Fotografie z Invexu: Nokia 3510i pro herní maniaky

Málokterý mobilní telefon se věnuje hrám, tak jako Nokia 3510i. Její kontroverzní vzhled je dosyta vykoupen možnostmi na poli mobilních her a multimedií.
Fotografie z Invexu: Nokia 3510i pro herní maniaky

Nokia 3510i je mobilní telefon předurčený všem hráčům mobilních her. Preview tohoto zvláštního mobilu jste si mohli přečíst zde.

Opakování matka moudrosti

Vzhled mobilu Nokia 3510i je zvláštní. Jedni tvrdí, že se jedná o líbivý telefon a ti druzí naopak nemohou nové Nokii přijít takříkajíc na chuť. Každopádně musíme uznat, že pohodlnému hraní bylo uzpůsobeno vše, počínaje speciálním krytem a klávesnicí, či funkčním vybavením konče. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nokia 3510i se od Nokie 3510 téměř neliší

Přestože se Nokia 3510i od svého černobílého kolegy bez „i“ na konci v několika parametrech drobně liší, nemáte šanci toto rozpoznat. V ruce jsou oba telefony stejné a novinku prozradí až rozjasněný displej. Nokia barevné displeje umí a potvrzuje to i zde. Displej je stejně hezký jako u Nokie 7210.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Jednou ze dvou hlavních novinek jsou bezesporu multimediální zprávy MMS. Telefon je umí nejen přijímat, ale konečně i odesílat. Velkou roli v tomto případě hraje barevný displej, na které vypadají obrázky daleko lépe než na černobílé variantě  u Nokie 3510.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
... stále jsou použity netradiční barevné kombinace, které lze naštěstí vylepšit novým krytem

Druhou hlavní novinkou je podpora Java aplikací (MIDP). V mobilu bude převážně využívána pro stahování a hraní nových her, neboť k tomu je telefon přece předurčen. Jednoduché počty, do kterých zahrneme speciální herní kryty, polyfonní vyzvánění a vibrace k dokreslení atmosféry her, hovoří za vše.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Již z předchozího náčrtu je jasné, že Nokia je abnormálně vybavený telefon pro mladé. Když k tomu ještě doplníme připojení k internetu přes GPRS nebo HSCSD, zjistíme, že už chybí jen IrDA a Bluetooth k tomu, aby byl telefon maximálně vybavený a kompletní. To bychom se ale dostali do zcela jiné kategorie, kam Nokia 3510i určitě nekráčí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Barevné ikony jako u modelu N7210

Telefony s barevným displejem mají standardně problémy s výdrží baterie. Podle dostupných údajů se však tento neduh N3510i zdaleka vyhnul. V pohotovostním režimu vydrží téměř dva týdny a hovořit s ním můžete až čtyři a půl hodiny.

Ve zkratce:

  • Mobilní telefon Nokia 3510i
  • Sítě: 900/1800 MHz
  • Rozměry: 118 x 49,6 x 17,1 mm
  • Hmotnost: 106 g
  • Pohotovostní doba: až 13 dní
  • Doba hovoru: 150-270 minut
  • Vyzvánění: 34 polyfonních a běžných melodií
  • Další funkce a vlastnosti: Java, MMS, GPRS, HSCSD, WAP, budík, hodiny a datum, stopky, minutka, spořiče obrazovky, barevná pozadí  
Diskuze (22) Další článek: Mobily, které nemají šanci

Témata článku: Nokia, Nokia 3510i, Invex, Fotografie, Foto

Určitě si přečtěte