Geode Origami Communicator

Nový komunikátor skrývající se pod záhadným názvem má velký barevný displej, digitální videokameru a umí také GPRS datové přenosy. Uvnitř najdete upravené Windows XP – a celé se to vejde do jedné kapsy. Prohlédněte si první kvalitní fotografie na českém Internetu.
Geode Origami Communicator

Klepněte pro větší obrázekS tímto mobilním multimediálním zařízením můžete provádět skutečně cokoli, co vás jen napadne – na velkém barevném displeji můžete prohlížet plnohodnotné webové stránky, pořizovat digitální fotografie, přehrávat zvukové a video soubory nebo pomocí vestavěné barevné kamery provádět aktivní videokonference.

Malý zázrak?

O svižný chod celého zařízení se stará procesor SC3200, který je postaven na platformě Intel, běží na frekvenci 266 MHz a je určen přímo pro přenosná zařízení – obsahuje totiž integrovanou grafickou kartu s ovladači pro barevné TFT displejem i šestnáctibitovou zvukovku. Pro případná rozšíření paměti do budoucna je zde slot na karty Compact Flash. Barevný displej má rozlišení 640 x 480 obrazových bodů a jeho úhlopříčka jsou čtyři palce.

Klepněte pro větší obrázek

Zajímavostí je také použitý operační systém – na Windows XP embedded  nejsme zatím v mobilním světě zatím příliš zvyklí, nicméně se s ním asi začneme potkávat stále častěji. Podle našich informací by od začátku příštího roku měla být k dispozici i verze s připravovaným operačním systémem WindowsCE 4.0. Jaké budou novinky v této verzi nevíme, nicméně ve verzi současné najdete klasické „ikspéčkové“ programy – za všechny mohu vzpomenout například Internet Explorer ve verzi 6 nebo nejnovější Windows Media Player.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Přestože lze zařízení ovládat prostřednictvím dotykového displeje, najdete zde také miniaturní klávesnici, s jejíž pomocí bude psaní delších textů o poznání rychlejší a pohodlnější než vyťukávání písmenek na miniaturní on-screen klávesnici.

Drát - bezdrát - drát - bezdrát

Bohaté jsou také možnosti propojení s okolním světem. Pro klasické drátové spojení se stolním počítačem lze použít USB kabel. Bezdrátové spojení obstará vestavěný Bluetooth modul a prostřednictvím rozšiřujícího modulu lze využívat datových přenosů prostřednictvím paketové technologie GPRS – a s Origami lze také normálně telefonovat.

Ve zkratce

  • Mobilní zařízení Geode Origami Communicator
  • Sít: GSM 900/1800
  • Rozměry: 170 x 85 x 34 milimetrů
  • Hmotnost: 45 gramů
  • Displej: plnobarevný TFT, 640 x 480 bodů
  • Podporované funkce: GPRS datové přenosy, Bluetooth, Internet Explorer 6, CMOS kamera, klávesnice, dotykový displej, USB port
Diskuze (10) Další článek: 13.11.2001 22:30 Poslední minuty před odesláním vyplněného dotazníku...

Témata článku: Ostatní, Malý zázrak

Určitě si přečtěte