Game Boy funguje i jako videotelefon

Fanoušci a majitelé malých herních konzolí Game Boy s nadšením uvítali zprávu z minulého týdne o novém příslušenství pro své miláčky, které z nich dokáže jednoduše vytvořit videotelefon. To vše za rozumnou cenu.
Game Boy funguje i jako videotelefon

Staré české přísloví říká, že kdo si hraje nezlobí a já mu musím dát za pravdu. Již delší dobu se můžete setkat se spoustou přístrojů, které nabízí více či méně hratelné hry, ale jejich původní a hlavní účel úplně jiný. Jednoduše řečeno – výrobci dnes cpou hry úplně všude. 

Na druhé straně existují přístroje primárně stvořené jen pro hraní her. Takovým etalonem v kategorii přenosných konzolí je bezesporu japonský Game Boy od společnosti Nintendo. Jen v Japonsku bylo prodáno více než 10 miliónů předposlední verze modelu, který nese označení Game Boy Advance. Ve zbytku světa naleznete dalších 34 miliónů kusů. A to mluvíme jen o jednom modelu, který v dnešní době už má svého nástupce v modelu Game Boy Advance SP. 

Klepněte pro větší obrázek

Když může mít telefon hry, proč by Game Boy nemohl telefonovat – řekli si asi pánové od Digital Act a když zároveň koutkem oka zpozorovali údaje o penetraci tohoto modelu, měli jasno – oni ho to naučí. A nebyli by to Japonci, kdyby k tomu nepřidali ještě něco navíc – videotelefonii.

Díky tomuto počinu si uživatelé budou moci od prosince zakoupit příslušenství Campho Advance, které naučí jejich dosluhující stroj novým kouskům. Kompaktní příslušenství o rozměrech 66 x 65 x 19 mm se do Game Boy Advance jednoduše vkládá jako jakákoli běžná herní kazeta (cartridge). Na kazetě naleznete jen dvě zdířky – jedna slouží pro připojení přiložené náhlavní soupravy a druhá zdířka pro připojení běžné telefonní linky. Uprostřed se ukrývá čočka digitální kamerky. Uživatel nepotřebuje ani rychlý internet ani účet u internetového poskytovatele, aby mohl využít pohodlí videotelefonie. Jedinou podmínkou je, aby na druhé straně drátu byl podobně vybavený jedinec.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

V praxi si vystačíte jen s dvojicí tlačítek „A“ a „B“ na Game Boy, který mi vytáčíte čísla a obsluhujete ovládací program. Při úspěšném spojení vidíte volnou osobu na větší části displeje. Svůj obraz na displeji vidíte také, ale ne z důvodů blízkých narcismu, ale pouze kvůli tomu, abyste si byli jisti, že kamerkou nemíříte někam úplně jinam.

Cena tohoto zajímavého příslušenství k herním konzolím Game Boy Advance je stanovena na 99 euro. Bohužel podle vyjádření společnosti Digital Act, firma nepočítá s prodejem mimo japonské území.

Diskuze (3) Další článek: T-Mobile chce předehnat Eurotel v počtu zákazníků i obratu

Témata článku: Příslušenství, Předposlední verze, Kazeta


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10