Funkční Nokia 7600 v české síti (fotogalerie a první dojmy)

Nikdy bych neřekl, že prapodivná Nokia 7600 tak dobře padne do ruky a že se s ní tak pohodlně telefonuje. Ale je to tak. Přečtěte si první dojmy ze skutečně funkčního telefonu.
Funkční Nokia 7600 v české síti (fotogalerie a první dojmy)

Zatímco ve včerejší fotogalerii jsme mohli ukázat pouze nefunkční Nokii 7600, resp. telefon zablokovaný na jednu ruskou mobilní síť, dnes máme už ukázky přístroje v provozu.

 Takhle vypadá živá česká mobilní síť na Nokii 7600

Telefon jsem si mohl včera trochu víc osahat a mohu tedy připojit své první dojmy. Nokia 7600 se kupodivu velice pohodlně drží v ruce a dobře se s ní telefonuje. Mobil díky zaobleným hranám přesně padne do dlaně a levý horní roh přiložíte k uchu doslova intuitivně. Kdo neviděl, neuvěří - ale ať do té doby ani nekritizuje, protože to opravdu chce vidět naživo a ve vlastní ruce. Nový design má přiznivý vliv i pro použivání mobilu jako fotoaparátu: drží se úplně stejně jako běžný foťák a tlačítko spouště je přesně tam, kde byste čekali - na horní hraně.

S velkým problémem jsem se ale setkal při psaní pomocí netradiční klávesnice umístěné po stranách displeje - a nebyl jsem sám. Léta s klávesnicí běžného mobilu, jejíž rozložení se už vrylo do kůže, je znát. Bude to podobné jako u Nokie 3650, na jejíž kruhové klávesnici jsem měl naprosto stejný pocit. Uživatelé tohoto telefonu ale tvrdí, že si snadno zvykli a zprávy píšou úplně bez problémů, lze tedy předpokládat, že si člověk zvykne i na Nokii 7600.

 
Nokia pro 7600 nabídne speciální pouzdro -
ale kdo by takový telefon nosi ve škaredém černém obalu?

Říkejme jí třeba Series 45

Ačkoli Nokia zařadila model 7600 do třídy Series 40, v mnoha ohledech se její prostředí a ovládání odlišuje od starších telefonů z této řady. Telefon má větší a kvalitnější displej (TFT, pětašedesát tisíc barev), hlavní čtyřsměrný ovladač lze navíc stisknout, jinak je řešena nabídka telefonu. Zajímavé také je, že mobil podporuje bezdrátovou komunikaci prostřednictvím Bluetooth. Napadá mě jedno vysvětlení, proč Nokia zařadila tento telefon do Series 40: podobné vlastnosti by nyní mohly mít i další nové mobilní telefony, nástupci současných modelů (např. 6100, 6610, 7210, 7250).

A nyní se už podívejte na displeje; u prototypu telefonu byla nabídka samozřejmě pouze anglická:

   
   


Za možnost pořízení snímků děkujeme společnosti Agora Plus, která na Invexu vystavuje v pavilonu B. Nokii 7600 ale ve veřejné prezentaci nenajdete.

Témata článku: Nokia, Nokia 7600, Foto, Fotogalerie

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50