Garmin inReach Mini: Tenhle drobeček vás udrží na příjmu až 20 dní. Kdekoliv na světě

Garmin představil satelitní komunikátor InReach Mini, který díky síti Iridium umí posílat a přijímat textové zprávy kdekoliv na světě. Také můžete SOS tlačítkem kontaktovat středisko s nepřetržitým provozem, které vám zajistí pomoc.

Garmin InReach Mini samozřejmě také nabízí klasickou navigaci včetně kompasu, nechybí ani možnost sledovat a sdílet vaše trasy. Pokud InReach Mini spárujete s telefonem, získáte přístup k dalším dodatečným funkcím (například k podrobným mapám). Hlavním trumfem jsou kompaktní rozměry (5 × 10 cm i s anténou) a hmotnost (100 gramů). Samozřejmostí je zvýšená odolnost IPx7, baterie vydrží od 30 hodin (GPS poloha se loguje každou sekundu), ale také až 20 dní – to když logovací intervaly prodloužíte na půl hodiny.

Méně příjemnou zprávou je cena: 350 dolarů, tedy asi 9000 korun. A nákupem náklady nekončí, pro přístup k síti Iridium potřebujete měsíční předplatné, jehož cena se pohybuje od 15 do 100 dolarů.

Co se stane, když na Garminu stisknete SOS tlačítko:

Diskuze (6) Další článek: Hotovo, odklepnuto. Samsung zaplatí Applu pokutu přes 11 miliard Kč

Témata článku: Pro turisty a cyklisty, Garmin, Zvýšená odolnost, Nepřetržitý provoz, Příjemná zpráva, Hlavní trumf, Drobeček, Tlačítko, Příjem, Dolar, Iridium, Textová zpráva, Měsíční předplatné, Kompaktní rozměr, Podrobná mapa, Sos tlačítko


Určitě si přečtěte