Francouzská novinka: Alcatel One Touch 311

Zatímco Alcatel halasně propagoval svůj nový model OT 511, v tichosti připravoval další novinku: One Touch 311. Jaký tento mobil je a kdy bude na trhu?
Francouzská novinka: Alcatel One Touch 311

Zatímco Alcatel halasně propagoval svůj nový model OT 511, v tichosti připravoval další novinku: One Touch 311. Jaký tento mobil je a kdy bude na trhu?
 
O tom, že Alcatel kromě modelu OT 511 chystá také nový OT 311, jsme se dozvědli již na letošním CeBITu. Bohužel, žádnou konkrétné informaci se nám tehdy získat nepodařilo. Minulý týden si však můj redakční kolega Ivan Lukáš měl možnost „osahat“ mobil na živo ve Francii, i když měl původně zůstat před zraky novinářů skryt.

Kam vlastně patří?

Alcatel One Touch 311 pokračuje v tradici mobilů řady OT 30x. Má stejné ovládání jako tato řada, stejné koneckonců jako novinka OT 511. OT 311 je levnější verzí OT 511, i když Alcatel tvrdí, že jde o dvě zcela rozdílné třídy; mobily jsou podle Alcatelu také cíleny na dvě naprosto jiné cílové skupiny, i když podle vybavení se spíše zdá, že se tyto skupiny mnohém prolínají. Každopádně jde o mobil, který by měl zasáhnout široké masy uživatelů; z toho by se mohla odvíjet i cena, kterou si lze představit někde na hranici pěti tisíc v předplacené sadě.

Hmotnost mobilu je nižší než u modelů z řady 30x, ale vyšší než u další novinky, OT 511 - může za to baterie Ni-MH, s níž mobil váží přesně 99 gramů (OT 511 má Li-Ion). OT 311 je také o něco větší a tlustší - 103 x 44 x 24 mm. Naživu mobil vydrží v pohotovosti 260 hodin, když budete volat, necelých šest hodin.

Vypadá povědomě

Funkčně je mobil prakticky shodný s modelovou řadou OT 30x, vzhledem má velmi blízko k OT 511. Mobil nebude mít polyfonické melodie, které jsou u OT 511 opravdu dobré. Nechybí však malý „pamatovák“ na deset schůzek, budík, hry, WAP (není přes GPRS), EMS - obrázky a melodie, které si posíláte textovkou, funkce zoom apod. Přesný výčet funkcí najdete v na konci článku.

Dodávat se bude dodávat ve čtyřech barvách, tmavě modrá, světle modrá, tmavě šedá a tmavě červená (v anglickém originále jsou názvy barev mnohem poetičtější, nicméně český překlad zase více vystihuje realitu), přední kryty jsou stejně jako u řady 30x výměnné. Je dokonce možné, že v balení, které si koupíte u operátorů, najdete více krytů, než pouze jeden. To, že přední kryt není hliníkový, snad ani nikomu nevadí.

Na trhu by se měla tato novinka objevit už na začátku listopadu, tedy měsíc poté, kdy Alcatel nabídne uživatelům OT 511. Oba mobily, jak OT 511, tak OT 311, budou mít hned na začátku prodeje českou Zi.

Klepněte pro větší obrázek

Ve zkratce:

 • Mobilní telefon Alcatel One Touch 311 
 • Sítě: 900/1800 MHz
 • Anténa: integrovaná 
 • Velikost: 103 x 44 x 24 mm
 • Hmotnost: 99 g
 • Baterie: Ni-MH 700 mAh
 • Pohotovostní doba: 260 h
 • Doba hovoru: 5 h 30 min
 • Displej: 96 x 65 bodů, až šest řádků, funkce zoom (možnost zvětšení písma), oranžové podsvícení
 • Paměť: 3 čísla pro jedno jméno (uloženo jen na SIM), nemá vlastní paměť na SMS
 • Ovládání: třísměrový joystick stejný jako u modelů 30x a 511, tlačítko pro zvednutí a položení hovoru, tlačítko pro korekci 
 • Zvonění: běžné melodie (nikoliv polyfonické), vibrace, skladatel 
 • Další funkce: budík, časové funkce, jednoduchý organizér (10 upomínek), tři skupiny volajících, zoom (zvětšování písmen v menu, WAPu, při psaní SMS), EMS včetně posílání z webu, Zi (v době komerčního uvedení bude česká), pět šablon na SMS, WAP (bez GPRS), hlasité hands-free

 

Diskuze (17) Další článek: Nové ceny předplacených sad Eurotel Go

Témata článku: Alcatel, Alcatel One Touch 311, Novinka

Určitě si přečtěte