Galaxy Note10 trhá rekord v Antutu. Spíše než mamutí výkon za to může změna metodiky

Samsung Galaxy Note10 nás ohromil! Současná špička žebříčku Antutu – model OnePlus 7 Pro – má 372 tisíc bodů, ale zbrusu nový Note předvedl 440 tisíc! To je víc, než běžný mezigenerační posun. A tak jsme začali pátrat…

Pravda je taková, že vysokého skóre pochází z betaverze benchmarku, která se teprve dostane na veřejnost. Antutu se na Facebooku pochlubilo dokonce ještě vyšším číslem:

Problém je ten, že s Antutu 8.0 se změnila také metodika hodnocení a telefony v ní dosahují výrazně vyšších výsledků. V redakci jsme namátkově otestovali několik smartphonů a osmičková verze se v hodnocení proti té aktuální verzi z Google Play (V7.2.2) lišila cca o 10-20% ve prospěch novější verze. To už třeba v případě nového Asus ROG Phone 2 činí rozdíl více než 100 tisíc bodů.

V redakci jsme vyzkoušeli i zmiňované modely Samsung Galaxy Note 10 a Note 10+, kde se výsledek napříč verzemi lišil o necelých 100 000 bodů. Výsledky víceméně odpovídaly těm z Facebooku Antutu, jen byly nepatrně nižší kvůli použití procesoru Samsung Exynos 9825 namísto Qualcomm Snapdragon 855.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Srovnání výsledků v různých verzích Antutu pro Samsung Galaxy Note 10 a 10+

Nová verze Antutu tedy opakovaně znovu přináší zmatek v hodnocení telefonů. Není to totiž poprvé, co společnost změnila metodiku hodnocení. Pro nás to pak znamená i nepoužitelnost výsledků měření napříč starými a novými recenzemi telefonů.

Diskuze (9) Další článek: LEGENDY: Nokia N95 8GB je nádherná vzpomínka na doby, kdy Finové kralovali

Témata článku: Samsung, Smartphony, AnTuTu, Mobilní procesory, Google Play, Benchmark, Facebook, Samsung Galaxy Note10, Samsung Galaxy Note10+, Note, Qualcomm Snapdragon, Hodnocení, Telefon, Metodika hodnocení, Metodika, Verze, Nová verze