízený

Určitě si přečtěte