Garmin Marq: Patero nádherných hodinek s unikátními funkcemi pro pět životních stylů

Garmin představil luxusní řadu chytrých hodinek Garmin MARQ. Kolegové ze SuperLife.cz dostali jedinečnou možnost novinky vyzkoušet. Jaké jsou první dojmy?

Během 30 let se Garminu podařilo změnit/ovlivnit letectví, námořnictví, auto-moto, outdoorové aktivity a sport. Teď každé z těchto oblastí věnoval jeden model řady MARQ: Aviator, Captain, Driver, Expedition a Athlete. Základem jsou chytré hodinky, které spolupracují se smartphonem a měří všemožné sportovní aktivity (vychází z řady Fénix), každá varianta však přidává unikátní funkce využitelné ve zmíněných oblastech.

Garmin byl dosud známý spíše jako výrobce chytrých, sportovních GPS hodinek. Na modelech MARQ je však patrné, že značka je schopná využívat i technologií klasických hodinářů – práce s materiálem, povrchové úpravy a unikátní design. Řada má celokovové tělo a na její výrobu byly využity prémiové materiály, jako je titan, safírové sklo či keramika. Doplňkem jsou řemínky z titanu, kůže nebo několikavrstvé tkaniny. Design však není jedinou vlastností, kterou se modely odlišují. Pojďme si proto jednotlivé typy představit blíže.

Captain

Jachtařský model nabízí závodní stopky, virtuální startovní linii, funkci Muž přes palubu, která v kritické situaci začne navigovat loď zpět na místo nehody, alarm utržení kotvy, který posádku v noci upozorní na riziko spojené s nechtěným pohybem lodi a řadu dalších funkcí vhodných pro pobyt na moři. Tyto hodinky, podobně jako i ostatní modely MARQ, nabízí i další, všestranné funkce, které jsou využitelné po zbytek roku, kdy jejich majitel není právě na moři.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Captain se od ostatních modelů odlišuje svou barevností. Námořní modrá dodává hodinkám osobitý styl, díky kterým hodinky mezi ostatními modely nepřehlédnete. Tkaný řemínek, ladící barevně s lunetou, je pro nošení velice příjemný. Jeho materiál je zvolen tak, aby vydržel agresivní mořské prostředí.

Technické parametry: hmotnost 88 g., průměr displeje 30,4 mm, 12 dní výdrž v režimu chytrých hodinek, až 28 hodin výdrže s GPS, odolnost proti vodě 10 ATM, paměť 32 GB, Bluetooth, WiFi, ANT+.

Cena: 48 000 Kč

Diskuze (40) Další článek: iGET Blackview GBV5500 je cenově dostupný outdoorový smartphone s duálním foťákem

Témata článku: Chytré hodinky, Bluetooth, Garmin, Hodinky, GPS, Pro řidiče, Sport, Garmin Pay, Luxus, Výdrž, Fénix, Jachta, ANT +, ATM, Body Battery, ANC, Captain, Případ potřeby, Muž přes palubu, Barometr, Závodní okruh, Cyklistika, PVD, Brno, Vybavení


Určitě si přečtěte