GateKeeper: SMS na T-Mobile pošlete i po zpoplatnění webové brány

Oblíbený program pro zasílání textovek z internetu GateKeeper připravil pro své uživatele možnost zasílání textových zpráv z internetu na operátora T-Mobile i po zpoplatnění brány. Za zprávu samozřejmě zaplatíte.
GateKeeper: SMS na T-Mobile pošlete i po zpoplatnění webové brány

Již více jak dva roky usnadňuje program GateKeeper zasílání textových zpráv z internetu. Za tuto dobu si získal mnoho spokojených uživatelů. Tvůrce programu Jakub Dušek zareagoval na nové skutečnosti ohledně zpoplatnění webové brány operátora T-Mobile. Ne, textovku zdarma si po čtvrtém únoru na tohoto operátora určitě nepošlete, GateKeeper však nabídne, vedle možnosti zasílání zpráv i pro uživatele jiných operátorů, nižší ceny. Hned na začátku uveďme zřejmě nejdůležitější informaci: za jednu zprávu zaplatíte 1,50 Kč.

Zdarma nikdy více

Zavrhněte myšlenku, že bude po čtvrtém únoru možno zasílat zprávy zdarma, a že dané částky bude inkasovat tvůrce programu. GateKeeper prošel integrací se systémem společnosti DCCI, která působí v oboru mobilních služeb. Zprávy z GateKeeperu budou rozesílány přes placenou bránu, čímž je zajištěna spolehlivost. Jako odesilatel nebudete ošizeni ani o doručenky, samozřejmě emailové.

Textové zprávy si musíte předplatit. Nejprve je třeba podstoupit registraci na stránkách http://sms.mobilem.cz. Peníze, za které budete odesílat placené textovky, musíte převést bankovním převodem na číslo účtu uvedené při registraci (minimálně 200 Kč, po zaplacení 500 Kč získáte plnou verzi programu GateKeeper zdarma). Po dokončení registrace si stáhnete poslední verzi programu GateKeeper (1.61) a v nastavení vyplníte jméno a heslo získané při registraci. V souvislosti s bankovním převodem jistě mnohé čtenáře napadla myšlenka zneužití. Věřím, že se v tomto případě nebudou opakovat případy, kdy vychytralec vylákal z uživatelů čísla dobíjecích kupónů za „zaručený návod na levné volání čí zasílání textovek zdarma“.

Po zpoplatnění SMS bran u T-Mobilu (4.února) nabídne GateKeeper stažení definičního souboru. Od této chvíle budete moci zasílat zpoplatněné zprávy. Na zbylé dva operátory, stejně jako do zahraničí, můžeme zatím zasílat textovky zdarma.

Výhody i nevýhody

Tato nabídka je bezesporu výhodná. Textové zprávy jsou levnější, než z mobilního telefonu, a to v zhruba o jednu korunu. Navíc může textovky z GateKeeperu na T-Mobile zasílat i uživatel konkurenčního operátora, což z oficiální webové brány nebude možné. Vedle logického omezení – nemožnosti zaslat zprávu „odkudkoli“, vidím problém ve způsobu placení „kreditu“. Zejména mladší uživatelé nemají vlastní účet a nejsou zběhlí v platebních transakcích. Na každý pád jde o dobrý nápad, který může snad všem textovkářům ušetřit nějakou korunu.

Témata článku: Operátoři, Ostatní, SMS

56 komentářů

Nejnovější komentáře

  • billl 27. 1. 2003 19:27:14
    Konecne korektni reseni gatekeeperu. Posilani pres webovou branu bylo...
  • Mike 27. 1. 2003 14:41:04

    Tak jim to holt poslel mailem na adresu mailto:neco@t-zones.cz a...

  • Jakub Dusek 27. 1. 2003 14:38:24
    Ano
Určitě si přečtěte

Dárcovské SMS vycházejí z módy. Neziskovkám vadí anonymita

Dárcovské SMS vycházejí z módy. Neziskovkám vadí anonymita

23.  4.  2017 | E15.cz , Čabanová Adéla | 39

Štědrý den u operátorů: více přenesených dat a MMS, volalo se jako v běžnou sobotu

Štědrý den u operátorů: více přenesených dat a MMS, volalo se jako v běžnou sobotu

** Hlasový provoz na Štědrý den se výrazněji nelišil od běžného víkendu ** Klesá počet odeslaných SMS ** Jejich úlohu přebírají sociální sítě, messengery a částečně MMS

28.  12.  2016 | Láska Jan | 18

Cenzura na Kubě: operátor blokuje SMS zprávy se „špatným“ obsahem

Cenzura na Kubě: operátor blokuje SMS zprávy se „špatným“ obsahem

V posledních měsících se zprávy z Kuby nesly spíše v optimistickém duchu. Vláda prezidenta Raúla Castra údajně směřuje k uvolňování přísného komunistického režimu, na ostrově přistávají letadla a lodě plné turistů, státy po celém světě plánují otevírání svých zastupitelství. Značně v rozporu je pak s danými událostmi zpráva, se kterou přišel kubánský blog 14ymedio.com. Podle něj mobilní operátor Cubacel na popud vlády úmyslně cenzuruje SMS zprávy.

10.  9.  2016 | Tryner Miroslav | 20


komerční sdělení

Komerční sdělení