Gates uvede nový systém Windows CE

Na výstavě CES v Las Vegas je rušno. V chystané řeči Bill Gates uvede novou verzi operačního systému Windows CE a další novinky.
Gates uvede nový systém Windows CE
Na výstavě CES v Las Vegas je rušno. V chystané řeči Bill Gates uvede novou verzi operačního systému Windows CE a další novinky. Ve snaze vzkřísit ideu Windows CE bude uvedena nové verze systému, která bude obsahovat některá vylepšení ergonomie uživatelského rozhraní a například podporu pro Microsoft Media Player. Jak jsme psali, že označení Windows CE bude změněno na Windows Powered, tak samotný systém Windows CE se bude nejspíše jmenovat Pocket PC a zařízení se systémem Windows CE se budou jmenovat Windows Powered. Prostě lehký zmatek v označení. Spolu s ohlášením nové verze Windows CE bude ohlášena i nová verze Auto PC. Tento systém pro inteligentní autorádia se zatím ale příliš neujal. V současnosti připravuje autorádia s tímto systémem jen firma Clarion a chystá se k tomu firma Visteon. Pokud někdo Auto PC recenzoval, kritizoval i chválil na něm příbuznost s Windows, jak co do rychlosti tak co do příjemnosti ovládání. Auto PC zatím skomírá a zřejmě díky absenci konkurence lze toto skomírání pokládat pouze za pomalý rozjezd.

Nová Windows CE slibují podporu pro operace v reálném čase, bude tedy možné sledovat plynulé video, poslouchání MP3 skladeb bude pohodlnější, vůbec celá oblast multimédií bude přístupnější. Stejně tak chce Microsoft uvést i program Microsoft Reader který pomocí technologie ClearType výrazně zlepšuje čitelnost textů na barevných LCD obrazovkách. Microsoft Reader by tedy mohl pomoci vylepšit reputaci barevných displejů paradoxně hlavně kvůli lepší čitelnosti černobílého textu.

To, jestli nová Windows CE zvrátí poměr Palm vs. Windows CE na současných zařízeních, bych se odvážil tvrdit, že rozhodně nikoli. V oblasti osobních organizérů do dlaně má Palm stále cenné body díky filozofii funkční jednoduchosti. Nová Windows CE Palm ale zřejmě vyšachují z oblastí inteligentnějších digitálních společníků pro prolézání Internetem, sledování videa a přehrávání hudby.

Váš názor Další článek: Barevné Palmy v únoru

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Nový systém, Systém

Určitě si přečtěte