Nevídané! Tento mobil má „rentgenové vidění”. Ale jen než mu ho zase vypnou

Aktualizováno 20. května:

OnePlus se na čínské sociální síti Weibo oficiálně vyjádřilo k objevené funkcionalitě „rentgenového vidění” s tím, že funkce nebyl plánovaný záměr a v rámci bezpečnosti soukromí uživatelů tento režim odstraní s následujícím updatem v příštích dnech.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Vyjádření OnePlus přeloženo z čínštiny. (via GSMArena)

Když OnePlus nedávno představil vlajkový model 8 Pro, odhalil s ním samostatný barevný objektiv, u kterého nebyl příliš jasný důvod použití. Hrátky s barevnými filtry totiž jiné telefony umí i bez speciálního objektivu. Nyní se ukázalo, že tento objektiv má funkci, kterou se výrobce nepochlubil – rentgenové vidění.

Samozřejmě nejde o pravé rentgenové vidění, jelikož telefon využívá klasickou optiku. Jak ale objevili někteří testeři, po přepnutí na barevný objektiv a aktivaci monochromatického filtru telefon skutečně částečně vidí skrze některé objekty, jako je plast nebo dokonce oblečení.

Ben Geskin na Twitteru působivě demonstroval interní pohled na vnitřnosti Apple TV a ovladače k VR. Na YouTube kanále Unbox Therapy jsme pro změnu mohli vidět, jak telefon dokáže zachytit vytištěný obrázek iPhonu na krabičce, a to i skrze tričko.

Kdo už po přečtení titulku pomýšlel na lumpárny, bude zřejmě trochu zklamán. Přesto jde o velice unikátní funkci, kterou jsme v telefonu ještě neviděli. Mnohem záhadnější však je, že se s ní OnePlus nikde nechlubí. Je možné, že jde jen o vedlejší efekt objektivu, o kterém výrobce sám nevěděl?

Diskuze (4) Další článek: RECENZE: Huawei P40 Pro – perfektní fotomobil prošlapává cestu bez Googlu

Témata článku: Oneplus, Android, Smartphony, Čtyřnásobný fotoaparát, Barvy, YouTube, Twitter, Apple TV, TWS, OnePlus 8 Pro, Vidění, Filtr, Mobil, Telefon, MOBI, Funkce, Ben Geskin, Objektiv