Futuristická sluchátka Xperia Ear Duo od Sony jsou v prodeji. Uslyšíte s nimi všechny zvuky

Společnost Sony Mobile začala na svém oficiálním e-shopu prodávat futuristicky vyhlížející Bluetooth sluchátka Sony Xperia Ear Duo. Na výběr je černá nebo zlatá varianta za 279 eur, tedy cca 7 200 Kč. Objednávat mohou i zákazníci z České republiky.

Sluchátka mají zcela bezdrátovou konstrukci, nejsou tedy ani vzájemně spojena kabelem. Netradiční je řešení náušníku, jenž je dutý s kruhovým obvodem. To umožní kromě zvuku ze sluchátek také přívod zvuků z okolí do zvukovodu a není tak potřeba funkce ambientního módu.

Sluchátka tak mohou nahradit známé monofonní bondovky, nejen pro stereo poslech hudby, ale také vyřizování telefonních hovorů. Přitom vždy uslyšíte, co se děje v okolí a když na vás bude někdo hovořit. Sluchátka obsahují také vlastního hlasového asistenta Daily Assist (bohužel bez češtiny), který vás upozorní například na události v kalendáři. Funguje propojení se Siri i Google Assistantem.

Každé sluchátko obsahuje vlastní minibaterii a váží pouze 10 gramů. Pár se ukládá do přenosného pouzdra, kde se také dobíjí, a to až 3× do plné kapacity při zcela nabité baterii v pouzdře. Na jedno nabití vydrží sluchátka zhruba tři hodiny. Ovládání probíhá pomocí touchpadu umístěného na každém ze sluchátek.

Diskuze (2) Další článek: V nižší třídě začíná být těsno. Světová trojka přikládá pod kotel Huawei Y6 Prime (2018)

Témata článku: Sony, Nákup a ceny, Xperia, Bezdrátová sluchátka, Bluetooth, Sluchátka, Bondovky, Česká republika, Plná kapacita, Pouzdro, Ambientní mód, Euro, Stereo poslech, Okolí, Oficiální e-shop, Přenosné pouzdro, Sluchátko, Duo, Zvuk, Nabitá baterie, Zvukovod, Telefonní hovor


Určitě si přečtěte

Samsung překvapil! Galaxy A7 je jeho první mobil s trojitým foťákem

Samsung překvapil! Galaxy A7 je jeho první mobil s trojitým foťákem

** Tři foťáky, zoom byste však hledali marně. ** Pro Samsung nová konfigurace se kupodivu poprvé objevuje u mobilu střední třídy. ** Netradiční výbavu doplňuje čtečka otisků v bočním rámu.

Martin Chroust | 43

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 34

RECENZE: Honor 7A je dobrá volba, když nechcete utrácet

RECENZE: Honor 7A je dobrá volba, když nechcete utrácet

** Honor 7A je ideální smartphone pro děti či začátečníky ** Nestojí moc a systém na něm jede hezky plynule ** Má rozumně nastavené parametry, zabezpečení a hezké barvy **

Jakub Vrbacký | 19