GateKeeper: SMS na T-Mobile pošlete i po zpoplatnění webové brány

Oblíbený program pro zasílání textovek z internetu GateKeeper připravil pro své uživatele možnost zasílání textových zpráv z internetu na operátora T-Mobile i po zpoplatnění brány. Za zprávu samozřejmě zaplatíte.
GateKeeper: SMS na T-Mobile pošlete i po zpoplatnění webové brány

Již více jak dva roky usnadňuje program GateKeeper zasílání textových zpráv z internetu. Za tuto dobu si získal mnoho spokojených uživatelů. Tvůrce programu Jakub Dušek zareagoval na nové skutečnosti ohledně zpoplatnění webové brány operátora T-Mobile. Ne, textovku zdarma si po čtvrtém únoru na tohoto operátora určitě nepošlete, GateKeeper však nabídne, vedle možnosti zasílání zpráv i pro uživatele jiných operátorů, nižší ceny. Hned na začátku uveďme zřejmě nejdůležitější informaci: za jednu zprávu zaplatíte 1,50 Kč.

Zdarma nikdy více

Zavrhněte myšlenku, že bude po čtvrtém únoru možno zasílat zprávy zdarma, a že dané částky bude inkasovat tvůrce programu. GateKeeper prošel integrací se systémem společnosti DCCI, která působí v oboru mobilních služeb. Zprávy z GateKeeperu budou rozesílány přes placenou bránu, čímž je zajištěna spolehlivost. Jako odesilatel nebudete ošizeni ani o doručenky, samozřejmě emailové.

Textové zprávy si musíte předplatit. Nejprve je třeba podstoupit registraci na stránkách http://sms.mobilem.cz. Peníze, za které budete odesílat placené textovky, musíte převést bankovním převodem na číslo účtu uvedené při registraci (minimálně 200 Kč, po zaplacení 500 Kč získáte plnou verzi programu GateKeeper zdarma). Po dokončení registrace si stáhnete poslední verzi programu GateKeeper (1.61) a v nastavení vyplníte jméno a heslo získané při registraci. V souvislosti s bankovním převodem jistě mnohé čtenáře napadla myšlenka zneužití. Věřím, že se v tomto případě nebudou opakovat případy, kdy vychytralec vylákal z uživatelů čísla dobíjecích kupónů za „zaručený návod na levné volání čí zasílání textovek zdarma“.

Po zpoplatnění SMS bran u T-Mobilu (4.února) nabídne GateKeeper stažení definičního souboru. Od této chvíle budete moci zasílat zpoplatněné zprávy. Na zbylé dva operátory, stejně jako do zahraničí, můžeme zatím zasílat textovky zdarma.

Výhody i nevýhody

Tato nabídka je bezesporu výhodná. Textové zprávy jsou levnější, než z mobilního telefonu, a to v zhruba o jednu korunu. Navíc může textovky z GateKeeperu na T-Mobile zasílat i uživatel konkurenčního operátora, což z oficiální webové brány nebude možné. Vedle logického omezení – nemožnosti zaslat zprávu „odkudkoli“, vidím problém ve způsobu placení „kreditu“. Zejména mladší uživatelé nemají vlastní účet a nejsou zběhlí v platebních transakcích. Na každý pád jde o dobrý nápad, který může snad všem textovkářům ušetřit nějakou korunu.

Témata článku: Operátoři, Ostatní, SMS, Web, Mobil

Určitě si přečtěte

Apple iPhone 8: každoroční upgrade ve stejném těle [recenze]

Apple iPhone 8: každoroční upgrade ve stejném těle [recenze]

** Tělo je prakticky stejné, až na skleněná záda ** Procesor je bestie, Apple předběhl konkurenci na řádný kus ** S designem si výrobce moc hlavu nelámal

Včera | Michlovský Jakub | 19

Computer Extra: Kompletní rádce výběrem komponent a sestavením počítače

Computer Extra: Kompletní rádce výběrem komponent a sestavením počítače

** Výběr nejlepších a nejvýhodnějších komponent ** Podrobný fotonávod pro sestavení počítače ** Hledání chyb, ladění a přetaktování

18.  10.  2017 | časopis Computer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

Jak vybrat bezdrátová sluchátka. Computer otestoval rovnou 17 modelů

** 17 bluetooth sluchátek v přímém souboji ** Potiskli jsme stovky stran v testu tankových tiskáren ** 23 služeb Googlu, které pravděpodobně neznáte

11.  10.  2017 | časopis Computer | 1

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

Roaming už padnul, teď se EU zaměří na předražené volání do zahraničí

** V roamingu konečně využíváme služby za domácí ceny ** EU se chce nyní zaměřit na drahé volání z domova za hranice ** Jde o další škodlivou regulaci EU? Nebo není jiná cesta?

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 44

Jak dobít kredit někomu jinému

Jak dobít kredit někomu jinému

23.  9.  2017 | Kůžel Filip | 4

T-Mobile: Pád roamingu znamená 10× spotřebu dat a trojnásobek volání

T-Mobile: Pád roamingu znamená 10× spotřebu dat a trojnásobek volání

** Roaming už není strašák, lidé přestali mobil za hranicemi vypínat ** Datový provoz narostl v porovnání s rokem 2016 desetinásobně ** T-Mobile také obsloužil o 20 % více cizinců, nejvíce Němců

2.  9.  2017 | Pospíšil Aleš | 88