Fotografie týdne: Pampeliška na modré

Jaro, nádherné počasí, ideální světelné podmínky, krásné fotky. I tento týden z nich vybíráme ty úplně nejlepší.
Klepněte pro větší obrázek
Partnerem soutěže je a ceny pro vítěze věnoval Kingston

Zdravíme čtenáře rubriky Fotografie týdne. Dnešní týden byl co se kvalitních fotek týče velmi chudý, a tak bude chudší i náš článek. Zadané téma znělo „Probouzej se, přírodo!“. Celých sedm dní bylo krásné počasí, svěží zeleň a vlahý vánek, zkrátka ideální podmínky, a to nejen na focení.

Buď jak buď, bůh to suď, vítězem tohoto týdne se stává fotomat a jeho netradičně pojaté ztvárnění pampelišky (Sony Ericsson k770i). Autor se rozhodl poněkud zasáhnout do podoby, kterou Smetanka od přírody dostala, a tak po užité desaturaci asi málokoho na první pohled trkne, s jakouže květinou to vlastně má čest. Musíme pochválit především precizní zaostření a originalitu zpracování. Barva pozadí je pak diskutabilní, části poroty se líbila, části naopak ne. Vytknout bychom mohli lehce mdlejší barvy či trochu nevkusně sladěné odstíny v podkladu. Nicméně nás uživatel fotomat mile překvapil, a po jeho více než roční prodlevě může právem slavit návrat do Galerie fotomobilů.

Klepněte pro větší obrázek 
fotomat: pampelišky (Sony Ericsson k770i)

Na druhé místo se dostal uživatel detron se svým Otakárkem (Sony Ericsson k810i). Fotografie na první pohled upoutá libovým úlovkem, ovšem samotná kompozice pohled na fotku trochu ztěžuje, stejně tak ne ideální zaostření. Poněkud přehnaná je i sytost barev, což je škoda. I přes tyto nedostatky je snímek vcelku příjemný na pohled, a v Galerii tentokrát vynikl.

Klepněte pro větší obrázek
detron: Otakárek (Sony Ericsson k810i)

Skutečnou peckou dneška je pak distichon a jeho podání Nudy na ihrisku (Sony Ericsson k800i). Velká hloubka ostrosti je obecně spjata s fyzicky malou ohniskovou vzdáleností. Co je tedy u krajinky výhodou, se nemusí hodit jinde. Distichon si tedy v editoru pěkně pohrál s fotografií a poměrně citlivě oddělil nudící se omladinuod pozadí za hřištěm. Pěkný převod do černobílé pak předchozí úpravu DOF ještě umocnil.

Klepněte pro větší obrázek
distichon: Nuda na ihrisku (Sony Ericsson k800i)

Co dodat závěrem? Milí uživatelé Galerie, méně řešte své spory a vykašlete se na nějaké bolístky, na paranoiu se dívá nehezky. Méně remcat, více fotit! Dříve to tak fungovalo, a o fotky na titulní stranu nikdy nebyla nouze. Dlouhodobá nynější situace pak jasně vykazuje opačný stav, takže se Galeristi prosím vzchopte, dejte prst na spoušť mobilu a hurá do díla. Věříme, že se k tomu postavíte rozumně, a nebudete na tento, leč možná nelibozvučný, holý fakt plivat. Přejeme hodně úspěchů a mějte se hezky. Za týden na viděnou.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Pro vítěze Fotografie týdne je připravena 2GB microSD s redukcemi a USB čtečkou, nebo 4GB USB „fleška“

Témata článku: Mobilní fotografie, Sony Ericsson K770i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson K810i

6 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Doktor 21. 4. 2009 22:01:44
    V Galerce to nebude lepší, dokud se nevyhážou všichni, co tam jsou (klidně...
  • kevin a perry 21. 4. 2009 12:05:28
    JJ, GMM už jen z dálky po tom co tam předvádějí MRs G a G a T, neskutečný.
  • Josef 20. 4. 2009 23:55:24
    Pokud to bude v galerce fachat jako poslednich par mesicu, tak bude hur a...
Určitě si přečtěte

Úžasná podívaná: Nejlepší fotky roku 2017 pořízené dronem

Úžasná podívaná: Nejlepší fotky roku 2017 pořízené dronem

** Dronestagram je jako Instagram, jen pro fotky pořízené dronem ** Čtvrtý ročník soutěže znovu přinesl skvělou podívanou ** K tradičním kategoriím přibyla nová pro fotky s nápadem

31.  7.  2017 | Kůžel Filip | 6

Tak fotí 11 Androidů s cenou do 6 000 Kč. Oznámkujte je

Tak fotí 11 Androidů s cenou do 6 000 Kč. Oznámkujte je

** Časopis Computer připravuje obří srovnávací test smartphonů ** Tentokrát jde o 11 Androidů s cenou pod 6 000 Kč ** Pomůžete s hodnocením fotoaparátů?

13.  6.  2017 | Kůžel Filip, Michlovský Jakub | 15


komerční sdělení

Komerční sdělení