Fotografie z Invexu: Sony Ericsson T100 se povedl

Během Invexu jsme si mohli konečně osahat novinku Sony Ericsson T100 a nemusíme skrývat své nadšení. Telefon je nejen hezky a stylový, ale i cenově zajímavý.
Fotografie z Invexu: Sony Ericsson T100 se povedl

Ještě neuběhly ani dva týdny od doby, kdy jsme vás informovali o letošní novince v kategorii low-endů, která ponese zelené logo Sony Ericsson, a už vám můžeme přinést naše bezprostřední dojmy týkající se telefonu T100.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Přestože se jedná o „levný“ mobil určený zejména dospívající mládeži, jeho vzhled neurazí ani náročnější uživatele. Osobně bych telefon zařadil do kategorie stylových telefonů, protože je ve skutečnosti hezčí než na pořízených fotografiích. Jednoduchý, ale moderní vzhled je sice stále podobný „hranatým“ Ericssonům, ale už se pomalu začíná rýsovat směr jakým se vydají následující telefony značky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Jeho 75 gramů je opravdu znát – myšleno pozitivně. Rozměry jsou relativně malé na kategorii kam míří a výborně se drží v ruce. Při pohledu na zadní část mobilu si všimnete vykrojených hran, které jakoby přiznávaly prostor baterie. Stejně působí i zadní část vozů Volvo. Díky tomuto vykrojení nemůže nikdo prohlásit, že se jedná o tzv. prkénko.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klávesnice je celkem hluboko zapuštěna a klávesy mají minimální zdvih. Přesto se na nové klávesnici dobře píše a nebýt dvojice YES a NO, neměl bych připomínky. Tyto dvě klávesy se nejistě ovládají, neboť splývají s kurzorovými klávesami. Rozestup mezi nimi je minimální a člověk má pocit jako by se jednalo o jednu klávesu.

Všechny klávesy jsou vyrobeny z tvrdého plastu a nehrozí, že by se častým používání „ošoupaly“ na nich označené písmena a číslice. Jsou totiž chráněna hrubou vrstvou průhledného plastu. Rovněž boční ovládací jezdec doznal změn – je menší, takřka miniaturní. Práci s ním však ulehčuje vrchní reliéf.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Displej je poměrně rozměrný, kontrastní a podsvícen azurově modrou barvou. Menu telefonu je stejné pouze na první pohled. Stále tam naleznete záložky, ale animované ikony jsou jiné. Nyní jsou hezčí, ostřejší a vyvedeny v několika odstínech šedi. Lépe se to nedá popsat, je nutné to vidět na vlastní oči. Pohyb v menu je rychlý bez známého zpomalování a rychlé je i psaní textovek. Subjektivně se jedná o jeden z nejrychlejších „Ericssonů“.

Podle dostupných informací by cena mobilu na trhu měla být do pěti tisíc i s DPH. První zkušenosti jsou velmi pozitivní, ale celkový názor na telefon si uděláme až po jeho recenzi.  

Diskuze (41) Další článek: Fotografie z Invexu: Samsung SGH-S100 je barevný ďábel

Témata článku: Ericsson, Sony, Sony Ericsson, Smartphony, Ericsson, Sony Ericsson T100, Son, Fotografie, Invex, Foto

Určitě si přečtěte