Fujitsu Stylistic M532: praktický Japonec s Androidem

Fujitsu uvede na český trh desetipalcový tablet s Androidem 4.0. Proti ostatním výrobcům se japonský producent soustředí spíše na podnikové využití.

Japonská společnost Fujitsu představila na konferenci Fujitsu IT Future své IT novinky pro rok 2012. Patří mezi ně ultrabooky řady Lifebook a také nový multimediální tablet Stylistic M532 s operačním systémem Android. Všechny tyto novinky se objeví na českém a slovenském trhu v průběhu června.

Fujitsu na tiskové konferenci upozornilo na vzrůstající potřebu zpracovávání dat na cestách a na vyšší kapacitní nároky na mobilní zařízení. „Velké objemy dat, jejich včasné zpracování a analýza výrazně mění pracovní styl lidí. Nové informační technologie však také otevírají nové obchodní příležitosti. Fujitsu IT Future 2012 představuje naše produkty a technologie, které zákazníkům výrazně usnadní podnikání a zajistí jim potřebnou konkurenční výhodu,“ uvedl Radek Sazama, generální ředitel společnosti Fujitsu pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko.

Na konferenci Fujitsu IT Future 2012 jsme měli možnost vyzkoušet nové přenosné počítače řady Lifebook, generaci serverů Primergy S7 a pracovní stanice Fujitsu Celsius. Představeno bylo také nejnovější řešení pro trojrozměrné zobrazování, ukládání dat, dále programové vybavení SAP HANA, bloky DI a očekávaná budoucnost v cloudových řešeních. Pro MobilManii byl ale samozřejmě nejzajímavější nový tablet Fujitsu Stylistic M532. Naproti tomu se v Evropě v první polovině letošního roku zatím nedočkáme uvedení produktového portfolia smartphonů Fujitsu. To potvrdilo naše informace získané již na veletrhu v Barceloně, že Japonci vstoupí na náš trh s telefony nejdříve v posledním čtvrtletí 2012.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Fotografie z tiskové konference

Android pro korporace

Multimediální tablet Fujitsu Stylistic M532 pracuje na operačním systému Android 4.0. Mezi ostatními androidovými tablety nijak zvlášť nevyčnívá, spíše naopak působí konzervativně a soustředí se hlavně na praktické použití. Samo Fujitsu jej uvedlo jako univerzální tablet pro volný čas, práci i zábavu (tzv. BYOD - Bring Your Own Device, systém, kdy si zaměstnanci nosí vlastní zařízení do práce - pozn. red.). Výrobce se proto soustředil zejména na implementaci podnikových řešení. Tablet je vybaven ochranou podnikových sítí před úniky dat na neautorizovaná zařízení, a to jak při práci v podnikové síti, tak prostřednictvím vzdáleného přístupu. Zabezpečení dat je zajišťováno přes Symantec Norton Tablet Security, Absolute Computrace Mobile ready a šifrováním datového úložiště.

Tablet charakterizuje snad nejtypičtější velikost úhlopříčky 10,1 palce. Panel je kapacitní s rozlišením 1 280 × 800 bodů a podporuje multidotykové ovládání. Plochu displeje kryje tvrzené sklo Gorilla Glass. Tablet patří k těm větším a tím pádem také těžším zařízením, hmotnost se zastavila na 560 gramech. Přesto se podařilo zachovat nízkou tloušťku těla pod 9 mm. Bohatou konektivitu tabletu včetně 3G, Wi-Fi a GPS doplňuje slot na paměťovou kartu a SIM kartu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Fujitsu Stylistic M532 na produktových fotografiích

U Japonců jsme si zvykli, že nebývají skoupí na multimediální výbavu, proto i tablet Toshiba Stylistic se může pochlubit 8Mpx fotoaparátem, což u tabletů není zdaleka samozřejmé rozlišení. Uvnitř zařízení tepe čtyřjádrový procesor na čipsetu nVidia Tegra 3, vysokému operačnímu výkonu dopomáhá 1 GB paměti RAM. Vestavěný akumulátor má podle specifikací výrobce zvládnout tablet pohánět až 9,5 hodiny. S tabletem Fujitsu Stylistic M532 se na pultech setkáme v průběhu června a jeho cena přesáhne 15 tisíc korun. To je poměrně vysoká suma, kterou Fujitsu odůvodňuje primárním zaměřením na korporátní klientelu.

Fujitsu Stylistic M532 32GB 3G
rozměry a hmotnost: 263 × 175 × 8,6 mm, 560 g
displej: 10,1'', kapacitní TFT LCD, 1 280 × 800, 149 PPI
sítě: GSM, WCDMA, GPRS, EDGE, HSPA (21,1|5,76 Mb/s)
konektivita: microUSB Type-B, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth, GPS
paměť: 32 GB, microSDHC (32 GB), RAM: 1 024 MB, baterie: 3 170 mAh
procesor: Nvidia Tegra 3 (4× Cortex-A9, 1,3 GHz, 40nm)
operační systém: Google Android 4 (Ice Cream Sandwich)
fotoaparát: 8MPx (3 264 × 2 448), video
52 %
vybavenost
?
výhodnost
?
žádanost
cena: už se neprodáváPořiďte si podobný model na Alza.cz

Diskuze (2) Další článek: Trh selhal, konkurence nefunguje, posvětil razítkem ČTÚ

Témata článku: Fujitsu, Android, Tablety, Fujitsu Stylistic M532, Fujitsu Stylistic M532 32GB 3G, Fujitsu Stylistic M532 64GB 3G, Pracovní stanice, #Android, Styl, Informační technologie, Japonec

Určitě si přečtěte